DROZD - využíváte?

Napsal David Eiselt 2016-03-02T15:41:06+01:00 ve fóru Co se nevešlo
11 odpovědí

Vzhledem k aktuálnímu zemětřesení v Indonésii mě napadla otázka, zda cestovatelé podceňují DROZDa stejně tak, jako cestovní pojištění? smiley

Využíváte? https://drozd.mzv.cz/

Systém Drozd využívám už několik let jak po Evropě tak mimo. Jistota je jistota. Nikdy nikdo neví, kdy budou záplavy, zemětřesení, či jiné živly. Nic to nestojí a vyplněno v systému za pát minut. Ono dokud se nic nestane, tak to člověk nepotřebuje.

Já nás přihlásila pri cestě do Indonésie a přesně jak píše Asterix, zabere to jen pár minut a jak to může být užitečné. Až pojedem zas, určitě to opět vyplním smiley

Na Slovensku máme rovnakú službu, na dlhšie/exotickejšie cesty ju využívam (i keď sa väčšinou registrujeme iba 1)

Chtěl jsem se tam registrovat, když jsem letěl do Íránu, nakonec mi to úplně vypadlo z hlavy... Takže nepoužívám.

Ja to casto chci pouzivat, ale vetsinou na to zapomenu a vzpomenu si jen kdyz me nekdo strasi, ze je to nekde nebezpecny.. takze minuly rok jen pro cestu do Iranu smiley

Pojisteni vzdycky, spolehat na nejake ministerstvo v CR = NIKDY smiley

Loni, když cest začalo přibývat, tak jsem DROZD začal využívat. Je to fajn, člověk nikdy neví.

Já DROZD taky využívám, pouze teda při cestách mimo Evropu. Kromě pár minut času to nic nestojí a pokud to může pomoc předejít nebezpečným situacím a zachránit majetek, zdraví, život, tak proč ne. Jasně, někomu může vadit ten pocit, že MZV ví že jedeš na dovolenou na Sechely, ale to mně opravdu nevadí.

Letos jsem se zaregistrovala poprvé, jelikož jsme letěli dost daleko, měla jsem přesný popis, ve kterých dnech kde se budeme nacházet a můžu Vám říci, že je to zbytečnost, jelikož jsme se dne 20.2.2016 nacházeli na Fiji, kde proběhl cyklon 5 stupně a nikdo nás předem neinformoval, že se něco žene a ani potom nezjišťovali jestli jsme v pořádku. Tak z mé zkušenosti velké mínus.

Před několika týdny jsem ho využila poprvé, když jsme letěli do Istanbulu, jinak při cestách po Evropě mi to nepřišlo až tak důležité.

Pro cesty mimo Evropu využívám, je to jen pár minut. Když jsem byl v indii, tak mi přišla SMS o zemětřesení v Indii. Zavolal jsem pak domů rodině, že jsem ok. Takže spíš plus.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!