Krátký dotazník pro cestovatele

Napsal fs3991 2016-04-10T15:01:05+02:00 ve fóru Co se nevešlo
6 odpovědí

Zdravím,
chtěl bych všechny požádat o vyplnění dotazníku na téma "Využití informačních a mobilních technologií v cestovním ruchu". Jedná se o podklad k bakalářské práci.

DOTAZNÍK ZDE:
http://www.survio.com/survey/d/H3C1A9L1C5W5Y2G1R

Zabere to asi minutu, předem všem děkuji. smiley

k tej stvrtej otazke asi tolko:

Vasa oblubena farba je:
a, ruzova
b, fialova

takze dotaznik nevyplneny

Přesně! A u placení bych si taky nemohl vybrat.

cizy: U té otázky mne ale vůbec nejde o to, jestli tě láká aktivní, poznávací nebo wellness cestování. Jde pouze o poměr teplo x zima, moře x sníh. K čemu má člověk z těchto dvou možností prostě blíže.

soundman73: Pokud neplatíš hotovostí ani kartou, tak tam máš kolonku "Jiné", kde můžeš zmínit jinou variantu. V čem máš problém?

tak v tom pripade je to dost nestastne naformulovane (Dovolená u moře / Dovolená na horách), ak sa to este da editovat, tak by som tam skor dal otazku smerovanu k rocnemu obdobiu.

Upřímně jsem měla problém vybrat u placení, dát to takhle na "kartou", "cash" a "jiné" je podle mě příliš osekané - tuhle část bych upravila. Doporučuji dát to do tří řádků ("karta", "cash", "jiné") a sloupce odstupňovat podle "nikdy", "zřídka", "často" atd. Totéž u preferencí moře vs. hory, těžko to přinese objektivní výsledky, když u toho má člověk zásadní problém s rozhodováním a nakonec tam něco prostě odklikne, aby se neřeklo. V případě vedení otázky na roční období vyvstane tentýž problém - existuje spousta lidí, kteří si nevyberou ani jedno, protože prostě preferují OBOJÍ. Takhle postavené to prostě nemůže přinést objektivní výsledek. Vyplnila jsem, ale upravila bych to. Jen si říkám, jak je možné, že na tohle člověka neupozorní vedoucí práce...

Jinak příklad s lyžováním ve Francii a mořem v Dubaji přesně ukazuje, proč je tahle otázka blbě postavená - když mám na výběr lyžování ve Francii nebo moře v Dubaji, beru Francii, protože zrovna za mořem do Dubaje fakt nejezdím. Pokud budu mít na výběr hory v Nepálu nebo moře v Řecku, beru hory v Nepálu. Ale moře někde v Karibiku či v Oceánii nebo italské Dolomity? Samozřejmě moře! Doufám, že jsem dostatečně ilustrovala, proč se takhle otázka takhle postavit nedá. Odstupňovat podle preferencí je mnohem lepší volba.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!