Vede si tu někdo seznam svých výdajů za cestování? Nejenom náklady na jednu cestu, ale celkově za všechny. Jak správně na to? Vydal jsem se cestou dvou záložek rozdělenou na seznam cest a detail cesty, kde se alespoň snažím vypíchnout hlavní položky (letenky, hotel, transfer, doprava, vstupy). Jídlo nevedu, jím stejně jak doma, tak za hranicemi.  .

Náklady za cestování - jak vedete přehledy?

Založil ve fóru Co se nevešlo

A není to trochu zavádějící vyčíslovat to na legy? A čo si vlastne predstavujete pod takým slovom leg, tonic? smiley

0 Citovat

tak dufam, ze sa vyjadrujem spravne: je to pristatie a vzlet. teda ak mam cestu do New Yorku tam a spat s prestupom v Londyne, tak su to 4 lety.
ak letim na otocku Wizzairom do Londyna z Budapesti, tak su to 2 lety.

0 Citovat

u mna je to naopak, ako mam frajerku tak aj CPM islo dolu smiley musel som sa uskromnit smiley

0 Citovat

to ja zas nerad robim, takze bud idem sam, alebo ju pozvem, ak to nejde inak .. vsak dievcence to ocenia neskor smiley

0 Citovat

no ako ja cestujem viacej odvtedy praveze, ale lacnejsie smiley

0 Citovat

tonic: těch 40 e byl tak zhruba můj tip. Jinak ale respekt, že máš evidovaný ceny všech letenek, který jsi kdy proletěl! smiley
mato: úvaha s gulema smiley smiley smiley

0 Citovat

Az teraz mam evidovane smiley ale netrvalo to dlho.. Hodinku max. Gmail vyhladava ako drak

Sent from my M351 using Tapatalk

0 Citovat

Určitě počítání nákladů není o tom, aby se člověk co nejvíc omezil, ale měl přehled pro příště a obecně i o tom, kolik cestování skutečně stojí.

Jinak hotel BW Plaza na 5 nocí, celkem mi to přijde jako běžná cena v Long Island City. smiley
Vlak určitě šel levněji, kupoval jsem 4 dny předem, neboť jsem do poslední chvíle nevěděl, zda skutečně poletím.

Házejte vaše screeny, ať mohu excel upravit do finální podoby nebo popřemýšlet o užitečném nástroji smiley

0 Citovat

tak som si dal aj ja tu namahu a vychadza mi to 31€ za leg smiley

to su teda tie preletene, keby som tam napocital tie nakupene eurove letenky, ktore som nakoniec nevyuzil, tak by sa to pekne skresalo smiley

0 Citovat

Inspirovali ste aj mna a mne to vychadza zahanbujucich 76,26 € (26 sukromnych legov a z toho tam mam dva za 0 €). Nezarataval som nepreletene.
Co sa tyka nakladov, tak na kazdy trip si vediem tabulku a pouzivam Excel. Klasika ako vsetci tam mam riadky na letenky/ubytovanie/transfery/suveniry/vstupenky/strava. Po vylete potom porovnam predpoklad a skutocne naklady. Rozpocet som zatial dodrzal vzdy okrem Dubaja (tam bol nakup letenky 5 dni pred odletom a nebol cas na pripravu) smiley

0 Citovat

ono rozpocet je dost zaujimavy a rozdielny podla osadenstva
1. najlacnejsie ked idem sam, nemam problem MHDckovat, stravovat sa v tackarnach, vozit sa dlhsie a lacnejsie, hostely a miesta, ktore nie su narocne na budget
2. s frajerkou to je torsku drahsie, ale najma kvoli ubytku, radsej do dvojky, ale neprehanam
3. najdrahsie mi pride s kamosmi, lebo to hned sa auto pozicia, popije sa a pod.

a samozrejme destinacia... prd mi je platna 20 eurova letenka do Londyna, ked tam za vikend padne 150 euro ani neviem ako smiley
preto ja radsej volim vychod, juhovychod smiley
teraz ako sme autom boli v Bosne, tak 3 noci a 2000km + zradla a pitia a pohode ubytko za 100 euro na osobu (4 osoby) to by som asi na slovensku nedal cez sviatky smiley

0 Citovat

Počítal jsem od listopadu 2014 do letoška včetně (pár letů ještě přibude).
Mám průměr €37 na leg, je v tom třeba 2x USA, Uruguay, 2x Japonsko, Zanzibar - celkem 43 letů.
Za samotné letenky to takový ranec není, ale celkové výdaje na všechny cesty raději počítat nebudu, protože to bude X násobek.

0 Citovat

ale ked sa vratim k podstate temy, tak tiez pouzivam excel. este v casoch vysokej skoly, ked mi bolo jedno kedy sa vratim, tak som si casto kupoval iba jednosmernu letenku a domov sa dostal po zemi ako to vyslo. vtedy som ani nerezervovaval ubytovanie, spoje nic. Kupil som letenku, rezervoval ubytko v prvom meste a bolo smiley

ako som sa zaclenil do pracovneho procesu, tak uz bohuzial kvoli dovolenke musim planovat ovela podrobnejsie. V exceli mam pre kazdy vylet zvlast tabulku, ktoru mam rozdelenu na dni, kde mam zaznacene presuny a noclahy, aby som sa v tom vedel dobre zorientovat pri planovani. Ceny nevediem nejak detailne, mam to rozdelene na:

- letenka / doprava ak neletim
- ubytovanie
- jedlo
- MHD a zvysne vydaje

to mi da dopredu nejaky rozpocet, do ktoreho som sa zatial vzdy trafil a vzdy mi aj nieco ostalo.

vyzera to velmi jednoducho asi takto: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1LSLDv-HmvDCrlakRY33QQUmpFIkdnKhXK9fxWzP3Ew8/edit?usp=sharing

0 Citovat

pekny excel aj pekny itinerar, ale tak skoro sa nezopakuje ten Donbas asi, ze

0 Citovat

bohuzial nie, ale som rad ze som to stihol, rok nato uz to bolo zabite (doslova)

v 2014 v lete som chcel ist na krym, to teraz lutujem, ze som nesiel skor, ziadne viza a priame lozkove vlaky z kyjeva smiley

0 Citovat

no to som stihol ja este 2012, chop-kyjev-simferopol ... take vylety naozaj vela nestoja a spomienky paradne

0 Citovat

Ahoj,

já při cestách používám aplikaci v mobilu: existuje TRIPCOIN nebo SPENDEE. Můžu si to tam zapisovat hned, co něco nakoupím a ještě řadit do různých kategorií. Jinak klasicky používám Excel. smiley

0