Ahoj, chci si spis jen z recese postezovat  .

Onemocnění před dovolenou - vaše příběhy

Založil(a) ve fóru Co se nevešlo

9 reakcí

Ahoj,

chci si spis jen z recese postezovat smiley Pravidelne se nam stava, ze bookneme dovcu, pred ni makame jak blazni ( OSVC) mrte shon stress atd a kdyz konecne mame vysnene odjet, tak onemocnime nekdo, taaaakze dramaaa, stresss a bud se to rusi, nebo se odleta nemocní... a to uz se nam parkrat stalo, ze to byl fakt hnus. Prece jen stona se nejlepe doma, jinak je to pro cloveka vycerpavajici. Mohl bych asi napsat knihu o zanetech dutin v letadle a na posledni minutu zrusene lety, kdy jsme si rekli, ze to fakt nedame a vraceli se z letiste smiley smiley Musim se smat, abych se nezblaznil..haha
Mame jedini takovou smulu, nebo si taky nekdy rikate, ze mate story, ze by to dalo na knihu smiley

0

Máme to podobně s tím pracovním nasazením před dovolenou, ale musím zaklepat, zatím jsme nikdy neodjížděli nemocní. Asi nic moc srovnání, ale 2x mi odkládali operaci kvůli nemoci, což taky zkomplikuje dost věcí a plánů, jelikož u operace a následné regenerace taky počítáte s volnem v práci, nějakých následných omezeních atd a víte, že u dalšího termínu musíte stejná časová omezení naplánovat znovu...

Jinak "lepší" variantou je onemocnět až na místě, teda pokud se jedná jen o nachlazení, to už pak nezbývá než rozhodit rukama, povzdychnout si a zatnout zuby, protože už jste tam a nedá se svítit smiley

0 Citovat

Na take situacie mam tiez stastie smiley dva dni pred odletom na Havaj ma operovali na slepe crevo takze sme museli zrusit cestu a miesto lezania na plazi som lezal v nemocnici takze hroza.... ked sme mali letiet do Juznej Ameriky som si zlamal ruku no to som radsej letel aj so zlomenou rukou ako rusit dalsiu cestu.... do Azie a Kanady som letel s antibiotikami a zapalom ale nastastie to po par dnoch preslo a nemusel som sa v cestovani obmedzovat smiley

0 Citovat

Možná je to právě tím stresem kdy se v práci snažíte vše dohnat plus ještě stres aby vše dobře na dovolené dopadlo. Tím se vám oslabí imunita a je to. Je to asi blbost, ale zkuste třeba cca dva týdny před odletem brát echinaceu na ochranu imunity a celkově se snažte jíst více vitamínů a dávat si pozor na prochladnutí atd. Nejlepší by bylo vynechat stres z práce...ale chápu že to je asi nemožné)

0 Citovat

Přesně tak.
Podle délky dovolené by jste se měli stejnou dobu před dovčou aklimatizovat na dovolenkový režim a nechodit do práce.
To samé stejnou dobu po dovolené zůstat doma a aklimatizovat se na pracovní režim smiley

Ted vážně.
Mně se čím dál víc osvědčuje dávat si dovolené nikoliv pondělí až neděle, ale během pracovního týdne. Třeba od středy do středy. Víc mi vyhovuje přechod zpět do práce, když ve středu končí dovča, čtvrtek a pátek není taková hrůza jít do roboty a pak mám víkend na zpracování šoku:)
Když jsem z dovolené dorazil o víkendu a pak od pondělka krutých pět pracovních dnů, tak je to pro mě zlo.

0 Citovat

tjn, to celkem dava smysl.. ja si zase neberu dovolenou nikdy pres leto, max 1-2 dny na prodlouzenej vikend.. pac pres leto je to prijemny i v praci, kaficka na terase, celej srpen se v zapadni Evrope nemaka.. A vsechnu dovcu si vybiram na podzim / nebo jaro..

Jinak i kdyz si beru dovolenku treba v unoru, tak vzdycky tejden predtim si nechavam prazdnej kalendar, to samy tejden potom (ladim se na plazovej mindset) - nenavidim klasickou konzultantskou dovolenou, kdy tyden po dovoleny musite namakat tech 40 hodin za dovolenou jako soucast prvniho pracovniho tejdne..

0 Citovat

tak tak, cez leto mozem byt aj na kupalisku v Trnave smiley Alebo za par korun v Odese smiley
Uplne sa mi pacila Kreta teraz v oktobri a za peniaze co by som dal za nejaku dovolenku pri Stredozemnom mori v sezone, tak radsej pojdem vo februari na Filipiny.
A teda vyhybam sa prichodom v nedelu vecer, aj ked nie vzdy sa da.

0 Citovat

Zajímavé téma. Mě se stalo letos den před odletem to, že jsem úplně odpadla. U doktora jsem dostala uklidňující injekci po které jsem byla úplně blbá. Celé odpoledne pak prospala a druhý den jsem byla schopna letět. Samozřejmě že prodloužený víkend dopadl nakonec skvěle. S tu prací to tak bude. Já mám vždycky štěstí, že když se mi blíží dovolená, tak někdo odpadne a já pak dělám i za dva lidi.
Předloni si ségra týden před odletem popálila ruku v práci, naštěstí ne moc, ale i tak to bylo blbý. Nakonec jsme odletěly. No a rok předtím jsme chtěly udělat mamce radost, tak jsme se ji rozhodly vzít na dovču do Splitu, no a co se nestalo? Čtyři dny před odletem, když zavařovala v tom svém speciálním hrnci hrušky, tak když chtěla sundat pokličku, všechno ji vystřiklo na celou pravou ruku a opařila se. Pěknej malér. Nakonec jsme ji to na dovolené převazovaly a dávaly speciální mřížkové náplasti každé dvě až tři hodiny. Jinak dovolená byla nakonec přes to všechno krásná.

0 Citovat

Za 10 rokov dovolenkovania ma chytila choroba len 2x, a aj to uz priamo na dovolenke. V chorvatsku nejaka 3 dnova viroza, a to zrovna den predtym ako sme si mali spravit kratky vyjazd do Bosny, druha ked som si v Batumi pustil vyhrievanie klimou na plne pecky a rano ma cakalo KO. U mna choroby prebiehaju stylom teplota 38,5 °C , takze nebolo to prijemne soferovat cely den nadopovany paralenmi ,ci terigat sa marsrutkou niekolko hodin do Kutaisi a potom celu noc trpiet na letisku na super ranny odlet o 5 smiley Zatial nemam problem prist domov o polnoci a hned rano utekat do prace, ale ktovie ci sa bude dat takto bez nasledkov fungovat aj v neskorsom veku ...

0 Citovat

Myslim , ze tohle dost souvisi se soucasnou nemoci workoholismus , chapu ze na dovolenou je treba mit nejake penize , zivotni styl je dnes dost ve stresu , nekde v prilisne honbe za penezi, majetkem , za pocitem nepostradatelnosti v praci , za strachem ztraty zamestnani a podobne ,...

Kazdy je nahraditelny a penize a majetek nejsou vsechno , je treba najit kompromis , osobne jsem nikdy nedal prednost kariere a hmotnym ziskum pred volnem a tim co me bavilo , jiste nekdo ma zamestani jako konicka , prace ho bavi je v ni tvurci nachazi v tom smysl ,,vporadku ...

Ale porad tam musi zustat hranice, kdy si clovek musi rict dost ,,a ted jedu na dovolenou ,..v zapadni Evrope davno prisli na to , ze zamestnanec pracuje lepe a kvalitneji , kdyz ma nalezity odpocinek , zaroven prisli na to ze z lidi z vychodu jde velice lehce delat otroky , stroje , stejny styl praktikuji zahranicni firmy v CR ...ano nabidnou lidem vic penez ale za jakych podminek ?

Nekdo tvrdi , ze aby si clovek odpocinul nestaci tyden ale je treba 14 dnu dovolene ,,tohle je slozite , ne vsude je 5 tydnu, vetsinou jsou jen 4 tydny za rok
a pak bych mel jen jednou za pul roku dovolenou , nebo by slo si vzit jednou 14 dnu a 2x po tydnu ,.., to je urcite lepsi varianta

I cestovky prisly na to, ze lide nejradeji asi voli kompromis mezi tydnem a 14 ti denni dovolenou , priklanim se k 10 dnum a priklanim se i k tomu nevyjizdet v patek ci v sobotu a vracet se pak dalsi sobotu nebo nedeli ,ale bud zacit vikendem a skoncit uprostred tydne nebo pri tydnu volit streda -streda

Drobne , 1 denni potrebna volna resit nahradnim nebo neplacenym volnem ,,a nemocenskou uz vubec nepokryvat dovolenou , to je dnes hodne rozsireny nesvar, po tom co zavedli prvni 3 dny neplacene ,,v zapadni Evrope je bohuzel uz neplacenych prvnich 6,,,,

Je treba si uvedomit , ze zamestnavatel ma nad zamestnancem vzdycky prevahu a karty v ruce ,, a cim vic mu tech esovych karet zamestnanec poskytne , tim vic si pak k nemu boudou dovolovat...bohuzel i zakonik prace je koncipovan v neprospech zamestnance ...

No, ale to je opravdu uz uplne jina tematika , ktera sem nepatri... jen jsem reagoval na to odjizdeni na dovolenou v zalostnem stavu nebo onemocneni na dovolene ,,,

0
9 reakcí