Kambodža

Napsal tulen 2016-12-04T15:36:01+01:00 ve fóru Co se nevešlo

Za navstevu urcite stoji, ale moc odvarena jsem z ni nebyla. Ve srovnani s okolnimi zememi, je to placka, nikde zadne velke hory nebo rozmanita priroda. Angkor nam stacil 1 den, potom nas to prestalo bavit (nejsme pamatkari). 

Jidlo taky slabota, lide docela oprskli, snazili se za kazdou cenu vydelat. Za me je zajimava predevsim diky tem pamatkam a jeji silene historii... 

Loni jsem takovou cestu podnikl. Hong Kong - Siem Reap - Sihanoukville (letecky, noční bus se mi riskovat nechtělo), Kampot (private transfer), Phnom Penh (bus), Saigon (bus). 

Siem Reap celkem žije, dostali jsme se i více mezi místní, navštívili nějaké méně známé chrámy a plovoucí vesnici. Můžu "dohodit" čecha, který tam žije mnoho let a dělá průvodce.

Sihanoukville jako takové je velké staveniště (Číňani se snaží) a dorazilo to už i na Otres. Ostrovy jsou fajn.

Kampot + Kep je fajn, není to samý Číňan a je zde spousta zajímavostí - solná pole, pepřové farmy, zážitek je čerstvý krab na Kep Crab Market.

V Phnom Penhu dva, maximálně 3 dny, kromě těch "must-see" je zajímavá třeba silk farm.

O Saigonu za 1 noc moc říct nemůžu, ale po 2 týdnech v Kambodži bylo celkem příjemné si pivko koupit v normálním obchodě s uvedenými cenami a pokladnou ;-)

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!