Ahoj, dnes (21.3.2017) jsme rozeběhli nový web. Mimo akčních letenek a fóra přinášíme:průvodce destinacemiprůvodce letištiprůvodce aerolinkamiPozději pak pár dalších nápadů, viz administrace ;)Uvítám vaše podněty i  nápady na vylepšení. Pojďme prostě diskutovat nad novým webem. Dost jsme toho díky vám na beta verzi odladili, najdeme další věci i na ostré verzi? .

Nové Cestujlevne.com – vaše připomínky k diskuzi :)

Založil ve fóru Cestujlevne.com

Jsem ráda, že ses podělila o své preference 😂

Nejspíš mám tlustější prsty, než ty. Většinou si s holkama prsty nepoměřuju. Možná to někdy zkusím 😂




Sarah napsal(a):


V tech pet let starych prispevcich jsou dost casto prispevky, ktere jsou platne do ted. Nevidim problem v tom si je precist. Prece nikdo nemuze chtit, aby se tu rozebiraly ty samy dotazy dokola, kdyz uz jednou efektivne byly zodpovezeny. 


A ja se na ty ‘miniaturni okynka’ v pohode trefim. Asi tlusty prsty. 

0 Citovat

Díky všem za povzbudivý přivítání. Už asi chápu, jak se cítí bažanti, když narukují 😄  Nejspíš o feedback nováčků není zájem, takže se jdu přizpůsobit většině 😩😂

0 Citovat

spravne rozhodnutie :)

0 Citovat

Sarah napsal(a):

A ja se na ty ‘miniaturni okynka’ v pohode trefim. Asi tlusty prsty. 

😂😂 shots fired

Taky mi ‘maly okynka’ nedelaji na telefonu problem a to mam jen 4” display. 

Ne, ze by nebyl o feedback zajem, jen musis prijit s necim, co vazne nefunguje. Mazani starych informaci opravdu neni konstruktivni navrh. Uz tak se tu casto toci stejny, desetkrat zodpovezeny otazky.

Edit: Pokud jsi to mazani nemyslela teda tak, ze nekdo pred X lety zalozil novy tema na foru, napsal do nej prvni otazku, nikdo na nej nezareagoval a… ted to tema po X letech vykopes jak sarkofag v Egypte plna ocekavani, otevres ho a zklamane zjistis, ze je v nem uplny kulovy. Jo, takovy temata klidne mazat, je-li jich hodne…

Novy forum tu fakt neni 10 let. V mym pripade jsem si musel na spoustu veci proste zvyknout, nez abych je vital s nadsenim, ale stale verim tymu CL, ze svoji vizi jednou dotahnou a bude to tu fungovat jeste lip.

0 Citovat

Ahoj, díky, že se někdo zamyslel nad tím, co jsem nejspíš nedostatečně vysvětlila. Ano mluvím právě o těch tématech, který hnijou 5 let bez ničeho. Těch bych se fakt zbavila a živila bych jen vlákna, který jedou. 


Bohužel to pak akorát způsobuje efekt, že se tenhle server plní "bordelem". Věřím, že to technicky řešit jde, protože už jsem na jednom serveru viděla - něco podobného - tam nový diskuze prostě schvalovali podle toho, jestli jde o něco novýho nebo se jen duplikuje téma, který už je. Spousta lidí má problém, že než aby nejdřív hledali, tak bezhlavě pálej právě ty dotazy, na který už existuje milion odpovědí do fungl nových témat.

Koukám na to i z hlediska zvyšování objemu databáze, což je spíš záležitostí provozovatelů tohodle serveru a objemu jejich laskavých peněženek 😌


Born2Win napsal(a):

😂😂 shots fired

Taky mi ‘maly okynka’ nedelaji na telefonu problem a to mam jen 4” display. 

Ne, ze by nebyl o feedback zajem, jen musis prijit s necim, co vazne nefunguje. Mazani starych informaci opravdu neni konstruktivni navrh. Uz tak se tu casto toci stejny, desetkrat zodpovezeny otazky.

Edit: Pokud jsi to mazani nemyslela teda tak, ze nekdo pred X lety zalozil novy tema na foru, napsal do nej prvni otazku, nikdo na nej nezareagoval a… ted to tema po X letech vykopes jak sarkofag v Egypte plna ocekavani, otevres ho a zklamane zjistis, ze je v nem uplny kulovy. Jo, takovy temata klidne mazat, je-li jich hodne…

Novy forum tu fakt neni 10 let. V mym pripade jsem si musel na spoustu veci proste zvyknout, nez abych je vital s nadsenim, ale stale verim tymu CL, ze svoji vizi jednou dotahnou a bude to tu fungovat jeste lip.

0 Citovat

Ja mam inak tiez nejake postrehy. Neda sa nejak zvacsit to okno na pisanie v spravach? Je v nom vidiet 2 riadky a je to fakt nepohodlne  si po sebe citat text co pisem.


A tiez mi vadi, ze ked si chcem na mobile pozriet nejaku starsiu spravu v konverzacii a scrolujem hore, tak ma to za chvilku hodi zasa naspat na tu poslednu, takze si ani nestihnem docitat co potrebujem. Na PC to nerobi. 

0 Citovat

Mě docela štve, že na mobilní verzi nevidím žádnou indikaci nové zprávy, dokud nenajedu na Moje Cestujlevně. Stejně tak link na mou vlastní mapu je docela utopený.

0 Citovat

Katka Pavlíčková napsal(a): Spousta lidí má problém, že než aby nejdřív hledali, tak bezhlavě pálej právě ty dotazy, na který už existuje milion odpovědí do fungl nových témat.


To se tu taky řeší pořád. Ale lidi prostě nepřeprogramuješ :-)

Myslím, že se tu trochu míchají dvě věci. Diskuze ve foru a komenty u příspěvků. Pro forum se musíš registrovat, ale většinu těch "hloupých" dotazů kladou lidi, co nejsou registrovaní (tedy nemůžou do fóra), přímo u stránek s přehledy leteckých společností nebo u letišť nebo u akcí, kde registraci nepotřebuješ. A to jsou ta místa, kde především jedou ty samé dotazy furt dokola - stihnu přestup? co když to uletí? můžu si vzít kočárek? je můj batoh moc velký? Ve foru jich je sice taky dost, ale ne až tak hrozně.

Pro forum mě napadá řešení, že by nové téma mohl založit jen uživatel, co už má třeba 5 nebo více příspěvků v jiných diskuzích, což by případné nováčky mohlo donutit, aby si prošli již existující diskuze a pokládali dotazy tam. Ale mám obavy, že by je to spíš odradilo od užívání webu jako takového  a šli by klást své hloupé dotazy jinam a na CL se už nevrátí. A to předpokládám, že provozovatelé nechtějí...

0 Citovat

Katko, neměla jsi jen smůlu na ty trash témata? Protože problém skutečně není v tom, že je nějaká odpověď 5 let stará. Naprosto chápu tvou frustraci a je fakt, že i užitečné téma třeba o Ryanairu a zavazadlech je dnes zcela mimo a skok na první stránku není logický ani nápomocný, ale u spoustu jiných témat to tak je vhodné a správné. Pak jak už tu mnozí vzpomínali předemnou, přijdeš–li na totéž téma podruhé, hodí tě to rovnou na nejnovější komentář, respektive poslední nejnovější, který jsi nepřečetla. To je dle nás a snad dnes už i všech stávajících cestovatelů nejlepší forma ovládání.

Problém trash témat je pak prostý: 1) jejich vznik neovlivníme, to je v lidech, které témata zakládají. 2) mazání – kdo určí, co se má smazat a co je ještě v rámci přínosu ok? Mazat můžeme přímočaré reklamy a spamy, ale obyčejné dotazy raději ne. Díky za pochopení.

Velikost na mobilu zkontrolujeme. Předpokládám, že ty 2 řádky ve formu taky patří k telefonu, protože na PC jich tu mám asi 6 a form se automaticky neustále natahuje. Pokud je to na PC, prosím o verzi a fixneme :)

Soukromé zprávy se budou přepisovat, byly tak nějak vypuštěny hotfix, protože chyběly.

Indikaci nových zpráv na mobil přidáme, určitě tam chybí.


0 Citovat

@Katka Pavlíčková - chybí tady něco jako karma, nebo like/dislike u příspěvků. Potom by se vlákno dalo zobrazovat vyfiltrované pouze na "kvalitní" příspěvky. 

Jinak se sice každý odkazuje na vyhledávání ale z vlastní zkušenosti musím říct, že se mi málokdy podaří něco relevantního najít, mnohdy mám velký problém najít téma, které se před pár měsíci řešilo a třeba jsem se i zapojil. 

Pořádek by museli dělat moderátoři - mít přehled o tématech a slučovat je, takováto trvalá témata "čistit" od balastu např. právě označením kvality/nekvality příspěvku apod. 

0 Citovat

Dost otravné je napovídání podobně diskuse, když zadáváte nové téma. V podstatě vás to přinutí vložit váš nový komentář do cizí diskuse.

0 Citovat

rsaf napsal(a):

Jinak se sice každý odkazuje na vyhledávání ale z vlastní zkušenosti musím říct, že se mi málokdy podaří něco relevantního najít, mnohdy mám velký problém najít téma, které se před pár měsíci řešilo a třeba jsem se i zapojil.

Vyhledavani tady na foru je jedna velka katastrofa a nestesti. Nebo to neumim?

0 Citovat

Je to tak:-(  Navíc v IE 11 nejdou SZ, upload obrázků atd. Scheissdreck...

0 Citovat

Leoš Literák napsal(a):

Dost otravné je napovídání podobně diskuse, když zadáváte nové téma. V podstatě vás to přinutí vložit váš nový komentář do cizí diskuse.

Kez by to nektere prinutilo viz nove vlakno "Letenky"...

0 Citovat

Born2Win napsal(a):

Vyhledavani tady na foru je jedna velka katastrofa a nestesti. Nebo to neumim?

Před měsícem jsem zde komentoval, že by aspoň trochu pomohlo, kdyby se u výsledků hledání zobrazovalo, ze které sekce fóra jsou. David reagoval, že to může jít rychle. Asi nešlo :-)
0 Citovat

sukromne spravy su nejake cudne - zrazu tam uz mam vsektych ludi s ktorymi som kedy pisal (pozitivum), ale nove spravy nepresuvaju uzivatelov na prve miesto ale kludne su v strede zoznamu s bodkou

0 Citovat

tonic napsal(a):

sukromne spravy su nejake cudne - zrazu tam uz mam vsektych ludi s ktorymi som kedy pisal (pozitivum), ale nove spravy nepresuvaju uzivatelov na prve miesto ale kludne su v strede zoznamu s bodkou


Tiež som si to už všimol tak cca pred týždňom a je to docela zložité sa v tom orientovať. 

0 Citovat

a taktiež sa zle spojili staré správy - mám tam 2x tie isté osoby pritom by to malo byť zlúčené, naozaj premýšľam či to vôbec niekto testuje :-)

0 Citovat

Odpověď na komentář v cestopisu je hodně nepohodlná. Odscrolluje stránka na začátek cestopisu.

0 Citovat

Nezměnilo se něco mírně ve fóru? Když si otevřu jakékoliv vlákno, tak mě to hodí na úplně poslední příspěvek, i když třeba předchozích 5 ještě nemám přečtených. Pozoruji to poslední možná 2 dny, na NB.

0 Citovat

Proklikal jsem pár témat a problém nepozoruji, to máš za rozlišení?

0 Citovat

1920x1080 na šířku. Teď to vypadá, že to funguje jak má, zkusil jsem pár témat, které jsem nesledoval... možná to byla jen nějaká anomálie způsobená bůhvíčím, nechme to být, dík.

0 Citovat

mirjur napsal(a):

1920x1080 na šířku. Teď to vypadá, že to funguje jak má, zkusil jsem pár témat, které jsem nesledoval... možná to byla jen nějaká anomálie způsobená bůhvíčím, nechme to být, dík.


bol si prihlaseny? lebo mne sa to tiez stalo, ale potom som si vsimla, ze so nebola prihlasena a po prihlaseni to fungovalo.

0 Citovat

To samé u mě, taky jsem se (tuším dnes ráno) musel přihlásit

0 Citovat

jo, to bude asi ono... protože jsem se dnes skutečně musel přihlašovat... což je ale taky divné, protože normálně  mě to přihlašuje automaticky, tak mě ani nenapadlo, že bych nebyl.... dík za vysvětlení :-) 

z tohoto pohledu je to vlastně logické...

0