Ahoj, dnes (21.3.2017) jsme rozeběhli nový web. Mimo akčních letenek a fóra přinášíme:průvodce destinacemiprůvodce letištiprůvodce aerolinkamiPozději pak pár dalších nápadů, viz administrace ;)Uvítám vaše podněty i  nápady na vylepšení. Pojďme prostě diskutovat nad novým webem. Dost jsme toho díky vám na beta verzi odladili, najdeme další věci i na ostré verzi? .

Nové Cestujlevne.com – vaše připomínky k diskuzi :)

Založil ve fóru Cestujlevne.com

Leoš Literák napsal(a):

Když kliknu na diskusi, měla by se zobrazit poslední stránka s nejnovějšími příspěvky.

Já HP na novém CL nepoužívám. na vaši novou hlavičku jsem alergický a musím najít nějaký hack, jak si v prohlížeči upravím CSS.

Klikám na Fórum v horním řádku a tam je seznam diskusí. Teď jsem třeba kliknul na Booking a jsem na první stránce řazeno od nejstarších. A co seznam diskusí?

0 Citovat
Ondra Vránek napsal(a):

Stránky jsou opravdu hezké, drobnosti se časem vyladí, akorát mě trochu vadí uvádění těch slev u letenek, to se z vás stal klasický e-shop ? Už mi tam chybí jenom 200% sleva jako u Mimozemšťana... trochu to tento komunitní web kazí. A navíc i jako v případě klasických e-shopů je to dosti zavádějící údaj.

Ahoj, díky moc za zajímavý pohled. Během testování jsme na něj nenarazili. Náš úmysl byl jiný - pomoci se zorientovat v těch akcích tím, že napovíme, které jsou nejvýhodnější. Předtím si člověk musel nějak dopočítat, jak dobrá akce je (akční cena vs zjistit běžnou cenu, pokud nebyla v popisu uvedena).

Tak se nad tím zamyslíme, pokud bude mít více lidí stejný pocit.

Každopádně ještě jednou díky za zpětnou vazbu.

0 Citovat

Dalsi neduh. ve vlakne vidim 6 novych odpovedi, nicmene diky tomu, ze je forum vedeno jako diskuze, musim projizdet vsechny stranky s prispevky, abych nasel ty nove...forum melo zustat forem :/

0 Citovat
ondrab napsal(a):

Dalsi neduh. ve vlakne vidim 6 novych odpovedi, nicmene diky tomu, ze je forum vedeno jako diskuze, musim projizdet vsechny stranky s prispevky, abych nasel ty nove...forum melo zustat forem :/

Tohle vyřešíme tím, že se příspěvky zobrazí jako dříve bez vláken. Vydržte, děláme na změnách fóra, abychom ho z bety dostali do plnohodnotné verze :)

S vlákny jsme se sekli, ale kdo nic nového neotestuje, nic nezjistí. Web není kniha, všechno se dá změnit. Díky vaší zpětné vazbě to nebude trvat dlouho :)

0 Citovat
ondrab napsal(a):

Dalsi neduh. ve vlakne vidim 6 novych odpovedi, nicmene diky tomu, ze je forum vedeno jako diskuze, musim projizdet vsechny stranky s prispevky, abych nasel ty nove...forum melo zustat forem :/

v poradku :) ja jen komentuju sve poznatky :)

0 Citovat
ondrab napsal(a):

Zatim jsem to moc nezkoumal, ale moc se mi nelibi u hlavnich prispevku kolecko s udajem v procentech. Pusobi to na mne az moc jako "reklama" na prokliknuti. Ceny letenek sou ruzny, v ruznych tarifech a ted treba u toho ryanairu je -91%. -91% od jake hodnoty? Druhy den mohou byt ceny uplne jine. Nemyslim si, ze to je ta spravna cesta jak nalakat lidi.
ad 2) docela mi vadi, ze pro vstup do fora musim kliknout napred na forum a pote na vstup do fora...chapu pointu rolovaicho menu, nicmene tato varianta na "user friendly" rozhrani moc neprida :/

S těmi procenty souhlasím, to mi přijde zcela zbytečné. Pro mě není vůbec důležité, kolik ušetřím, ale kolik mě to bude stát.

0 Citovat
Ondra Vránek napsal(a):

Stránky jsou opravdu hezké, drobnosti se časem vyladí, akorát mě trochu vadí uvádění těch slev u letenek, to se z vás stal klasický e-shop ? Už mi tam chybí jenom 200% sleva jako u Mimozemšťana... trochu to tento komunitní web kazí. A navíc i jako v případě klasických e-shopů je to dosti zavádějící údaj.

S procenty souhlas, dle mě taky zbytečné. Navíc asi i docela zavádějící - ona ta běžná cena, ze které se ta procentuální sleva počítá, mnohdy není nijak stálá. Na tenhle údaj určitě koukat nebudu.

0 Citovat

Mám dvě věci, které už tady zazněly:
1) preferuju u příspěvků údaj o reálném čase než to, jestli to bylo před 2 hodinami atd. Ale chápu, že to je otázka vkusu a někdo radši druhou variantu.
2) Je tady ve fóru spousta prázdného prostoru. Působí to dost roztahaně, možná bych to trošku zhutnil, trochu zmenšil okraje mezi příspěvky, ať není potřeba tolik scrollování. Navíc, když je za každým příspěvkem ještě na dvou řádcích srdíčko a Odpovědět, zase to celou stránku prodlužuje, tak to možná zkusit hodit na jeden řádek s dalšími odkazy, které asi plánujete (Editovat, formátování...).
Jo, a když píšu delší příspěvek, nemohlo by se mi automaticky zvětšovat okno, kam píšu, namísto zobrazení scrollbaru? Prostě abych ten svůj příspěvek viděl při psaní stále celý?

1 Citovat

Někde je něco špatně nastavené, když se chci někam dostat, tak mi zamrzne prohlížeč a pak vyplivne hlášku o smyčce přesměrování a adresa se mi změní takto: "https://www.cestujlevne.com/diskuze/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/"

0 Citovat
Jstranska napsal(a):

Někde je něco špatně nastavené, když se chci někam dostat, tak mi zamrzne prohlížeč a pak vyplivne hlášku o smyčce přesměrování a adresa se mi změní takto: "https://www.cestujlevne.com/diskuze/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/"

Z jakého odkazu, prosím?

0 Citovat

Cauko, dnes som pozrel forum a uplne som sa stratil. Ako viem rozlisit prispevky, ktore som uz videl od tych, ktore este nie (oranzovy stvorcek v povodnej verzii)? Moznost citacie z predosleho prispevku tiez zmizla.

Tiez hlasujem za oba Prokyho navrhy - uvadzat realny cas a vyhodit prazdne miesto, teraz zbytocne vela skrolujem.

1 Citovat
ThePalko napsal(a):

vetsinou lidi nemaji radi zmenu, tak to asi chce cas se s tim pohrat a zvyknout si.
Neco k home si ale neodpustim - podle mne je tu nejdulezitejsi nazev clanku/akce (a cena) a ne ten obrazek. Ten je "ilustracni." Takze ted jste to udelali naopak a neprehledne - z tech "krasnych" fotek prechazi zrak a nadpis je tezke cist. zrejme i tak sem velka vetsina lidi pujde z FB a mailu primo do clanku, tak na home asi nezalezi
Takz

Docela s tim nazorem souhlasim , ponekud mi to pripomina skipicker ( dneska asi kiwi ) graficky hezke ,ale ve vysledku pak uz horsi

0 Citovat
Jstranska napsal(a):

Někde je něco špatně nastavené, když se chci někam dostat, tak mi zamrzne prohlížeč a pak vyplivne hlášku o smyčce přesměrování a adresa se mi změní takto: "https://www.cestujlevne.com/diskuze/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/akcni-letenky/"

Ze všech co nejsou z dnešního dne + všude místo obrázků vidím šedý obdelník s nějakejma číslama 280x520 atd.

0 Citovat

Ahoj, souhlasím, to scrollování je fakt blbé, nepřehledné. A info o reálném čase je taky vhodnější údaj. Chybí editace a citace. Jinak fajn a určitě si zvykneme:-)

0 Citovat

Když nejsem přihlášen a najedu myší nad srdíčko u příspěvku (které se zobrazuje jen na nejvyšší úrovni), tak se napíše, že jsem již hodnotil.

0 Citovat

Na niektorych strankach, ta lampicka vpravo dole (Nasel si chybu, ...) zakryva cast textu. Napr. pri Pruvodci destinacemi, ked kliknem na Vice a vyskroluje sa dodatocne info sprava.

0 Citovat

Půjde něco udělat s tím avaterem v pozdější době, jako posunutí na střed apod...? Neboť moje fotka teď ( ne ten milovaný černoušek, co byl ) je jaksi divná :D Mam tam jen nohy a malý kousiček hlavy :D :D

0 Citovat
nl12345 napsal(a):

Na niektorych strankach, ta lampicka vpravo dole (Nasel si chybu, ...) zakryva cast textu. Napr. pri Pruvodci destinacemi, ked kliknem na Vice a vyskroluje sa dodatocne info sprava.

Bude tam jen chviličku pro odstranění nejhorších chyb a blockerů. Prosím o strpení :) už to vypadá, že se můžeme soustředit plně jen na vypilování fóra dle vašich nápadů a přání.

0 Citovat
Roman Homolka (roiman4) napsal(a):

Půjde něco udělat s tím avaterem v pozdější době, jako posunutí na střed apod...? Neboť moje fotka teď ( ne ten milovaný černoušek, co byl ) je jaksi divná :D Mam tam jen nohy a malý kousiček hlavy :D :D

Já fakt nevím, co všichni máte proti těm ikonkám :D Kdyby si každý mohl vybrat tu svou, nebyla by zábava.
Ale jo :-) hned jak odladíme současné věci, tak jdeme na cestovatelskou administraci. Úprava fotek i volba avataru bude.

0 Citovat

Nie je to teda k diskusii, resp. k foru... ale nejak neviem v rychlosti kam inam to napisat.

Nedalo by sa pri akcnych ponukach uvadzat ceny v KC a v EUR zaroven? sa mi zda ze to tak bolo aj v minulosti. Akoze drobnost, ale celkom fajn si myslim

0 Citovat

Nektere temata jako treba Barcelona neobsahuji vsechny prispevky.

0 Citovat
L_K napsal(a):

Nektere temata jako treba Barcelona neobsahuji vsechny prispevky.

Přesně tak, třeba u tématu Elektronika na palubě není příspěvek, kterej jsem tam napsal včera odpoledne.

0 Citovat

Nevím, zda-li už někdo poukázal na nemožnost kontaktovat daného cestovatele, ale myslím, že to byla věc, kterou používalo dost uživatelů.

0 Citovat

Pár postrehov odo mňa - percentá na úvodnej stránke by som nechal, pre menej skúsených cestovateľov je to zaujímavý údaj. Ale určite by som ich zobrazoval kontextuálne - napr. pri akcii Praha - New York áno, pri akcii Ryanair od 5€ odvšadial všade je to úplne nezmyselný údaj a radšej by som ho tam teda nedával vôbec.

Na homepage mi určite chýba odletové letisko (ak je akcia z jedného konkrétneho letiska). Príklad - "Prázdniny na Phuketu, 9792Kč"). Až po kliknutí sa dozviem že to je z Berlína, čo napríklad pre Slováka východniara je oveľa menej zaujímavá ponuka ako napr. z Budapešti, Poľska alebo Prahy. Niekde je to v poriadku, ale chcelo by to väčšiu konzistenciu.

Textové pole pri písaní do fóra by sa malo určite rozťahovať, nie scrollovať.

Pri sprievodcoch mi trochu vadí, že väčšina najdôležitejšieho obsahu sa nachádza v pravom "vyskakovacom" okne, čiže mimo hlavného zorného poľa, ktoré je vľavo / v strede. Na väčšom monitore sa to číta veľmi zle. Modal v strede stránky by bol asi rozumnejší.

A ešte drobný tip na vychytávku, ktorá by vedela hodne pomôcť. V sprievodcoch sú často spomínané ceny v miestnej mene. Ak si čítam sprievodcu napríklad o Gruzínsku a ešte sa v tej krajine veľmi neorientujem, 10 krát zabudnem aký je vlastne kurz GEL / EUR alebo GEL / CZK a tak mi to buď nepovie vôbec nič, alebo si stále musím otvárať aktuálny kurz a prepočítavať sumu v hlave. Vyriešil by to toolip on hover na každú sumu, kde by bola suma zobrazená v EUR a CZK. V systéme to môžete poriešiť nahradením sumy v texte nejakým placeholderom (napr. $$500$$), kde by sa nejakým skriptíkom doplnila aktuálna mena danej krajiny a prepočítané sumy podľa aktuálneho kurzu.

Inak skvelá práca, chválim :)

0 Citovat

Neviem či to tu už niekto písal, ale nedajú sa tu na fóre "lajkovať" odpovede na príspevky.

0