Ahoj, dnes (21.3.2017) jsme rozeběhli nový web. Mimo akčních letenek a fóra přinášíme:průvodce destinacemiprůvodce letištiprůvodce aerolinkamiPozději pak pár dalších nápadů, viz administrace ;)Uvítám vaše podněty i  nápady na vylepšení. Pojďme prostě diskutovat nad novým webem. Dost jsme toho díky vám na beta verzi odladili, najdeme další věci i na ostré verzi? .

Nové Cestujlevne.com – vaše připomínky k diskuzi :)

Založil ve fóru Cestujlevne.com

Bear napsal(a):

Prijel jsem po par dnech z PL Tater a cumim jak puk...forum je neprehledne, orientace slozita. Navic - proc je treba z obrazu na monitoru ukrojit kus plochy? Myslim tim ten obrovsky baner nahore a dole.
Je nejaka moznost se pripadne prepnout na starou verzi?

Ahoj, díky za feedback. Fórum budeme v následujících dnech postupně vracet k původním funkcím, s chronologickými odpověďmi, citacemi atd. Začali jsme s jednodušší verzí, kterou teď rozšíříme.

0 Citovat

Ahojte,
v prvé řadě bych chtěl říci, že si celého týmu CL neskonale vážím za tu práci, co tu pro nás všechny odvádíte - nicméně nevím jestli změna designu a platformy byl krok vpřed. Naprosto souhlasím s rozšířením zaměření blogu na cestopisy a další věci, ale současný web je (a říkám to nerad) fakt hodně nepřehledný a ztrácím se v něm už druhý den. Ať už je to forum, nebo i samotné zobrazení aktuálních akcí - člověk to nevidí chronologicky, zbytěčně obrovské obrázky destinací, zbytečně ukázaná procenta - nikdo se zde podle mě neorientuje jak velká je sleva a o kolik aerolinky oškube..

0 Citovat
daviduli24 napsal(a):

Ahojte,
v prvé řadě bych chtěl říci, že si celého týmu CL neskonale vážím za tu práci, co tu pro nás všechny odvádíte - nicméně nevím jestli změna designu a platformy byl krok vpřed. Naprosto souhlasím s rozšířením zaměření blogu na cestopisy a další věci, ale současný web je (a říkám to nerad) fakt hodně nepřehledný a ztrácím se v něm už druhý den. Ať už je to forum, nebo i samotné zobrazení aktuálních akcí - člověk to nevidí chronologicky, zbytěčně obrovské obrázky destinací, zbytečně ukázaná procenta - nikdo se zde podle mě neorientuje jak velká je sleva a o kolik aerolinky oškube..

Pro mě to procento není zásadně špatně. Ale jen jako druhotný orientační údaj. Nabídka do Karibiku za 12 tisíc může být fajn nebo naprostá bomba podle toho, zda jde o Dominikánu nebo nějaký zapadlý ostrov.

0 Citovat

K tomu designu - přijde mi to jako chiméra googlu (jedno velké vyhledávací tlačítko ve velkém prázdném prostoru) a secretflying s kostičkami. Měli byste si vybrat, zda jste vyhledávač nebo rozcestník po článcích.

0 Citovat

Tahle diskuse už má osm stránek a začaly se objevovat výpustky místo některých stránek.

1 .. 3 .. 5 6 7 8

Ná výpustky se nedá klikat, i když zastupuje aktuálně jedinou stránku. Jestli je 8 stránek maximálně, mělo by to být:

Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 Další

Pak by devět stránek mohlo vypadat pro první stránku:

Předchozí 1 2 3 4 5 6 .. 9 Další

Pro poslední stránku:


Předchozí .. 3 4 5 6 7 8 9 Další

0 Citovat
Leoš Literák napsal(a):

Tahle diskuse už má osm stránek a začaly se objevovat výpustky místo některých stránek.

1 .. 3 .. 5 6 7 8

Ná výpustky se nedá klikat, i když zastupuje aktuálně jedinou stránku. Jestli je 8 stránek maximálně, mělo by to být:

Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 Další

Pak by devět stránek mohlo vypadat pro první stránku:

Předchozí 1 2 3 4 5 6 .. 9 Další

Pro poslední stránku:


Předchozí .. 3 4 5 6 7 8 9 Další

Dobrý postřeh, upravíme. Díky.

0 Citovat

Jak už jsem psal já i ostatní, tak web asi ujde. Fórum však je úplně mimo a myslím, že se Vám to dost projeví. Je nepřehledné a snažíte se akorát zkomplikovat již dávno vymyšlenou věc. Úpřímě už nemám vůbec chuť ho navštěvovat a snažit se něco zjístit nebo poradit. Tím celkem odpadá pro mě proč tu chodit. Většina věcí je stejně dříve na SF nebo F4F.

Jinak na Android nejede vůbec správně. Jediná možnost řazení je od nejstaršího a dole zobrazuje jen jedno číslo stránky. Takže pokud má téma třeba 20 stran, tak je potřeba kliknout 20x na další a pak si přečte teprve poslední příspěvek.

Řazení příspěvků do podpříspěvků to také celé znepřehledňuje, ale to už jste taky věděli. Nový příspěvek má být na konci a případně citovat. Tenhle styl se hodí maximálně na dotazy pod jednotlivé akce, ale ne do komunitního fóra. Každopádně z rad ohledně beta verze jste si nevzali skoro nic a stejně to spustili.

3 Citovat
s0ny napsal(a):

Jak už jsem psal já i ostatní, tak web asi ujde. Fórum však je úplně mimo a myslím, že se Vám to dost projeví. Je nepřehledné a snažíte se akorát zkomplikovat již dávno vymyšlenou věc. Úpřímě už nemám vůbec chuť ho navštěvovat a snažit se něco zjístit nebo poradit. Tím celkem odpadá pro mě proč tu chodit. Většina věcí je stejně dříve na SF nebo F4F.

Jinak na Android nejede vůbec správně. Jediná možnost řazení je od nejstaršího a dole zobrazuje jen jedno číslo stránky. Takže pokud má téma třeba 20 stran, tak je potřeba kliknout 20x na další a pak si přečte teprve poslední příspěvek.

Řazení příspěvků do podpříspěvků to také celé znepřehledňuje, ale to už jste taky věděli. Nový příspěvek má být na konci a případně citovat. Tenhle styl se hodí maximálně na dotazy pod jednotlivé akce, ale ne do komunitního fóra. Každopádně z rad ohledně beta verze jste si nevzali skoro nic a stejně to spustili.

Nejdou editovat příspěvky. Po vstupu do tématu, je třeba klikat od nejnovějšího, takže zase zdržení. Web strašně roztahaný na výšku. Pro nově příchozího to možná bude fajn, ale ze starých se Vám na to hodně lidí vykašle.

0 Citovat
s0ny napsal(a):

Jak už jsem psal já i ostatní, tak web asi ujde. Fórum však je úplně mimo a myslím, že se Vám to dost projeví. Je nepřehledné a snažíte se akorát zkomplikovat již dávno vymyšlenou věc. Úpřímě už nemám vůbec chuť ho navštěvovat a snažit se něco zjístit nebo poradit. Tím celkem odpadá pro mě proč tu chodit. Většina věcí je stejně dříve na SF nebo F4F.

Jinak na Android nejede vůbec správně. Jediná možnost řazení je od nejstaršího a dole zobrazuje jen jedno číslo stránky. Takže pokud má téma třeba 20 stran, tak je potřeba kliknout 20x na další a pak si přečte teprve poslední příspěvek.

Řazení příspěvků do podpříspěvků to také celé znepřehledňuje, ale to už jste taky věděli. Nový příspěvek má být na konci a případně citovat. Tenhle styl se hodí maximálně na dotazy pod jednotlivé akce, ale ne do komunitního fóra. Každopádně z rad ohledně beta verze jste si nevzali skoro nic a stejně to spustili.

Na androidu nejde vidět v sekci Aktuální témata, kdy byl poslední příspěvek a od koho. Sekce všechna fóra nepřehledná.

0 Citovat

Nefunguje mi vyhledávání. Chtěla jsem najít něco o cestovním pojištění, ale když najedu na "všechna fóra" a pokusím se zadat klíčové slovo "pojištění," nutí mě to vybrat si ještě konkrétní téma, ve kterém chci hledat. Já chci hledat ve všech, ale dobře. Vzpomenu si tedy, že to možná bylo v rubrice "Co se nevešlo," vlezu do ní a znovu zadám klíčové slovo "pojištění." Výsledkem hledání je toto milé sdělení: "Tak se nám zdá, že jste se tu ztratili...
Programátoři tomu říkají chyba 404, cestovatelé zase výlet na blind. Ať tak či tak, nemůžeme bohužel stránku, na kterou se snažíte vstoupit, najít. Zkuste se, prosím, vrátit na hlavní stránku a začít znovu nebo se nám ozvěte a společně najdeme, co hledáte."
Tak jsem vzdala vyhledávání a v rubrice "Co se nevešlo" jsem ručně projela stránku za stránkou, dokud jsem asi na desáté straně nenarazila na téma "Cestovní pojištění - akce, rady, tipy," které jsem hledala.

0 Citovat
michi napsal(a):

Nefunguje mi vyhledávání. Chtěla jsem najít něco o cestovním pojištění, ale když najedu na "všechna fóra" a pokusím se zadat klíčové slovo "pojištění," nutí mě to vybrat si ještě konkrétní téma, ve kterém chci hledat. Já chci hledat ve všech, ale dobře. Vzpomenu si tedy, že to možná bylo v rubrice "Co se nevešlo," vlezu do ní a znovu zadám klíčové slovo "pojištění." Výsledkem hledání je toto milé sdělení: "Tak se nám zdá, že jste se tu ztratili...
Programátoři tomu říkají chyba 404, cestovatelé zase výlet na blind. Ať tak či tak, nemůžeme bohužel stránku, na kterou se snažíte vstoupit, najít. Zkuste se, prosím, vrátit na hlavní stránku a začít znovu nebo se nám ozvěte a společně najdeme, co hledáte."
Tak jsem vzdala vyhledávání a v rubrice "Co se nevešlo" jsem ručně projela stránku za stránkou, dokud jsem asi na desáté straně nenarazila na téma "Cestovní pojištění - akce, rady, tipy," které jsem hledala.

Teď jsem zmaten, pokud zadáš „cestovní pojištění“ do hledání, našeptá ti to témata, včetně těch rad a tipů. Chápu, ne moc praktické z několika důvodů:
1) uvidíš jen název tématu a musíš doufat, že uvnitř bude co hledáš (logicky by být mělo)
2) je tu z dlouhé historie mnoho témat na stejné téma. K ideálnímu stavu bude potřeba x brigádníků, kdy se témata sloučí a udělá se tu pořádek.

Co mě ale zaráží, je ta 404 chyba. Nějak se mi nedaří ji nasimulovat. Napadá mě snad jen, že jsi stihla zadat dotaz a odeslat než se načetl našeptávač, ale i to si myslím nebude ono.

Jinak do fulltext vyhledávání (https://www.cestujlevne.com/vyhledavani?query=poji%C5%A1t%C4%9Bn%C3%AD) přidáme i fórum a cestovatele. Tam to bude umět hledat i uvnitř tématu, nejen nadpis :) prosím o strpení, prioritou je teď dostat fórum tam, kde bylo.

0 Citovat

Dej do Google site:cestujlevne.com pojištění

0 Citovat
michi napsal(a):

Nefunguje mi vyhledávání. Chtěla jsem najít něco o cestovním pojištění, ale když najedu na "všechna fóra" a pokusím se zadat klíčové slovo "pojištění," nutí mě to vybrat si ještě konkrétní téma, ve kterém chci hledat. Já chci hledat ve všech, ale dobře. Vzpomenu si tedy, že to možná bylo v rubrice "Co se nevešlo," vlezu do ní a znovu zadám klíčové slovo "pojištění." Výsledkem hledání je toto milé sdělení: "Tak se nám zdá, že jste se tu ztratili...
Programátoři tomu říkají chyba 404, cestovatelé zase výlet na blind. Ať tak či tak, nemůžeme bohužel stránku, na kterou se snažíte vstoupit, najít. Zkuste se, prosím, vrátit na hlavní stránku a začít znovu nebo se nám ozvěte a společně najdeme, co hledáte."
Tak jsem vzdala vyhledávání a v rubrice "Co se nevešlo" jsem ručně projela stránku za stránkou, dokud jsem asi na desáté straně nenarazila na téma "Cestovní pojištění - akce, rady, tipy," které jsem hledala.

Děkuju, teď už to jede přesně tak, jak popisuje David, ale dřív během dne se našeptávač vůbec nezobrazoval, dalo se jen napsat a vyhledat klíčové slovo - bez jakékoliv nabídky možností. Takže tak asi vznikla ta 404 chyba.

0 Citovat
Bear napsal(a):

Prijel jsem po par dnech z PL Tater a cumim jak puk...forum je neprehledne, orientace slozita. Navic - proc je treba z obrazu na monitoru ukrojit kus plochy? Myslim tim ten obrovsky baner nahore a dole.
Je nejaka moznost se pripadne prepnout na starou verzi?

Tak fajn, to se zde vratim, az to tu bude vypadat normalne. Panove, delate hodne dobre prace, ale forum je s prominutim docela humus.
P.S. Ty predvolene avatary ala "orient" mam brat uz jako pripravu na budouci islamizaci Evropy?

0 Citovat
Leoš Literák napsal(a):

Jelikož si zjevně autoři designu moc zakládají na svém výtvoru, pojďme si jej hacknout k našemu obrazu. S CSS jsem si už nehrál mnoho mnoho let, takže zatím jsem po pár minutách experimentování s chrome extension Stylish dospěl k odstranění úvodní obří hlavičky za pomocí nastavení:

div.header { display: none}

Vedlejší efekt - ztratila se mi i navigační lišta. Zapojí se někdo další, abychom si napsali vlastní CSS styl, který udělá CL zase použitelné?

@mirjur:
Plne souhlasim s tim, co jsi napsal. Vlezl jsem tady podruhe a podruhe musim konstatovat, ze je to vse totalne prekombinovano.

0 Citovat

Nějak jsem měl dole řádkování stránek 123 apod... teď to tam nemám den a půl a všechna témata mi skáčou na nejstarší příspěvky a před dnem a půl, když jsem klikl na nějaké téma, tak mě to automaticky hodilo na poslední stránku s nejnovějšími příspěvky. Nějaká chyba ? :D

0 Citovat

Za 14 dní letíme do Dubaje a vím, že ve fóru byla spousta užitečných rad a tipů na téma Dubaj, třeba od Mikira... tak jsem zadal ve fóru do vyhledávání Dubaj - no, našlo mi to 2x nějaké slevové kupóny, pak vlákno FlyFubai s asi 5 příspěvky o ničem, a to je asi tak všechno. Když jsem si nechal zobrazit všechna vlákna ve fóru, vůbec jsem tam nic v souvislosti s Dubají podle názvu nenašel. Tož špaténka. :-(

0 Citovat

Ahoj cestovatelé, provedli jsme první změny ve fóru:
- Ubrali jsme volný prostor (reakce a lajky jsou nahoře, písmo menší, méně mezer)
- Změnili jsme výpis odpovědí na chronologický
- Přidali jsme možnost odpovědět či vytvořit téma i pro nepřihlášené (tlačítka vedou k přihlášení)

Jak další na seznamu změn v co nejbližší době přibude:
- Oprava přesměrování na nejnovější odpovědi
- Oprava celkového počtu odpovědí
- Jednodušší stránkování (bude i nahoře a s možností zadat konkrétní stránku)
- Označení počtu nových odpovědí v tématech od poslední návštěvy
- Úspora místa díky menší hlavičce, abyste nemuseli pokaždé scrollovat (+ dáme pryč originální post)
- Chytřejší vyhledávání s výsledky témata na zadaný dotaz

A poté vyladíme použitelnost:
- Možnost editace vlastních příspěvků
- Možnost stylování textu, nahrávání fotek, převod smajlíků a odkazů
- Přidáme množství témat v záložce "Aktuální témata"
- Přidáme možnost zobrazit vlastní témata/odpovědi
- Přidáme možnost označit vše jako přečtené
- Přidáme zvětšení pole pro text s tím, jak budete psát
- Vyladíme zobrazení na mobilech, abyste si nezlámali palec a vyhnuli si křeči v ruce
- Na konec téma přidáme vedle stránkování odkaz "Zpět do fóra XYZ"

Mimo fórum řešíme
- Jak lépe naložit s procenty u akcí
- Jak zobrazit více akcí na HP, abyste nemuseli scrollovat
- Jak vůbec ubrat bílého prostoru napříč webem, abyste se neuscrollovali do zbláznění.
- Technické chybičky a hrubky

Děkujeme moc za vaše názory a zpětnou vazbu. Moc dobře víme, že fórum a akce jsou pro vás to nejdůležitější. Začali jsme s první verzí, abychom získali seznam těch nejdůležitějších vyšlapaných cestiček. Mrzí nás, jestli jste z prvních návštěv neměli 100% skvělý dojem, ale vydržte s námi. Postupně se z omylů učíme, to je přirozené. Jakmile výše popsané změny nasadíme, budeme zase o kus dál.

Vážíme si toho, že věnujete svůj čas a úsilí tím, že nám sem píšete o tom, co vás trápí a čím jsme vás rozčílili. Věřte, že rozhodně nijak nelpíme na podobě stránek, která vyšla ven jako první. Web není naštěstí kniha, vždy se dá celkem rychle změnit k lepšímu. A díky vašim reakcím to bude snadnější a rychlejší.

Máme radost pokaždé, když se ozvete - ať už je to kritika nebo pochvala. Budeme rádi, když nám napíšete zpětnou vazbu i k dalším stránkám - co říkáte třeba na průvodce destinacemi, letiště či aerolinky? A jak se vám používá nová podoba akčních letenek? Co můžeme dál vylepšit, abyste tu byli rádi?

Ještě jednou díky. Každá změna bolí, ale věříme, že náš umysl přiblížit svět cestování i nezkušeným se v čase vyplatí. Stejně důležití jsou pro nás ale i ti, kteří sem chodí každý den a mají jiné potřeby a nároky. Když nám s tím pomůžete, slibujeme, že vyslyšíme každý názor. Nejste nám lhostejní, právě naopak - proto se snažíme věci změnit k lepšímu, sledujeme vaše reakce a přidáváme na seznam změn to, o co si říkáte nejhlasitěji.

Tak pojďte, křičte dál :)

2 Citovat

Až bude možné vložit přílohu, uvidíte to, co vidíme my na svých zařízeních.

0 Citovat

Až bude možné vložit přílohu, uvidíte to, co vidíme my na svých zařízeních.

0 Citovat
Leoš Literák napsal(a):

Až bude možné vložit přílohu, uvidíte to, co vidíme my na svých zařízeních.

Ahoj Leoši,

možnost vložit přílohu máme na seznamu.

Pokud by tě to prozatím moc neokrádalo o čas, můžeš udělat screenshot s odkazem. Hezky to umí například Dropbox, pokud ho používáš (https://www.dropbox.com/en/help/1964).

Snažili jsme se ladit web pro různá zařízení a rozlišení, ale ne všechna se chovají tak, jak bychom si přáli, pořád na tom pracujeme. Pokud by ses podělil o to, co vidíš, budeme moc rádi.

Díky!

0 Citovat

V diskuzi se "jen tak" neukáže část příspěvku.
Pod akcí do Namibie - informace od Luboše a MatoZV (poslední příspěvek je uřezaný v půlce).

0 Citovat
srneceek napsal(a):

V diskuzi se "jen tak" neukáže část příspěvku.
Pod akcí do Namibie - informace od Luboše a MatoZV (poslední příspěvek je uřezaný v půlce).

Díky za upozornění, už pracujeme na opravě.

0 Citovat

Otázka by měla být zobrazena jen na první stránce.

0 Citovat

Pracuje se na tom :-)
Dnes už je funkčnost zpátky - chronologické řazení, méně scrollování a automatický proklik na poslední odpověď. Ještě odladíme „nové odpovědi”, aby zůstávaly nepřečtené do té doby, než je člověk přečte a nejhorší blockery jsou pryč.

Je už v diskuzi zase příjemněji? :)

0