ZdravímMůj pas brzy vyprší a potřebuji si proto zařídit nový. Nerad bych současný odevzdával, protože v něm mám spoustu cestovatelských vzpomínek. Jakou výmluvu mám u úředníka použít, abych nedostal pokutu? :)  .

Uschování prošlého pasu

Založil ve fóru Co se nevešlo

10 reakcí

Zdravím

Můj pas brzy vyprší a potřebuji si proto zařídit nový. Nerad bych současný odevzdával, protože v něm mám spoustu cestovatelských vzpomínek. Jakou výmluvu mám u úředníka použít, abych nedostal pokutu? :)
 
0

mně dovolila si vytrhat stránky s razítky a vízy

0 Citovat

Není potřeba jej vracet, stačí říct, že jsi jej doma někde založil a nemůžeš najít :-) Pasů můžeš mít kolik chceš.

0 Citovat
David Eiselt napsal(a):

Není potřeba jej vracet, stačí říct, že jsi jej doma někde založil a nemůžeš najít :-) Pasů můžeš mít kolik chceš.

Pasů sice můžu mít kolik chci, ale to se týká platných pasů :-)

Formálně ze zákona je pokuta za nevrácení pasu až 10 000 Kč, protože držitel je povinen ho vráti bez zbytečného odkladu po uplynutí platnosti, jinak páchá přestupek. Takže tvrdit, že jsem ho někam založil, když si půjdu pro nový a starý už nebude platný, může být riskantní, nikdy neodhadnete, jaký "blbec" tam zrovna bude sedět. To samé se týká mezinárodního řidičáku, to mi vytýkali na úřadě zrovna před měsícem, že jsem ty předchozí nevrátil. Byť se to obvykle řeší domluvou a ne pokutou :-)

Lepší je požádat při vracení, zda si nemůžu nechat ten vnitřek, obvykle to dovolují, byť je to opět na vůli daného úředníka či úřednice.

0 Citovat

Resenim by bylo si do soucasneho pasu nechat dat nejake vizum , ktere bude prekracovat platnost pasu , nevim ovsem , zda je dnes takova praxe mozna , ale me zustal stary pas proto, ze jsem v nem mel vizum do USA na 10 let , dalsi varianta by mohla byt v nahlaseni ztraty ,ovsem to by asi neco stalo


0 Citovat

Já myslím, že stačí říct, žes ho ztratil, ne? Kdo ti dokáže, že tomu tak nebylo? A když se tě zeptají, proč jsi to nenahlásil, tak řekneš, že se to stalo minulý týden a právě jim to hlásíš :D

0 Citovat
Proky napsal(a):

Já myslím, že stačí říct, žes ho ztratil, ne? Kdo ti dokáže, že tomu tak nebylo? A když se tě zeptají, proč jsi to nenahlásil, tak řekneš, že se to stalo minulý týden a právě jim to hlásíš :D

viz. čo píše inutihar, tiež mám pocit, že to tak je vrátiť ho treba alebo sa platí pokuta

0 Citovat
Proky napsal(a):

Já myslím, že stačí říct, žes ho ztratil, ne? Kdo ti dokáže, že tomu tak nebylo? A když se tě zeptají, proč jsi to nenahlásil, tak řekneš, že se to stalo minulý týden a právě jim to hlásíš :D

Pokud si chci pas ponechat jen jako cestovatelskou vzpomínku, tak zkrátka nahlásím odcizení pasu a pokutu nebudete platit.

0 Citovat

guessWho: právě proto píšu, že musí říct, že ho ztratil. když ti někdo ukradne pas, pokutu za to platit nebudeš. a abys měl jistotu, tak to klidně můžeš nahlásit (jak píše Radim)

1 Citovat

no pokud se budete ohánět odcizením,tak musí být potvrzení od policie!

nejlepší je nahlásit prostě ztrátu v 95% se to řeší domluvou v 5% symbolickou pokutou (100,200 CZK)

0 Citovat
Proky napsal(a):

guessWho: právě proto píšu, že musí říct, že ho ztratil. když ti někdo ukradne pas, pokutu za to platit nebudeš. a abys měl jistotu, tak to klidně můžeš nahlásit (jak píše Radim)

hmm, potom, ale stále budem musieť platiť vyšší poplatok za vybavenie nového nakoľko som predchádzajúci stratil, nie?

0
10 reakcí