Cestování s batohem

Založil Jindra před 5 měs ve fóru Co se nevešlo
17 odpovědí
Ahoj, chci se Vás zeptat, co všechno si s sebou zabalit na 14 dní do batohu, nikdy jsme takto necestovali. Jak to děláte se zmačkanými věcmi? Děkuji

Projed si google, je tam toho spousta.
Je moudré, upřesnit, kam jedeš. Jiné je to pro kvadruplegika na pobyt v Laosu, jiné věci jsou třeba pro cestu mladého páru po USA.
Předpokládám, že stále řešíš to Thajsko. Tam koupíš spoustu oblečení za málo peněz, moc toho neber. Místo toho přibal paracord/jinou šňůru. Bude se ti hodit, natáhneš na pokoji/venku šňůru a na ní posušíš oblečení.
Zmačkané věci jsem nikdy neměl tak moc, abych si je jako chlap netroufnul oblíknout:)
Hele, fakt záleží, kam jedeš, bez upřesnění to nemá cenu.

Zmačkané věci řeším tak, že si s sebou neberu nic mačkavého nebo vím, že se to na mně rychle narovná.;-) Nechce se mi tahat moc věcí, na tři týdny-měsíc to ani nejde, takže buď si člověk přepere ručně, nebo je pračka v ubytování, nebo má někdy prádelnu hotel (zažili jsme zadarmo i za malý poplatek). V JV Asii to vůbec nemá cenu řešit, tak jsou levné prádelny na každém rohu, buď je vypráno do druhého dne nebo ještě týž den a ceny byly lidové.

Tak jak tu už zaznělo, sebou stačí věci na 3 dny, zbytek dokoupíš na místě. V Thajsku opravdu nemusí být člověk nažehlený, stejně budeš nosit jen tričko/lehkou košili a kraťasy.
Nechat si vyprat můžeš na každým rohu za pár korun a většinou máš k dispozici ještě tentýž den, nejpozději ráno druhý den, navoněný vypraný věci jak píše Mandarinka.
Poslední více než 3 týdny v JV Asii jsem absolvoval pro představu s 30l batohem (příručákem) s tím, že jsme si nechali 1 za týden vyprat.

Děkuji za reakce, ano jedná se furt o Thajsko. Nejde ani tak o mě, spíše o přítelkyni. Pokud říkáte, že to nemáme hrotit tak super . :)

My ženy jsme na tom vlatně nejlépe- dvoje, troje šaty, které jsou z nějakého lehoučkého, absolutně nekrčivého materiálu a nezaberou prakticky žádné místo, se mi do horkého podnebí osvědčily jako to nej oblečení (a na rozdíl od kraťasů to má odvětrávání;-))

Náš web máme tam o tom článek www.janpadera.com

prave jsme absolvovali 14 dni na Bali pouze s batohy (Osprey Farpoint 40 + Osprey Stratos 34), takze poradim ze ze vseho nejdulezitejsi je balit kombinaci 1) rolovani obleceni do rulicek a/nebo 2) strkani vseho do sacku, nasledne DUKLADNE stlaceni a vytlaceni vzduchu. osvedcily se nam uzaviratelne sacky z ikea, plus jsme meli par vetsich takovych tech nepromokavych vaku na obleceni. nic zmackane nebylo, a i kdyby tak v asii se to na tobe za 5 vterin stejne vlhkem a horkem vyzehli :-D btw opravdu nechci delat reklamu osprey a ikea, ale za tusim 2 kila jsem koupil od osprey tasticku na tekutiny, do ktere se krasne vlezl deodorant + 5 plastovych lahvicek z ikea naplnenych slivovici :-D

Doporučuji přečíst náš starý článek od Verči :) https://www.cestujlevne.com/blog...-dovolenou

Jinak 3x triko, 2x plavky, 1x kraťasy a celé to rotuje s 4 dny v prádelně za 30 Kč :)

Zaujimalo by ma, co mas na sebe v den, ked idu "1x kraťasy" do pradelny :)

misso napsal(a):

Zaujimalo by ma, co mas na sebe v den, ked idu "1x kraťasy" do pradelny :)

No přece ty druhé plavky :)

Doporučuji na cesty pánská tanga, pokud neseženete na místě, je výroba velmi jednoduchá.

Stačí 1 ponožka (nebo podkolenka v případě vyvinutějších jedinců) a tkanička do bot.

Navíc není nutné prát každý den, stačí ponožku (podkolenku) obrátit naruby.

Střih to umožňuje.

:D Třikrát sláva! Padrino je zpět

tip top :D btw..ked uz hovorime o tych trickach.. co produkty z merino vlny, da sa naozaj vydrzat niekde v tropiku s jednym trickom 2 dni?

Merino po 2 dnech nějak extra nezapachá, mám jich několik a tenké s krátkým rukávem je dobré i na trek v tropiku.

dik, este najst niekde kde by to mohlo byt lacnejsie ako 30 euro :D

3-4 dni turistika a tricko vpohode, s celkom fajn cenou obcas intersport ked ma vypredaj, a jeden cas mali aj v decathlone

Přihlášení a registrace