Ahoj, za týden letíme s Fly Dubai do Dar es Salaamu a máme téměř 6 hodinový přestup v Dubaji. Dá se za tu dobu stihnout aspoň se podívat na Burj Khalifu či něco jiného? A jak je to v Dubaji s taxíky, dá se v nich platit kartou?Díky všem za odpovědi :) .

Přestup v Dubaji a jeho rychlá prohlídka

Založila ve fóru Co se nevešlo

14 reakcí

 Ahoj, za týden letíme s Fly Dubai do Dar es Salaamu a máme téměř 6 hodinový přestup v Dubaji. Dá se za tu dobu stihnout aspoň se podívat na Burj Khalifu či něco jiného? A jak je to v Dubaji s taxíky, dá se v nich platit kartou?

Díky všem za odpovědi :)

0

hej da sa kartami, len treba taxik aspon po najblizsie metro, kedze pri terminali kde lieta FD nie je. Ak sa vam nechce prilis daleko ist, tak kludne sa odviezt do Deiry ku creeku a tam sa zrelaxovat :)

0 Citovat

Čau, řešil jsem něco podobného před měsícem při 5h přestupu. Nakonec to dopadlo tak, že si mě odchytl v příletovce T3 Ind, který lovil turisty na city tours. Což není úplně můj šálek piva, ale byl v pohodě a domluvili jsme se na itineráři přesně podle mých potřeb, abych byl včas zpět na letišti. Během tří hodin jsme tedy stihli zajet jeho autem na Burj Khalífu, zkouknout vodní show před Dubai Mall a smočit nohy u Burj al-Arab. Byla to fakt rychlovka, ale podle mě lepší, než ten čas trávit v mekáči.

0 Citovat

Stihnout se to určitě dá a taxi je dobrá volba, jenom že u letiště je dražší nástup než jinde. Kartou se v nich platit dá, pokud se nestane to, co nám při cestě na letiště, kdy už jsme neměli žádné dirhamy a taxikář na letišti pravil, že se mu porouchal terminál... naštěstí mu stačily eura.

0 Citovat

Toho se právě chci vyvarovat. Nechci směňovat peníze pouze na taxi :) Jelikož přiletíme až v 9 večer, na podobného Inda asi štěstí mít nebudeme, ale i přesto bychom rádi viděli Burj Khalifu a okolní fontány. Jak je to s chytáním taxíků zpět na letiště v tuto dobu? Jezdí nebo maji někde v okolí flek, kde stojí?

0 Citovat

anetapu napsal(a):

Toho se právě chci vyvarovat. Nechci směňovat peníze pouze na taxi :) Jelikož přiletíme až v 9 večer, na podobného Inda asi štěstí mít nebudeme, ale i přesto bychom rádi viděli Burj Khalifu a okolní fontány. Jak je to s chytáním taxíků zpět na letiště v tuto dobu? Jezdí nebo maji někde v okolí flek, kde stojí?

Stojí skoro všude (hotely, stojánky u obchodňáků) i jezdí všude snad celou noc, stačí mávnout, toho bych se nebál.

0 Citovat

Tak až v Daru uslyším češtinu, budu vědět, že seš to ty :)

0 Citovat

My přiletěli taky v 9 večer a Ind i v tuto dobu trpělivě číhal :) Ale je to určitě individuální. Bonus oproti taxíku vidím hlavně v tom, že ty trasy jako znalý prošel s náma a tím pádem jsme nemuseli brát několik taxíků nebo platit škváru za čekačku, než si dané místo projdeme.

0 Citovat

Silas napsal(a):

Tak až v Daru uslyším češtinu, budu vědět, že seš to ty :)

Je pravda, že na moc blondýn tam asi nenarazíš :D

0 Citovat

Silas napsal(a):

Tak až v Daru uslyším češtinu, budu vědět, že seš to ty :)

A o kolik si za to Ind řekl? :)

0 Citovat

Jak je to s tím metrem u letiště? jak píše tonic, že při letišti není metro tak co je zastávka červeného metra Airport Terminal 2? to není zastávka přímo u terminálu?

0 Citovat

sscarlett napsal(a):

Jak je to s tím metrem u letiště? jak píše tonic, že při letišti není metro tak co je zastávka červeného metra Airport Terminal 2? to není zastávka přímo u terminálu?

Metro u letiště je, ale ne u terminálu 2, ten má východy na opačnou stranu, odkud je to k metru daleko. Mezinárodní lety většinou lítají na T1.

0 Citovat

Byl jsem v Dubai v lednu a skoro v zadnem taxiku se platit kartou nedalo, takze bych na to moc nespolehal. Ale treba jsem mel jen smulu :)

Metro u T2 neni, ale je tam bus, ktery nejede zas az tak dlouho.

0 Citovat

A berou případně taxikáři eura či dolary? :)

0 Citovat

To netusim, ja jsem mel dirhamy.

Jen tak pro legraci: posledni den jsem potreboval z hotelu na letiste, tak jsem se zeptal taxikare, ze mam kreditku nebo 60 cash a rekl, ze me vezme za 60 a v pulce vypnul taxametr :)

0
14 reakcí