Napadlo mě, že se tu pořád hlavně řeší věci kolem samotného cestování (což je pochopitelné). Ale jakým nejzajímavějším letadlem jste letěli? Ideální by bylo, kdybyste připojovali fotky, ať to tady není jen samé čtení. Nejde mi o leteckou společnost atd., ale čistě o stroj. Já přikládám fotku z mého tripu do KLDR a let s tímto Tupolevem (air koryo) v bussiness třídě (abysme náhodou nepřišli do kontatku se soudruhy, zaplacený jsme měli economy):  .

Nejzajímavější letadlo, kterým jsem letěl

Založil ve fóru Co se nevešlo

11 reakcí

Napadlo mě, že se tu pořád hlavně řeší věci kolem samotného cestování (což je pochopitelné). Ale jakým nejzajímavějším letadlem jste letěli? Ideální by bylo, kdybyste připojovali fotky, ať to tady není jen samé čtení. Nejde mi o leteckou společnost atd., ale čistě o stroj. Já přikládám fotku z mého tripu do KLDR a let s tímto Tupolevem (air koryo) v bussiness třídě (abysme náhodou nepřišli do kontatku se soudruhy, zaplacený jsme měli economy): 


tupolev.jpg

0

Pro mě zatím nejzajímavější byla asi tři letadla:

1) Tupolev Tu-154B společnosti Air Koryo na vnitrostátním letu v KLDR Pchjongjang – Samjiyon (plus Tupolev Tu-204 Air Koryo na letu Peking – Pchjongjang)

2) De Havilland Canada DHC-6-310 Twin Otter společnosti Flybe s přistáním na pláži na ostrově Barra ve Skotsku

3) Cessna 208B společnosti Mokulele Airlines při přeletu mezi Havajskými ostrovy Big Island (KOA) a Maui (OGG)


2-flybe.jpg
1-air-koryo.jpg
3-mokulele.jpg

0 Citovat

Proky napsal(a):

3) Cessna 208B společnosti Mokulele Airlines při přeletu mezi Havajskými ostrovy Big Island (KOA) a Maui (OGG)

U mě Cessna 208B Mokulele minulý týden způsobila, že jsem začal nenávidět létání :D Přísáham bohu, že nikdy v životě jsem neměl takový strach, vichřice jak blázen... a když ještě člověk při přistání vidí, jak ta runway tancuje sem a tam, no potěš koště. Asi stárnu :D

No, rád bych vybral ze svých typů nějaký nejzajímavější, ale asi se to nedá. Snad YAK42 a Antonov An24, určitě 737-200, moje srdce však náleží jen dvěma: 747 a L410!

0 Citovat

An-2 - prvy let v zivote

a mne sa pacia male prudove lietadla, tak ERJ145 a Bombardier CS100, ale to nic nezvycajne

osobne najviac ma zaujal A340-600 s malym spodnym podlazim s WCkami a "barom"

z tych uz raritnych Airbus A300.

0 Citovat

Asi je to nuda, ale rád vzpomínám na svůj první let z dětství Il-62.

0 Citovat

L–410 Tbilisi – Kutaisi :)


l-410.jpg

0 Citovat

David Eiselt napsal(a):

L–410 Tbilisi – Kutaisi :)

Tos mi nemel delat, Dejve! O to vic me ted mrzi, ze jsme to pri nasem pobytu minuly rok v Gruzii organizacne nevykoumali a nenacpali jsme tam let s timto kouskem.. :-(

0 Citovat

tonic napsal(a):

osobne najviac ma zaujal A340-600 s malym spodnym podlazim s WCkami a "barom"

Co to bylo/je za aerolinku můžu-li se zeptat?

Mám taky docela v oblibě menší proudový letouny, ideálně se dvěma sedačkama vedle sebe. Líbil se mi B717, E190 i MD83, ničím menším jsem ještě neletěl. Docela rád bych zkusil ERJ z Brna do Mnichova, ale ty ceny...

A toužím se někdy proletět mini-jumbem Avro, to je snad moje nejoblíbenější letadlo, když sjíždím spotters fotky.

Jinak první dva lety v životě T154 a IL96, docela zážitek, ikdyž tehdy jsem ani nevěděl kolik to má motorů :D

0 Citovat

Mailand: pokud vím, tak jediná evropská aerolinka, která užívá WC v podpalubí v A346, je Lufthansa.

0 Citovat

Kryštof Hájek napsal(a):

U mě Cessna 208B Mokulele minulý týden způsobila, že jsem začal nenávidět létání :D Přísáham bohu, že nikdy v životě jsem neměl takový strach, vichřice jak blázen... a když ještě člověk při přistání vidí, jak ta runway tancuje sem a tam, no potěš koště. Asi stárnu :D

Vzpomínám si, že jsme na tom letu taky měli hodně větrné přiblížení a přistání. Nejlepší na tom bylo, že moje Verča vůbec nemá ráda létání, a já jí neřekl, že poletíme takovým prdítkem. Když uviděla, čím poletíme, začala mě regulérně nenávidět. :D A to v tu chvíli ještě nevěděla, jak neklidné přistání nás čeká. :D

0 Citovat

BN-2A Islander - Connemara-Arann Island(?Inish More?). Let trval asi 8 minut, celou dobu v náklonu asi 30stupnu.Před letem vážení pasažérů kvůli ideálnímu rozložení hmotnosti v tomto prskoletu. Sorry, nenašel jsem fotku bez lidí....


2015-07-10-10-12-33.jpg

0 Citovat

Kryštof Hájek napsal(a):

Mailand: pokud vím, tak jediná evropská aerolinka, která užívá WC v podpalubí v A346, je Lufthansa.

jo bola to lufthansa na linke FRA-YVR

0
11 reakcí