Zima/jaro 2018

Založil kopecky před měs ve fóru Co se nevešlo
8 odpovědí

Ahoj, na letošní leden až únor přemýšlím o 2 až 3 týdenní trase do JV Asie. Dřív nechci. Loni jsem tam byl na přelomu října a listopadu a vařil jsem se ve vlastní šťávě. Mimochodem už mi taky svítí krásná 0 na počítadle dovolené.

Přibližný itinerář mám vymyšlený (viz obrázek) po trase Angkor - Bangkok - Krabi - Kuala Lumpur - Singapur (+ případně Bali). Všechny tyto přípoje jsem už v minulosti studoval. Lítají a až na Siam Reap nevycházejí draze.

Z Evropy bych rád open-jaw letenku nejlíp Siam Reap/Singapore. Nějaké tipy, na jaká města v Evropě a jaké aerolinky se zaměřit?

Nejlepší by to bylo samozřejmě z Prahy, ale nepohrdnu ani cestou do Milána, když bude super cena. Přestup uvítám v zemi / města, kde jsem ještě nebyl. Na extra služby aerolinek si nepotrpím, ale rád bych odbavené zavazadlo a jídlo v ceně (takže současnou akci flyDubai škrtám). Akci Qataru z Prahy jsem v předešlém týdnu bohužel prošvihl. Bohužel jsem řešil práci, čekal na odpověď a měl svázané ruce. >> Cestu s dlouhými přestupy např. v Číně, Hongkongu, Ománu nebo Kataru, beru jako plus, pokud jsou přes den.

EDIT: A kvůli kamarádce z Bangkoku to potřebuji sestavit tak, abych tam byl přes víkend :-D

EDIT2: Koukám, že jsem to blbě pojmenoval a jméno tématu nejde změnit (ách jo). Lepší by bylo "Zima/jaro 2018: S kým a jak do JV Asie na trasu REP-BKK-KBV-SIN

itinerar.PNG

Tak to bude Thajsko. Zatím mám rezervovanou letenku "pay later" u flyDubai. Podobně vychází i Emirates a Qatar. Snad ceny vydrží. U Qataru, který preferuji (v Doha jsem ještě nebyl a mívám velkou žízeň a ta by se u FD dost prodražila), pro Česko neexistuje volba pay later :-( Ještě musím dát řeč v práci.

- Myslíte si, že ještě u AirAsia/podobných společností bude nějaký "sale" na leden? Kam jsou ze Siam Reapu nejlevnější letenky? (dát si zpátečku BKK-REP s 1800 Kč za jeden let mě moc neuspokojuje)

- U které společnosti je menší pravděpodobnost, že neodletí? U Qataru hrozí arabské embargo a flyDubai rád rušívá a přesouvá lety. Každopádně je to o 30% levnější, než když jsem letěl loni :-D

Nevím, kdy byl poslední Big Sale u Air Asia, zkus se kouknout, ale mívají pravidelně min. 2x ročne, takže šance je dost vysoká, že něco bude, sleduj ale i třeba Nok nebo Thai Lion, mívají celkem pravidelně slevy.

To, čemu říkáš arabské embargo už dávno okolní státy realizují, nicméně Qatar lítá vesele dál a už víc na ně zatlačit než zákazem průletu vzdušným prostorem na ně tlačit nemůžou, takže tady bych se nebál. Rozhodně největší a jedinej strach bych měl u FlyDubai.

OK. Tak až bude chvíle času, připojím se na stránky Qataru a budu hledat, jestli nestouply ceny :-D U Qataru mám jen strach, aby nekrachli kvůli těm zkratkám, co létají kvůli embargu nebo aby jejich sousedům ještě víc "nej€blo".

Co se týče AirAsia, tak si vybavuji, že někdy v květnu, červnu měla sale na leden/únor. Tak asi budu hlídat hlavně konkurenci.

EDIT: Tak už mám letenky od Qataru. Vyjdou nastejno s flyDubai, když vezmu, že bych si přikoupil jídlo a pití plus vybral sedadlo. Tam se 787, zpět s A380. Upper deck už opět byla vybookovaná.

Teď řeším routing (do konce září asi hlavně teoreticky). Vím, že chci navštívit Angkor Wat (tedy let do Siam Reapu) a nejspíš volba padne i na Kuala Lumpur pro navštívení Petronas Towers.

Máte nějaké tipy na neobvyklá místa levně dosažitelná z BKK/REP/KUL a okolí? Hledám hlavně inspiraci na neobvyklé destinace, které by mě jinak ani nenapadlo hledat...

- v lednu vychází z KUL levně Bali (900 Kč/ow), ale když jsem se kouknul na obvyklé lednové počasí, hned mě přešla chuť - nejdeštivější měsíc v roce :-D

PROČ? Asi to bude na nějakou dobu poslední dálková cesta, tak se chci cournout... :-)

Dneska mi přišel mail z Nok Air, že mají nějakej sale, tak se na to zkus podívat, vůbec jsem nestudoval o co jde.

@eremi: Díky, podívám se. Dneska nějak nestíhám.

EDIT: Rangún vychází pěkně. Jen ještě nemám itinerář a fakt netuším, na kdy ho zabookovat :-D

EDIT2: Tak to nejsou tak super ceny. Holt, to není EU. Koukám na ty akční ceny 13-14 USD za jeden směr, řeknu si "Tak to vezmu na dva dny" a v tu ránu se u každého směru objeví "taxes & fees" za 29 USD :-D

Neříkám, že by to bylo vysloveně drahé, jen se momentálně cítím naštvaný a podvedený, protože jsem byl nalákaný na mnohem nižší ceny (27 USD místo 85 USD). Ono k tomu ještě přibude 50 USD za víza a nějaké korunky za taxi z letiště (podle místního průvodce z něj nejede žádná místní doprava). To chce aspoň mít vymyšlený aspoň přibližný itinerář, který zatím nemám.

Tak už se mi začíná rodit trasa. Nejdřív budu víkend v Bangkoku a pak v pondělí se vydám na cestu po JV Asii, na které strávím 12 dnů, abych se v pátek večer vrátil zpět do BKK a v neděli dopoledne mohl odletět.

Jednotlivé zastávky po cestě z Bagkoku:

- Siem Reap - Angkor Wat. Bude to drahé, bude to přelidněné. To vím. Ale jednou to chci vidět. 2 dny

- Phnom Penh - Nejsem si jistý, jestli má cenu tam jezdit / létat ? Jen mi přijde zajímavé, že cestou busem bych mohl zahlédnout kus kambožského venkova a na skok navštívit hlavní město. Královský palác vypadá na fotkách dobře. Navíc letenka odtamtud stojí ještě o pár dolarů méně než z Siem Reapu.

- Singapur - z Kambodži jsou sem levné letenky. Snad i levnější než zpět do Bangkoku. 1 den

- Kuala Lumpur - Petronas Towers + Batu Caves cca 70 km od KL. 1,5 dne

- kamarádka z BKK mi doporučuje Ko Lipe, jen letmým pohledem na mapu jsem zjistil, že tam letiště není a musí se tam doplout. Pár kilometrů na jih je malajské Langkawi, které vypadá taky lákavě. Jen asi jeho letiště nebude moc provázané s těmi v Thajsku.

- pak/nebo místo toho asi zaskočím někam na Krabi nebo Ko Lantu. Jestli si správně pamatuji z loňského hledání, Ko Samui je pěkné, jen je tam stále nepraktická doprava.

>> Myslíte si, že se tento program dá stíhat nebo ještě k němu něco zařadit?

- kamarádka mi ještě doporučuje severní Thajsko kolem Chiang Rai. To už ale myslím, že stíhat nebudu a navíc tam loni těch spojů ani moc nelétalo. Navíc bych rád rozšířil počet dní koupání v moři. Za poslední dva roky mám úchvatnou bilanci 3 dnů (a to si možná ještě fandím).

Jinak jsem se díval na víza a z čistě ekonomického hlediska (cena víza/počet dní tam) jsem z uvažování vyřadil Vietnam, Laos a Filipíny (i když letenka na Filipíny od Cebu za pár dolarů by mě dokázala zviklat). Teď budu čekat, jestli se neobjeví nějaký sale asijských letenek. Air Asia akci na leden/únor už měla na začátku léta. Nějaká aspoň malá šance, že budou mít ještě jednu? Nebo bych třeba nepohrdl letenkou Singapur-Sydney za 100-150$ :-D

Ještě mě docela láká Barma. Rangún a údolí Bagan. Dá se to stihnout za nějaké 3 dny? (vím že bych nestihl projít všechny chrámy). Nějaký tip, jak se tam levně dostat? Stačí už těch 50 USD za vízum.

Pojedu tam v půlce ledna. Ideálně bych chtěl letenky/ubytka bookovat až na konci září, kdy se vrátím z jedné delší cesty od peruánských indiánů, kde je možný velký rozptyl výdajů. >> Myslíte si, že do konce září není vysoké nebezpečí, že ceny místních letenek půjdou výrazně nahoru a vyprodá se cenově rozumné ubytování? Jinak hotely v BKK/DOH booknuté už mám. Samozřejmě, Air Asia sale apod. by dokázal změnit můj termín nákupu :-)

Za tipy a postřehy vám budu vděčný :-) Itinerář ohledně koupací části snad sestavím tento víkend. Jinak samozřejmě se doladí podle cen letenek v době koupě.

Přihlášení a registrace