Ahoj!Koupím Kubánská pesa Koupím nebo si půjčím (co kdo bude ochotný :D) turistickou mapu Cuba Pico Turquino 1:50 t. Děkuju moc :) -->předání Praha, Vrchlabí (popřípadě někde na trase mezi těmito místy :D )--> email: andrea.midlochova@seznam.cz .

koupím Kubánská pesa a koupím mapu Kubánského pohoří - Cuba Pico Turquino 1:50 t.

Založila ve fóru Cestovatelský bazar

15 reakcí

Ahoj!

Koupím Kubánská pesa

Koupím nebo si půjčím (co kdo bude ochotný :D) turistickou mapu Cuba Pico Turquino 1:50 t. Děkuju moc :)

-->předání Praha, Vrchlabí (popřípadě někde na trase mezi těmito místy :D )

--> email: andrea.midlochova@seznam.cz

0

Andreo, pochybuju o tom, že si někdo vozí kubánskou měnu domů, ta je totiž nikde nesměnitelná. Já si nechal jen pár drobných jako suvenýr.

Pesa CUC i CUP se dají koupit ve směnárně už na letišti po příletu, případně se dá vybrat z bankomatu bez poplatku. Ve městech pak směnárny Cadeca.

0 Citovat

Já slečně zdarma pošlu svých 20 CUP... Výborný dotaz:-)

0 Citovat

Dekuji za odpoved. Ja prave myslela, jestli nekomu nezbyly nebo zapomnel vse doutratit. Chtela jsem si jich trochu vymenit do zacatku, bala jsem se, aby nebyly primo na letisti jenom s velkymy poplatky ci s nevyhodnym kurzem. Kazdopadne dekuji za rady:)

0 Citovat

Je třeba vzít na zřetel, že směnárny a banky jsou na Kubě vlastněny státem, tudíž mají všechny stejné fixní kurzy. Je však obecně známo, že se nevyplatí na Kubu jezdit s americkými dolary, neboť ty se všude směňují s 10% přirážkou.

0 Citovat

po tom, co na všech směnárnách na letišti byla fronta minimálně na 2 hodiny (jak při příletu, tak při odletu) naprosto tomuto shánění dopředu rozumím ;) do fronty jsme vstupovali s vidinou, že 150 CUC cash, které byly jako záloha na auto, budeme prodávat v CZ, ptž to nemáme šanci stihnout i přes takovou rezervu, jakou jsme měli....

0 Citovat

My čekali v Havaně na směnárnu 5 minut ;-)

0 Citovat

Lukáš Horák napsal(a):

Pesa CUC i CUP se dají koupit ve směnárně už na letišti po příletu, případně se dá vybrat z bankomatu bez poplatku. Ve městech pak směnárny Cadeca.

Ahoj, píšeš, že CUP sa dajú kúpiť priamo v zmenárni na letisku aj v meste ? Ja som bol v tom, že sa dá zmeniť len na turistické CUC ? dik

0 Citovat

V Havaně na letišti jsou směnárny čtyři, ale klidně v době špičky funguje jedna s frontou na dvě hodiny. Nicméně stejný problém mají i lidé odlétající z Kuby, kteří se chtějí zbavit CUCu, tak se jen zkusit domluvit

0 Citovat

Lukáš Horák napsal(a):

My čekali v Havaně na směnárnu 5 minut ;-)

ve městě nebo na letišti?

Pokud na letišti, tak jste měli fakt štěstí.

0 Citovat

Michal napsal(a):

[citace="Lukáš Horák"]

Pesa CUC i CUP se dají koupit ve směnárně už na letišti po příletu, případně se dá vybrat z bankomatu bez poplatku. Ve městech pak směnárny Cadeca.

Ahoj, píšeš, že CUP sa dajú kúpiť priamo v zmenárni na letisku aj v meste ? Ja som bol v tom, že sa dá zmeniť len na turistické CUC ? dik[/citace]

CUPy se dají bezproblemově vyměnit v Cadece, stejně jako CUC.

0 Citovat

srneceek napsal(a):

[citace="Lukáš Horák"]My čekali v Havaně na směnárnu 5 minut ;-)

ve městě nebo na letišti?

Ano, na letišti, šlo to fakt rychle, hodně lidí hlavně vybíralo z bankomatů. Kdybych to věděl, tak s sebou vůbec netahám prachy nebo nějaké minimum.

0 Citovat

my loni taky na letišti CUC bez delšího čekání - byli před námi asi 4 lidi, což sice trvalo asi 15 minut, ale to je myslím celkem v pohodě :) asi tím, jak strašlivě dlouho jim trvalo pasové odbavení, tak se ti lidi z letadla stihli rozprostřít :)

0 Citovat

Jaká je aktuálně situace s bankomaty na Kubě? Dá se bezproblému vybrat aspoň v Havaně?

0 Citovat

Bankomatů opravdu všude dost a další přibývají, vybírali jsme v Havaně, Cienfuegos, Trinidadu i v Santa Claře, poplatek nebyl nikde, transakce blokovaná a zaúčtována v USD, kurz CUC/USD 1:1,03

0 Citovat

Mám asi 550 Kubánské pesos convertible. Prodám za eur nebo CZK . Při odletu byla smenarna zavřená a tak jsem je dovezl do ČR - madera.jiri@gmail.com 602224443

0
15 reakcí