Tranzitní víza Čína

Napsal paxie 2017-09-11T13:08:44+02:00 ve fóru Víza, odletové taxy, upozornění
6 odpovědí

Ahoj cestovatelé,

chystáme se v prosinci do Vietnamu a máme letenky s China Eastern z Prahy do Ho Či Minova Města. na cestě tam jsou 2 přestupy: Xi An a Šanghaj, na cestě zpět pouze jedn přestup v Šanghaji s technickým stopem v Xi Anu. Přestupy jsou velmi krátké, celkový čas v Číně nepřekročí 24 hodin a nechceme opouštět letiště, skuetčně jen přestup - nevíte, jestli je potřeba si vyřizovat víza do Číny nebo jestli máme nárok na 24 hod TWOV? Nikdo mi zatím nebyl schopný dát pořádnou odpověď, ve Student Agency a na zahraničních fórech tvrdí, že je to ok, že rozhodující je celkový čas na území Číny a nezáleží na počtu přestupů, v Pelikánu straší, že je nutno si víza vyřídit a že už mají nějaké negativní zkušenosti, z China Eastern mi (dle očekávání) odpověděli na něco úplně jiného, než jsem se ptala a na čínské ambasádě mi doporučují zavolat na letiště v Šanghaji.. máte někdo vlastní zkušenost? Díky

Přes Xi'an a Šanghaj by to mělo být v pohodě, 24hodinové tranzitní vízum není možno využít při přestupu na letištích Shenzhen, Guangzhou, Fuzhou, Urumči a Mudanjiang.

Ano ano, totéž vyzkoušeno před pár dny v praxi, s China Eastern přes Čínu a dál, a v podstatě je to tak - zásadních je těch 24 hodin, do kterých se musí vejít rozmezí od přistání v Xi An po odlet v Šanghaji. To ale bude při "velmi krátkém přestupu" v pohodě. Možná to dřív bylo jinak, ale teď přistání v Xi An není jen technické (nebo jestli to je u různých letů jinak?), všichni museli z letadla ven, prošli jsme pasovou kontrolou (vedle mě se pro zbytek letu vyměnili cestující) a v Šanghaji už jsme pak vystupovali ve vnitrostátním terminálu a tam už nás nikdo nijak nekontroloval, rovnou do haly. Z toho tedy usuzuji (a průběh tomu napovídal), že při použití takového letu nelze využít to 144-hodinové tranzitní vízum v Šanghaji (ona koneckonců ta dlouhodobá tranzitní víza myslím opravdu mají za podmínku, že se nesmí přistát ještě někde jinde v Číně - leda dokud/pokud to v Xi An bylo jen technické?). Jo a i přes asi 18hodinový přestup mi baťoh ze Šanghaje poslali dál až o den později...

Napříč různými případy (městy) je to jinak různé, dobře to je popsáno třeba zde

https://www.travelchinaguide.com...24hour.htm

Asi tedy nebudete opouštět letiště, ale jinak je dobré vědět, že metro i maglev do/z města končí kolem 22 h a přes noc pak na letiště Pu Dong nejezdí (ono ani letiště samotné není přes noc v provozu, zavřená je i pasová kontrola). Maglev jinak nevyjde nijak draho a jedna cesta trvá 8 minut, takže otočit se to jen tak pro ten zážitek dá rychle.

Právě jsem prošel checkinem a je to tak jak si každý mysli ale nikdo nepotvrdil. Letím přes Xi An do Sanghaje (MU786) a pak na Zeland. Celkem budu v Cine cca 12 hodin coz je min nez 24 a tudiz ok. Prodejce letenek mi tr. vizum doporucil, ambasada rekla at si to ověřim dopředu u let. spol. 4.1.2018 tedy vízum netřeba.

Díky moc za info

https://pelipecky.sk/tranzitne-v...ina-6-dni/

Toto je myslím veľmi pozitívne info, niečo čo sám veľmi rád využijem.

Letěli jsme MU785 a taky v pohodě.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!