Strata - Kradez, ako ste na tom vy ?

Napsal voughne 2017-09-18T12:12:40+02:00 ve fóru Co se nevešlo

Tak za mě krádeže dvě - první v počátcích mého cestování před více jak dvaceti lety - první cesta k moři(Španělsko),klasika cikánky,růže a až na hotelu jsem zjistil,že mi z peněženky zmizelo cca 850 korun českých no šáhnout o příhrádku vedle,tak jsem přišel o veškeré peseta které jsem vyměnil - takže ve finále štěstí ..

Druhá před rokem Athény v metru - pohotovostní peněženka - přišel jsem o necelých sto eur,platební kartu(včas zablokována) a občanku - pas a dostatek hotovosti jsem měl v hotelovém trezoru takže jsem to ani nehlásil a další pobyt to nijak nenarušilo ..

Ztráta jedna letos na Taiwanu někde jsem vytrousil peněženku(nejspíš na hotelu),kde jsem měl v tu chvíly pro mě nepotřebné věci - průkazku na MHD a pojištění,In-kartu ČD a asi 500 czk - zjistil jsem to až po příletu do Prahy ..

Jinak vždy rezervuji hotel s trezorem na pokoji to je základní podmínka a při přesunech pas,platební kartu a hotovost nosím v bezpečnostní kapsičce na těle.

My opakovaně zapomínáme jeden a ten samý foťák, sice kompakt, ale docela drahý. Větší hodnotu pro nás ale mají nafocené snímky.

Tři roky zpátky jsme ho ztratili někde v areálu Májských ruin v Tulumu. Říkáte si divoké Mexiko, to je nulová šance.. Při východu jsme se jen tak bez očekávání zeptali, zda mají ztráty a nálezy a paní nám s úsměvem podává náš foťák.

O rok později Chile, studujeme mapu na kapotě auta na parkovišti v nějakém národním parku. Mapu sbalíme, vyrazíme na túru a asi po hodině nemůžeme najít foťák. Za další dvě hodiny jsme zpátky u auta, a už z dálky je vidět, jak leží na kapotě.

Oproti tomu ztráta dvou foťáků v Česku. Jeden v Praze, od posledního snímku jsme ušli asi 200 metrů po chodníku, kde tedy musel být ztracen. Zmizel beze stopy.

Druhý zapomenut ve vlaku v kupé. Zjištěno bezprostředně po vystoupení, návrat do kupé do minuty a foťák nikde.

Z toho plynoucí poučení: neměj bezdůvodné předsudky k jiným národům, vždycky je to o jednotlivcích!

První ztráta letos ve Wroclawi. Někde jsem tam při balení nebo vyndávání ztratil olezlé pouzdro na foťák. Že by někdo zrovna toto účelově vzal z batohu se mi nechce věřit. Mrzely mě ale ty dvě nebo tři SD karty, co byly v něm. Naštěstí bez fotek.

Před týdnem v Peru v hotelovém vozů mi vypadla peněženka, když jsem řidiči podával spropitné. Naštěstí se našla o čtvrt hodiny později i se všemi penězi.

Před pár dny na Machu Picchu jsem něco vyndaval z batohu a zapomněl do něj vrátit mikinu (z NewYorkeru asi za 200 Kč). Přišel jsem na to na Waynapicchu, když mi byla zima. Nenašla se. Na ztrátách a nálezech měli jen jedny sluneční brýle a obal na mobil. Taky nechápu, co z ní někdo má. Velice pravděpodobně byla i trochu vlhká od potu...

Potom tu mám podobný zážitek jako padrino se šálkem čaje z Číny, tak u mě je s pivem z Istanbulu. Moje ale bylo dražší, heč. Chtěli za něj 2000 USD.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!