Turistické vízum Čína

Napsal holovrat 2017-09-21 09:17:58 ve fóru Víza, odletové taxy, upozornění
6 odpovědí

Zdravím,

chystám se do Číny, do Šanghaje, abych byl přesnější, přibližně na 25 dní. Chci se zeptat, jestli má někdo zkušenosti ohledně vyplňování itineráře cesty pro vízum. Bude jim stačit, když tam např. napíšu 1.11 - 25.11. Šanghaj - Návštěva turistických památek? Nebo je nutné se tam rozepsat daleko podrobněji? Mám v plánu cestovat i mimo Šanghaj, ale kam to se rozhodnu až na místě. Druhá věc je ohledně dokumentů o ubytování, který chtějí taky pro vydání víza. Čistě teoreticky, když si na Airbnb rezervuji hotel na měsíc, vytisknu si dokumenty, po vyžádání víza ubytování stornuji, tak už se v tom asi nikdo šťourat nebude, ne? Napadlo mě, že bych si rezervoval jen na jeden den a v gimpu bych to upravil, ale to už mi přijde jako zbytečný risk, abych mi pak neudělili vízum.

Poslední otázka: Máte někdo tip, jak získat co nejlevněji letenku do Šanghaje? Jsem schopen najít letenku za 10500 Kč, což je suprová cena, jen mě zajímalo, jestli se dá jít ještě níž. Přes skyscanner najdu i za 9000 Kč, ale přes Tripsta, což jsem pochopil, že to asi není úplně nejlepší nápad.

Děkuji za zodpovězené otázky. :)

Čau, byli sme v cine ted v cervenci. Nakonec sme nestihali jet do prahy, tak sme vyrizovali vizum pres student agency (tusim za 2100,-). Itinerar musel byt den po dni, ale staci tam psat jen treba dve pamatky konkretni na den, nebo klidne i napises u nejakyho dne ze mas odpocinkonej den...staci si tam proste neco navymyslet. Dokument sme dodavali rezervaci z bookingu, ale rezervace sme menili jeste aji v cine...Takze podle me tohle taky neni problem...hlavne aby si k tomu nejakou rezervaci prilozil.

Nam to vratili jednou kvuli tomu, ze sme meli na dve osoby napsanej jeden stejnej email, ale po oprave uz bylo vse ok:)

Konkretni pamatky na kazdy den asi nejsou treba. Ja jsem teda zadal v Kuala Lumpur a psal jsem jen mesta. Myslim, ze to nijak moc nezkoumaji, spis jde o to, aby tam nebyl Tibet. Jen Sanghaj na tak dlouho je ale divne, tak bych spis doporucil si vymyslet neco s vice mesty atd., udelat si na booking.com nejake rezervace hostelu s bezplatnym zrusenim a po udeleni viza je zrusit.

Díky za info.

Já právě slyšel, že zrovna v Praze na ambasádě jsou na to celkem přísný, teda ve stylu ať je ráměček vyplňěný, ale je jedno, co tam bude. Já pojedu do Šanghaje za jedním kamarádem, který je tedy rovněž z ČR, ale nechci ho otravovat, aby mi musel psát zvací dopis, tak věřím, že když si udělám ten itinerář správně, tak by to mělo být taky bez problému. Vyplňím tam více míst i mimo Šanghaj, který si najdu na internetu, aby byli spokojený. :)

Kruci tak dneska obousměrné letenky Prh-Šanghaj zdražili rázem asi o 1000-1500 Kč. Doufám, že to je kvůli říjnovým svátku v Číně a pak to trochu spadne zpátky.

Tak včera jsem žádal o vízum a všechno šlo bez problémů. Nutný je hlavně mít vyplněný všechno, co oni chtějí, je možný to dohledat na stránkách čínské ambasády.

Pro turistické vízum jsem měl připraveny následující dokumenty:

Vyplněn formulář (Kamarádka říkala, že to je nutné vyplnit ručně, takže na to asi pozor. Nutné vyplnit všechny kolonky, ty co vyplněny nejsou, proškrtnout)

Kopie hlavní stránky pasu

Pas s volnou dvojstranou pro vízum

Potvrzené ubytování - Mám to rezervováno přes booking.com

Letenky

Detailní itinerář - Měl jsem to den po dni, co mám v plánu dělat. - Nijak to nekontrolovali.

Čekal jsem přibližně před ambasádou půl hodiny před otvíračkou a už tam čekalo asi 20 lidí. Poté, co jsem dostal číslo 17, jsem přišel asi po hodině na řadu a byl to fofr, během minuty mi to projela a oznámili mi, že 11. 10. si můžu dojít pro vízum. Jeden tam to vízum vyřizoval přes 30 minut, je možný, že žádal o nějaké speciální vízum, tak proto mu to tak trvalo.

Na to, že jsem se toho bál, jak tam ztvrdnu dlouho a budou u toho dělat nějaký obštrukce, to byla pohoda.

Vyhledávání

Přihlášení

Ještě nemáš účet? Zaregistruj se!