Ahoj , žádal někdo v poslední době o víza na Kubu?Aktuálně jsem se dozvěděl, že platnost je jen 3 měsíce, ne 6 měsíců, jak se píše různě na webu.Dle webu ambasády je potřeba:• Valid passport ..... jasné• Form ..... předpokládám, že je na ambasádě, na webu jsem nenašel• Plane ticket with arrival and return date ..... e-ticket, nebo travel reservation? je bezpečné dát jim tam e-ticket s rezervačním kódem, nebo ten začernit? nebo se letenky jen ukáží a nenechají si je tam?• Must pay the consular fee stipulated for this service ..... pokud žádám pro někoho jiného, kdo není z rodiny, platím dvojnásobný poplatek (1500 Kč místo 750 Kč)Potvrzení o ubytování tedy není pro žádost o víza nutné?Díky. .

Kuba - víza (turistická karta)

Založil ve fóru Víza, odletové taxy, upozornění

Ahoj , žádal někdo v poslední době o víza na Kubu?

Aktuálně jsem se dozvěděl, že platnost je jen 3 měsíce, ne 6 měsíců, jak se píše různě na webu.

Dle webu ambasády je potřeba:

• Valid passport ..... jasné

• Form ..... předpokládám, že je na ambasádě, na webu jsem nenašel

• Plane ticket with arrival and return date ..... e-ticket, nebo travel reservation? je bezpečné dát jim tam e-ticket s rezervačním kódem, nebo ten začernit? nebo se letenky jen ukáží a nenechají si je tam?

• Must pay the consular fee stipulated for this service ..... pokud žádám pro někoho jiného, kdo není z rodiny, platím dvojnásobný poplatek (1500 Kč místo 750 Kč)

Potvrzení o ubytování tedy není pro žádost o víza nutné?

Díky.

0

Není to klasické vízum, je to turistická karta, tedy papírová kartička. Koupíš jí i na letišti před check-in, nebo u nějakých agentur v Praze, případně ti jich pošlou za 750,-Kč kolik chceš. Dá se sehnat i levněji, když se budeš snažit.

0 Citovat

Neviem s kým letíš, ale napríklad Air Canada ich zdarma rozdáva na palube (sú v cene letenky).

0 Citovat

@tmx: Opravdu bylo potřeba zakládat nové téma, když už se tohle rozebíralo v existujícím?

https://www.cestujlevne.com/disk...alni-cesta

0 Citovat

Díky za feedback. Letím s Aeromexico.

@Lukáš Horák: Pod "Co vidět a navštívit" mě opravdu nenapadlo hledat cokoliv o vízech. :)

0 Citovat

suma sumarum: nemeli by jste priletet primym spojem z USA, platnost viza 6mesicu, poplatek ambasade 750Kc, poplatek SA 600Kc, doporuceni viza postou 135Kc, vyzvednuti v SA 0 Kc.

vyrizuji viza na Kubu a resim to emailem (pripadne postou) pres SA. Kopie emailu, ktery mne pred minutkou pristal :

Dobrý den pane ,

děkujeme Vám za Váš zájem o naše služby.

Pokud máte zájem o vízum na Kubu, můžete nám potřebné dokumenty zaslat poštou, naskenovat a zaslat e-mailem či doručit osobně na jednu z našich poboček (Brno, DPL; České Budějovice, Lannova 27; Hradec Králové, Čelakovského 11; Karlovy Vary, T. G. Masaryka; Liberec, Pražská; Olomouc, Riegrova; Ostrava, Nádražní; Plzeň, Náměstí Republiky; Praha, Revoluční 25; Zlín, Štefánikova)

Potřebujeme od Vás kopie cestovního pasu - platnost pasu musí být nejméně 6 měsíců od opuštění Kuby a kopii letenky.

Obratem Vám vystavíme fakturu a po jejím uhrazení začneme samotné vízum vyřizovat.

Prosím o doplnění kde si budete chtít víza vyzvednout - je možnost je vyzvednout na jakékoliv výše zmíněné pobočce Student Agency (bez poplatku), nebo je poslat doporučeně EMS na Vámi danou adresu za poplatek 135,- Kč (v tomto případě mi prosím napište adresu, kam chcete víza zaslat).

Informace (včetně ceny) naleznete také na našich webových stránkách: https://www.studentagency.cz/sluzby/viza/kuba

0 Citovat

@Daniel: LOL! To mi chceš říct, že bys platil k těm 750 Kč za turistickou kartu ještě 600 Kč poplatku navíc?!

0 Citovat

O kartu si napiš na http://www.atsolutions.cz/cs/cub...acion.html

S poštovným stála karta 850 Kč. Pošleš mailem sken nebo foto datové stránky pasu, oni ti pošlou fakturu, zaplatíš, obratem posílají v obálce turistickou kartu.

0 Citovat

ano, platil a rad! naskenuji, poslu emailem a do tydne mam v postovni schrance vyrizena viza (plus 135Kc za postu). Pohodlne, efektivni, za usetreny cas (myslim treba navstevu ambasady) vydelam na viza cele nasi skupine a jeste zbyde. A mam to "zadarmo"! Stale plati ze cas jsou penize.

0 Citovat

a jo, kurnik, toz to sem nevedel. Ja myslel ze to funguje jaksi standardne, jakoze bud si zajdes na konzulat ci embassy ci to nechas nekoho vyridit. Pokud si staci napsat o kartu, pak poresene. diky moc Lukasi za tip!

0 Citovat

Kdybys měl někdy zase zbytečnejch 600 Kč, tak mi je pošli ;-)

0 Citovat

A keď som si pozrel stránku Aeromexika, zrejme netreba riešiť vôbec nič:

What do you need to travel to Cuba?

Traveling from the U.S. to Cuba with us has never been easier!

We sell the Cuban tourist card (also known as a Cuban visa) at the Cancun and Mexico City airports, at both the check-in desk and the customer service desk near the departure gates — no need to obtain this document in advance!

At the departure gate from Mexico to Cuba, obtain, sign, and submit your form.

Malo by to stáť 20$.

0 Citovat

:))) Koukám, že umíš dovést své heslo "čas jsou peníze" k dokonalosti, takové mají různé agentury rády.

0 Citovat

MoonEclipse napsal(a):

A keď som si pozrel stránku Aeromexika, zrejme netreba riešiť vôbec nič:

What do you need to travel to Cuba?

Traveling from the U.S. to Cuba with us has never been easier!

We sell the Cuban tourist card (also known as a Cuban visa) at the Cancun and Mexico City airports, at both the check-in desk and the customer service desk near the departure gates — no need to obtain this document in advance!

At the departure gate from Mexico to Cuba, obtain, sign, and submit your form.

Malo by to stáť 20$.

To by tu snad mohl někdo potvrdit, kdo to proletěl... I když třeba to také nakoupili za 1350,- od SA:-) Druhá věc je, zda tě nechají udělat check-in v AMS bez karty.

0 Citovat

Lukáš Horák napsal(a):

O kartu si napiš na http://www.atsolutions.cz/cs/cub...acion.html

S poštovným stála karta 850 Kč. Pošleš mailem sken nebo foto datové stránky pasu, oni ti pošlou fakturu, zaplatíš, obratem posílají v obálce turistickou kartu.

Ja som im včera písal, či je možné poslať kartu aj na Slovensko, áno ale cena 45€

0 Citovat

MoonEclipse napsal(a):

A keď som si pozrel stránku Aeromexika, zrejme netreba riešiť vôbec nič:

What do you need to travel to Cuba?

Traveling from the U.S. to Cuba with us has never been easier!

We sell the Cuban tourist card (also known as a Cuban visa) at the Cancun and Mexico City airports, at both the check-in desk and the customer service desk near the departure gates — no need to obtain this document in advance!

At the departure gate from Mexico to Cuba, obtain, sign, and submit your form.

Malo by to stáť 20$.

Otázka je, či ťa pustia bez karty v Amsterdame ?

0 Citovat

a zde odpověď z Atsolutions at to mame completo: Dobrý den,

rádi zařídíme - buď se zastavíte osobně - po-pá 0930-1630h

s pasem a 800 kč, nebo pošlete sken pasu, fakturační a dodací

údaje, my uděláme fakturu, po přijetí platby po CZ

doporučeně zašleme, pak 850 kč.

Vízum je platné na jednorázový vstup a pobyt do 30 dní. Je to

vkladná karta do pasu, půlka se předává při příletu,

druhá odevzdává při odletu.

Obvykle se vše do týdne stihne.

0 Citovat

My jsme letěli do Havany s Iberií přes Madrid, v Miláně agentka na check-inu chtěla vidět turistické karty i potvrzení o cestovním pojištění, že jinak by nás neodbavila. V Madridu kontrovali turistické karty ještě při boardingu do HAV.

0 Citovat

s tím cestovním pojištěním je to taky nějaký hokej. Ke kreditce mám CP, cestuji s tím všude (zatím jsem naštěstí nemusel uplatňovat), ale Kubánci údajně s CP ke kreditce moc nepracují a chtějí "certifikát" od "opravdické" pojišťovny. Někdo nějaké zkušenosti?

0 Citovat

Daniel napsal(a):

s tím cestovním pojištěním je to taky nějaký hokej. Ke kreditce mám CP, cestuji s tím všude (zatím jsem naštěstí nemusel uplatňovat), ale Kubánci údajně s CP ke kreditce moc nepracují a chtějí "certifikát" od "opravdické" pojišťovny. Někdo nějaké zkušenosti?

Jsem stejný případ, mám CP ke kartě. Nechal jsem si akorát vystavit potvrzení u té konkrétní pojišťovny, tím se, pokud je potřeba, prokazuji. V Bělorusku chtěli vidět i tu platební kartu...

0 Citovat

díky za další radu, napíšu tedy hochum a devcatum v HSBC, nejspise sedicim v Novém Dillí, o nejaky certifikat a tím snad zalepíme hubu zvídavým kubánským officerům

0 Citovat

Ahoj, nemá někdo zkušenost s letem na Kubu s nedávnou akcí od AirCanada? Má od nich i z českého zastoupení potvrzeno, že turistickou kartu dávají zdarma v letadle z Toronta do Havany (poplatek je již započítán v ceně letenky). Jen také člověk přemýšlí nad nejistotou v Mnichově, aby to nehrotili na checkinu. Díky

0 Citovat

Tak preboha ak turistickú kartu dávajú zadarmo všetkým pasažierom priamo v lietadle a je to zahrnuté v cene letenky, tak čo už len tak môžu pracovníci check-inu Air Canada v Mníchove hrotiť? Ak neveríš, pozri si invoice, už si v cene letenky za vízum zaplatil. Ja s nimi letím v máji tiež a určite nemám v pláne platiť "pre istotu" dopredu za niečo, čo mám už zaplatené. Ale nezabudni si spraviť kanadskú ETU, potrebuješ ju aj pri prestupe.

Takisto to Aeromexiko - ak majú napísané na stránke že v Mexico city vám tú kartu pri boardingu alebo pri check-ine predajú za 20$, tak nevidím dôvod aby vás na odlete nepustili. To už s takou paranojou aby som snáď radšej ani nepoužíval ESTU ale bežal rovno na ambasádu, čo ak sa im ESTA nebude páčiť...

Samozrejme že Iberia to vidieť chcela, keďže v Madride žiadnu takú službu neponúkajú a turistické karty sa tam kúpiť nedajú - "Spanish citizens travelling to Cuba should carry their PASSPORT AND VISA from the origin of their journey. The documentation will be requested both at the check-in desks and at the departure gates."

0 Citovat

@MoonEclipse: S IB jsem popsal jen svou zkušenost, nevztahuji to na ty, co mají letenky s AC nebo AM ;-)

0 Citovat

Tak chce se ujistit. Letím za 14 dní na Kubu s Aeromexico, takže dám vědět. Sice máme už vyřizeno v Praze, ale zkusím zjístit na místě.

0