Nemáte někdo zkušenost s cestovním pojištěním, které je součástí ČSOB Premium služeb? Podle popisu to vypadá na nejvyšší variantu jejich pojištění, ale nestudoval jsem všeobecné podmínky. Jde mi to, jestli se dá vyrazit na cesty a být krytý jen tímto pojištěním. Obecně mi totiž přijde, že to co se většinou nabízí ke kártám má vždy nějaké "ale".  .

ČSOB premium a cestovní pojištění

Založil(a) ve fóru Co se nevešlo

Díky za informace, letenky platím nejraději kreditkou hello, má kurz jak mastercard bez přirážky a vrací 1%, asi u toho zůstanu

0 Citovat

Ne nemusí být hrazeno z kreditky, pojištění storna platí i po zapalcení jinou kartou.

0 Citovat

Nové podmínky ČSOB cestovního pojištění k prémiové kartě.

Zajímavá, i když nízká, je spoluúčast na zapůjčeném autě.

A snížení spoluúčasti z 20 na 10%



Vaše cestovní pojištění ke kartě bude od 1. července ještě lepší díky vyšším limitům a nově přidaným pojištěním:

  Zvýšíme limit léčebných výloh z 10 000 000 Kč na 100 000 000 Kč 

Zvýšíme limit u pojištění stornopoplatků z 35 000 Kč na 50 000 Kč / osoba a zároveň snížíme spoluúčast z 20 % na 10 % 

Sloučíme pojištění odpovědnosti za újmu na zdraví s újmou na majetku a zvýšíme limit ze 2 000 000 Kč na 20 000 000 Kč 

Přidáme pojištění odpovědnosti za poškození elektroniky až do 10 000 Kč 

Přidáme pojištění spoluúčasti na zapůjčené věci s limitem 10 000 Kč, budete tak mít krytou i spoluúčast při případné škodě na zapůjčeném autě.

0 Citovat

No otázka jaké tam budou podmínky, nicméně 10 tisíc limit není zase tak málo, v Evropě půjčuji jen malé auta a tam zpravidla je spoluúčast kolem 500 eur. Jinak samozřejmě to pojištění se dá koupit i bez ČSOB premium k jakékoli kartě ČSOB nebo PS, jen zvyšujou cenu na 1350 Kč za rok.

0 Citovat

K premium kartě je Extra family, které je jinak za 2650 Kč ročně.

Jinak ještě přibudou do krytí i zimní sporty. 


0 Citovat

Navíc:

Od 1. července až do konce roku 2020 se většina pojistných rizik Vašeho cestovního pojištění bude vztahovat také na tuzemské pobyty.

0 Citovat

Podmínky cestovního pojištění v tuzemsku: https://www.csobpremium.cz/porta...zemsko.pdf

0 Citovat

nejaka cesta, akou CSOB Pojistovnu dokopat k zaslaniu potvrdenia o tom, ze moje cestovne poistenie plati aj na covid? letim v piatok, volal som im vo stvrtok minuly tyzden a doteraz same plane sluby - urgujeme etc., ale nic nechodi a potencialne mi to vie ohrozit celu dovolenku.

0 Citovat

A co zkusit zajít na pobočku za svým bankéřem?

0 Citovat

mato napsal(a):

nejaka cesta, akou CSOB Pojistovnu dokopat k zaslaniu potvrdenia o tom, ze moje cestovne poistenie plati aj na covid? letim v piatok, volal som im vo stvrtok minuly tyzden a doteraz same plane sluby - urgujeme etc., ale nic nechodi a potencialne mi to vie ohrozit celu dovolenku.

Ahoj, jsem na tom stejně..jen čekám od minulého pondělí. Trikrat urgence přes bankéře..v pátek chtěli dodat r.c. rodiny. Odlétám v Sobotu...asi nezbývá než tam zítra jít a sedět tam než to zajistí. Alespoň doufám že to potvrzení bude ok a dostatečné...pak kdyžtak narychlo jinde...

0 Citovat

Mně poslali potvrzení za 2 a půl dne.

Jinak teda doufám, že to řešíte přímo s ČSOB Pojišťovnou? 

0 Citovat

V mem pripade to trvalo "jen" 13 dni... jeste, ze jsem to zacal resit tak brzy.

0 Citovat

Zaslal jsem žádost na  info@csobpoj.cz , za dva dny odpověď, že chtějí r.č. přítelkyně. Hned jsem jim ho poslal a za dva dny jsem měl potvrzení v emailu. 

0 Citovat

A bylo to za vás alespoň dostatečné? Vsechny náležitosti a tak...případně co jste k tomu prosím tiskly? Díky a fajn den

0 Citovat

Asi bych spis doporucil se neobracet na pojistovnu, ale na banku. Prodleni podle me muze byt z toho duvodu, ze si pojistovna musi overit u banky, zda to pojisteni opravdu mate sjednano.

0 Citovat

Vždycky řešit přímo s pojišťovnou, i sama banka (osobní bankéř) na ni odkáže. Když jsem potřeboval nějaké potvrzení ohledně pojištění komunikovali vždy rychle. Proč by si měla pojišťovna ověřovat u banky existenci pojištění, které je uzavřeno s ní jako pojišťovnou? Banka pojištění pouze zprostředkuje, jinak s ním nemá nic společného. 

0 Citovat

Protože to tak není. V případě těchto cestovních pojištění máš smlouvu s bankou. Kolikrát ani to ne, protože se vlastně jedná jen o benefit. Až banka má rámcovou smlouvu s pojišťovnou. Ale i zde platí bankovní tajemství a banka nemůže úplně jednoduše poskytnout pojišťovně všechny potřebné údaje o klientech. Jak tam přesně mají předávání informací o klientech banka-pojišťovna, to nevím. Takhle to je alespoň u ERSTE. I proto mají všichni klienti stejné číslo pojistné smlouvy.

 

Na Erste běžně potvrzujeme potvrzení o cestovním pojištění. Nejčastěji to klienti potřebují pro víza. Neslyšel jsem, že by někdy někdo rozporoval, že tam je razítko banky a ne pojišťovny.

0 Citovat

Are you hunting for an airline that offers incredible services in the air? Don’t look further and purchase Delta Airlines tickets for your journey. It is an idyllic choice because it believes in facilitating customers with nothing but the best. Contact the Delta Airlines en Espanol desk to confirm your reservation, and to fly conveniently. Moreover, if you are a flexible flyer, you must opt for this airline because it provides a great cancelation policy. Flyers can easily change or cancel their flights whenever needed. Go for the Delta change flight process, and arrange your journey according to your priorities.  For Cancellation you can read Delta Cancel Flight  Policy. 

 

https://www.iairtickets.com/espa...-telefono/  

0 Citovat

Stando, jak to máte v Erste přece neznačí, jak to má ČSOB.

 

E-mail adresovaný ČSOB Pojišťovně v žádosti o potvrzení o pojištění k Cestovní kartě s doložkou na Covid-19 musí obsahovat:

- jméno a příjmení klienta (držitele karty)
- datum narození klienta (držitele karty)
- zda má být potvrzení vystaveno v českém, anglickém jazyce nebo v obou jazycích (v jiných jazycích se potvrzení nevystavuje)
- kam má být potvrzení zasláno
- cílovou destinaci
- termín pobytu v zahraničí
- identifikace ostatních pojištěných osob u variant Family (jméno, příjmení, datum narození)

Potvrzení, že se cestovní pojištění k platební kartě vztahuje i na pojistné události vzniklé v souvislosti s Covidem (např. pro ambasádu) a žádost je třeba zaslat na ČSOB Pojišťovnu info@csobpoj.cz, nejlépe 14 dní před Vašim odjezdem. Situace v jednotlivých státech se neustále mění, a proto nemůžeme vystavovat potvrzení s dlouhým časovým předstihem.

Podle pojistných podmínek platí, že pojištění by nebylo platné v místech, kam Ministerstvo zahraničí nedoporučuje cestovat. Do těchto zemí bychom tedy potvrzení nevystavili.

0 Citovat

Vím a proto jsem to taky psal. Spíš jen sem obhajoval to jejich zpoždění, protože to že pošleš nějaké informace neznamená, že ti je jen tak potvrdí.

A je to teda tak? Že ČSOB Pojišťovna má kompletní seznam klientů ČSOB Premium?

0 Citovat

Můžu se zeptat tmx, co se myslí tím potvrzením, že se pojištění k platební kartě vztahuje i na covid? To snad ví oni nejlépe ne?

Díky

 

0 Citovat

Standa _1 napsal(a):

Protože to tak není. V případě těchto cestovních pojištění máš smlouvu s bankou. Kolikrát ani to ne, protože se vlastně jedná jen o benefit. Až banka má rámcovou smlouvu s pojišťovnou. Ale i zde platí bankovní tajemství a banka nemůže úplně jednoduše poskytnout pojišťovně všechny potřebné údaje o klientech. Jak tam přesně mají předávání informací o klientech banka-pojišťovna, to nevím. Takhle to je alespoň u ERSTE. I proto mají všichni klienti stejné číslo pojistné smlouvy.

 

Na Erste běžně potvrzujeme potvrzení o cestovním pojištění. Nejčastěji to klienti potřebují pro víza. Neslyšel jsem, že by někdy někdo rozporoval, že tam je razítko banky a ne pojišťovny.

Takto to u CSOB Premium není,máš smlouvu přímo s CSOB pojišťovnou, respektive CSOB pojišťovna bez problémů dohleda pojistku dle treba r.c. a s CSOB pojistovnou taky pak komunikujes na přímo,pokud resis něco ohledně pojištění,zejména pokud chceš něco urychlit a na kterou tě banka (banker) stejně odkaze, případně přepošle tvůj pozadavek.

0 Citovat

Banka je pouze prostředník. Vždy tě odkáží přímo na pojišťovnu. Vtipný je, že kolikrát ani bankéř není schopen sdělit, co vlastně v tom balíčku pojištění je zahrnutý. 

0 Citovat

niemandos_1 napsal(a):

Můžu se zeptat tmx, co se myslí tím potvrzením, že se pojištění k platební kartě vztahuje i na covid? To snad ví oni nejlépe ne?

Díky

 

Ta čeština je dost divná v celé zprávě, každopádně já to na základě této zprávy a informací a webu chápu tak, že si máš požádat o potvrzení o pojištění a potvrzení, že pojištění kryje covid 19 (a asi pokud máš svůj speciální formulář pro daný účel, tak ten zaslat), 14 dní před cestou. 

0 Citovat

Díky

0