Ahoj, na základě konkrétního problému zakládám toto téma. Googlil jsem a nic moc mi nevylezlo. Chtěl jsem si vzít nějaký větší sáček na tekutiny. Jak ale dokážu "baj voko" poznat jeho objem, když je jen dvojrozměrný? Mají na to na letištích nějaký úzus? Napouštět vodou se mi ho nechce.Toto téma slouží spíš k ukojení mé zvědavosti a k pobavení ostatních.  .

Jak určit objem sáčku na tekutiny

Založil ve fóru Co se nevešlo

Ahoj, na základě konkrétního problému zakládám toto téma. Googlil jsem a nic moc mi nevylezlo. Chtěl jsem si vzít nějaký větší sáček na tekutiny. Jak ale dokážu "baj voko" poznat jeho objem, když je jen dvojrozměrný? Mají na to na letištích nějaký úzus? Napouštět vodou se mi ho nechce.

Toto téma slouží spíš k ukojení mé zvědavosti a k pobavení ostatních.

0

Nač to potřebuješ vědět?

0 Citovat

Tak samotný objem sáčku může být klidně 20 litrů, důležité je, aby v něm byl maximálně litr :D

0 Citovat

3x som si to musel prečítať ;)

Načo je vlastne takáto informácia potrebná pre letisko?

Ale tu je pár rovníc na dobrú noc

https://onlineconversion.vbullet...bag-volume

0 Citovat

:-D dobre na dnes stačilo

0 Citovat

Koupit si zip pytlíky v ikea u kterých je psáno kolik maj :D

0 Citovat

Když jsme u toho - rád bych si přivezl z Karibiku nějaký výborný lokální rum, do Amsterdamu ho dovezu protože mám odbavené zavazadlo v ceně ale do Prahy s KLM už se mi nechce platit za odbavené zavazadlo cca 600 Kč kvůli jedné láhvi.

Je řešení místo 1 litrové láhve vézt 20 malých po 0,05 litru nasypaných do plastového sáčku?

Projde mi to v příručáku?

0 Citovat

Co to provést v žaludku? Nebo v makovici?

0 Citovat

Prodej kabelku Hermes a budeš mít 600 Kč na odbavené zavazadlo.

0 Citovat

kopecky: tvl ty musíš být inženýr, že jo? :) (všem normálním inženýrům se omlouvám)

jinak strašně si komplikuješ život řešením totálních ptákovin. Ono opravdu by ten sáček na tekutiny do příručáku měl mít objem 1l, ale za svých x letů jsem zažil, že by to řešili pouze jednou a to v Kodani, kde si nějaká kráva chtěla honit ego, protože týden předtím jsem prošel s klasickým velkým ziplokem, kterej si beru vždy. Podotýkám, že cestuju pouze s přiručákem, takže tekutiny mám u sebe při každým letu a vždy to teda jde přes security.

Jinak pokud by Ti to nedalo, tak v Praze jich mají před security vždycky poházených dost a je to ta "správná" velikost, tedy objem 1l, ať to nemusíš napouštět :)))) A ještě Ti teda poradím, pokud máš ty igeliťáky aspoň dva, tak jeden napusť tou vodou a pak vyhoď a použij druhej ať máš klid na dušičce :)))

0 Citovat

pokud se nepletu, tak maximum je jen 10 lahviček, jejichž celkový součet nesmí být víc jak 1L a každá lahvička max. po 100ml . Ale ruku za to nedám , takže jak radil Petr, prodej jednu kabelku padrino :D

PS: Kopecký, měl by jsi změnit " dealera " :D

0 Citovat

Kde jsi vzal těch 10lahviček - já našel jiné informace.

Možná jich bude 25 pokud budou balené po 0,04 l.

Má to výhodu, že budu moci ochutnat více druhů.

Kabelku neprodám - balím na ni miciny (birkin bag je úplný kundolap jak by řekl Bruno).

International security rules apply for carrying liquids and gels in your hand baggage. A limited amount of liquids and gels are permitted in your hand baggage. You may bring a maximum amount of 1 litre divided into individual containers, no more than 100ml each. Your liquids and gels must also be stored in a transparent, resealable plastic bag.

LIQUIDS INCLUDE:

water and other drinks, soups, syrups

creams, lotions and oils

perfumes

sprays

gels, including hair and shower gels

contents of pressurised containers, including shaving foam, other foams and deodorants

pastes, including toothpaste

liquid-solid mixtures

mascara

any other item of similar consistency

0 Citovat

Roiman4 napsal(a):

pokud se nepletu, tak maximum je jen 10 lahviček, jejichž celkový součet nesmí být víc jak 1L a každá lahvička max. po 100ml . Ale ruku za to nedám , takže jak radil Petr, prodej jednu kabelku padrino :D

PS: Kopecký, měl by jsi změnit " dealera " :D

:-) Nebo najít babu...

0 Citovat

cali napsal(a):

:-) Nebo najít babu...

Hned, když jsem viděl název vlákna, mě napadlo to samý

0 Citovat

S tím sáčkem, mě napadlo - co místo toho použít kondom - tam tě určitě nikdo nebude podezřívat že nesplňuje rozměry a v případě potřeby se do něj vejde i několik litrů tekutin.

Alespoň to tak bylo dříve, když jsem je za svých mladých let házel z oken naplněné vodou.

0 Citovat

Nebo dal do něj diabolku, vystrčil z okna autobusu, nechal trochu nafouknout a pustil... Bylo to jak Panzerfaust:-)))

0 Citovat

eremi napsal(a):

Jinak pokud by Ti to nedalo, tak v Praze jich mají před security vždycky poházených dost a je to ta "správná" velikost, tedy objem 1l, ať to nemusíš napouštět :)))) A ještě Ti teda poradím, pokud máš ty igeliťáky aspoň dva, tak jeden napusť tou vodou a pak vyhoď a použij druhej ať máš klid na dušičce :)))

Velkou gola sadu bude mít s sebou po ruce na případnou demontáž kufru, takže stačí sehnat nějakou šikovnou cestovní verzi Malý chemik, k tomu pár pipet a odměrných válců a myslím že v zásadě to nejdůležitější na cesty bude sbaleno. Snad jen ty nešťastné směnné kurzy bank můžou nakonec všechno pokazit. Ale budeme standby jakoukoli palčivou životní situaci a/nebo problém briskně vyřešit, takže hlavu vzhůru a vstříc nástrahám a úkladům všedního dne!

0 Citovat

Tak zrovna v říjnu kamarády s uzavíratelnými sáčky větší než povolené velikosti vykázali na Frankfurt-Hahn. Objem lahviček uvnitř limity splňoval.

0 Citovat

Jono, taky jsem celou dobu létala se sáčkem velikosti zhruba A4, tam narvané co potřebuju v malém objemu, a nedávno jsem se tak dohádala v Londýně na Stanstedu, kde mě s tim nechtěli pustit, ženská se mi uplně vysmála že tohle jako ne (jo byl celkem naplněný lahvičkama portského, ale stále litr celkového objemu splnil..) a dala mi nějaký jejich pidi sáček, který byl poloviční a tak jsem se s ní začala dohadovat že to teda litr nemá (kdo by chtěl přijít o své portské..), tak mě vykázala ze svého rajonu k jinému chlápkovi, ten mi nekompromisně dal ten jejich mini pytlík ať si tam něco narvu a zbytek dám pryč.. tak jen moje osobní security trvalo 20 minut. něco jsem tam nacpala tedy, ale borec trval na tom že to musím i uzavřít.. tak jsem využila pružnosti igelitu a natahovala ho a natahovala, až jsem to teda zavřela... ale půlka musela pryč :( Pak jsem doma v batohu našla poházených pár dalších lahviček s tekutinama, na které jsem zapomněla a které nikdo nenašel ani neřešil, což se mi stalo už vícekrát. Takže příště to asi udělám tak, že to co se nevejde, nechám prostě asi v batohu.

Ježiš, to jsem se teda rozepsala o takové kravině.. :D

0 Citovat

Paranoja dobrá, ale áno, oficiálne by mal mať 1 liter. Radosť cestovať.

0 Citovat

Pamatuji v Tokiu, kde jsem zapomněl odbavit zavazadlo a vzpomněl jsem si na to až když úspěšně prošlo security i se 3-mi litry saké uvnitř.

0 Citovat

padrino11 napsal(a):

Pamatuji v Tokiu, kde jsem zapomněl odbavit zavazadlo a vzpomněl jsem si na to až když úspěšně prošlo security i se 3-mi litry saké uvnitř.

Přece bys neodbavoval kabelku!

0 Citovat

Mna by zaujimalo, ktory clovek vymyslel ten 1l sacok. Fyzik to asi nebol, pretoze to by asi vedel ze nie je mozne do 1l sacku narvat 10 flasticiek o objeme 100ml. To fakt nikoho nenapadlo, ze aj tie nadoby zaberaju urcity objem a este by do seba museli uplne presne zapadat aby sa to k tym 10tim aspon priblizilo? Jedine, ze by mal clovek miesto klasickych flasticiek, take plastove jednorazove obaly v akych napr rozdavaju kecup v mekaci. Ja som si prave kupila 1l kozmeticku tasku (nielen na lietanie ale celkovo) a nic sa mi do nej nezmesti. Je pravda, ze tekute vozim len roztok na cocky, zubnu pastu a krem, a tie tam vojdu, ale bola by som rada keby mi kozmetika nelieta po celom batohu a zmestim to vsetko do tej jednej tasticky. Ale samotny roztok o objeme 100ml zabera tretinu.

Inak teda myslim si, ze sanca, ze budu robit na security kvoli vacsiemu vrecku problemy (pokial neprinesies nejaky obrovsky rozmer) sa blizi k nule.

0 Citovat

DaveVe napsal(a):

Tak zrovna v říjnu kamarády s uzavíratelnými sáčky větší než povolené velikosti vykázali na Frankfurt-Hahn. Objem lahviček uvnitř limity splňoval.

Pozvat pár spolucestujících před cestou na panáka vždy zvedne náladu.

0 Citovat

Počítat objem umím, jen mám dva a ne tři rozměry. Aspoň jsem četl, že průhledný sáček by měl být znovu uzaviratelný o maximálním objemu jeden litr. V něm mají být tekutiny, spreje a gely o maximálním jednotlivém objemu 100 ml a celkově do 1 litru. Hack na to, jak odhadnout objem dvojrozměrného sáčku fakt neznám. Vím, že na některých letištích s tím dělají problémy, jak píše třeba DaveVe.

Koukám, že mi v noci vypadla věta, že toto téma je hlavně pro pobavení a pro zajímavost.

0