Ahoj, prosím zkušenější o radu. V Bangkoku nejedu do centra, ale rovnou z BKK frčím na DMK a pak následně na jih. Potřebuju vyměnit peníze, ale nerad bych se nechal obrat v první směnárně. Nemáte nějaké doporučení? .

směna peněz, letiště , Bangkok

Založil ve fóru Co se nevešlo

10 reakcí

Ahoj, prosím zkušenější o radu. V Bangkoku nejedu do centra, ale rovnou z BKK frčím na DMK a pak následně na jih. Potřebuju vyměnit peníze, ale nerad bych se nechal obrat v první směnárně. Nemáte nějaké doporučení?

0

Nejlepší kurzy vůbec, nejen na letišti má směnárna Superrich 1965, je to oranžová budka v hale před příchodem na nástupiště vlaků do města. Je to po levé straně haly, z druhé strany jsou automaty na žetony na ten vlak.

https://www.google.cz/search?cli...kK-T7yExM:

Edit: nějak ale tu pobočku na letišti nemůžu najít teď na webu, tak snad ji nezrušili, naposledy jsem tam měnil 2 roky zpět.... Když sem hoď info, díky.

0 Citovat

Myslím, že už tam před rokem žádná oranžová budka nebyla. Naopak docela fajn byl řetězec fialových směnáren přímo v hale. Jinak pokud máte možnost zastavit se v Praze, v okolí Jindřišské, Politických vězňů a Staromáku se dají s trochou štěstí sehnat i thajské bahty s kurzem okolo 67 - 70 Kč za 100 THB. V dobré směnárně v Thajsku sice dostanete o trochu lepší kurz, ale na pár bahtech pro začátek by to neměl být žílyrvoucí rozdíl.

0 Citovat

Tak to bych chtěl vidět, jak se dají v Česku sehnat THB za 67 Kč. A zadruhé to teda je nějaká změna pohledu na svět, že trošku lepší kurz není žílyrvoucí rozdíl, když si nedávno pamatuji rozsáhlou diskuzi kvůli 20 Kč při kurzovém rozdílu? :)

0 Citovat

Z mého pohledu lepší vzít pár bahtů za 70 Kč / 100 THB než brzy ráno pobíhat po letišti a hledat otevřenou směnárnu s normálním kurzem nebo vybírat z bankomatu za 200 THB.

Za 67 Kč se dají sehnat v Havelské. Teď v sezóně jen pokud máš štěstí a nějaké tam mají. Každopádně mají takovou ceduli s kurzem. A samozřejmě bez poplatku. Jinak horší kurzy jsou pro prodej případných zbytků THB, ty jsou 61-64 Kč.

0 Citovat

Proč si zbytečně komplikovat život? Není jednodušší vybrat z bankomatu po příletu i s tím poplatkem 200 bahtů? Já si pamatuji, že jsem po příletu na Krabi vybral bahty za cca 15 tis. CZK a těch 200 bahtů na mně nezanechalo žádné psychické následky. A to nemluvím o tom, že po zaúčtování bankou podle MC jsem měl lepší kurs než kdejaká směnárna.

0 Citovat

Zase se řídím heslem, že nechci mít u sebe pořád vyšší obnosy a při vyzvedávání menších částek je ten poplatek už dost cítit :-D Tímto jsem si právě ulehčuji život. Vezu 1,5k THB, na letiště přiletím v 3:55 ráno, tak tam nebudu muset hledat něco otevřeného a rovnou pojedu prvním ranním vlakem do města.

0 Citovat

Taky vždycky volíme jeden pořádný výběr z bankomatu na Suvarnabhumi. Pak rozměnit tisícovku nákupem Changu v 7/11. Jistota beze stresu :)

0 Citovat

kopecky napsal(a):

Vezu 1,5k THB, na letiště přiletím v 3:55 ráno, tak tam nebudu muset hledat něco otevřeného a rovnou pojedu prvním ranním vlakem do města.

No ale co ked priletis 4:10? :D

Prvy vlak ide o siestej, myslim ze na vsetko je cas

0 Citovat

tonic napsal(a):

No ale co ked priletis 4:10? :D

Prvy vlak ide o siestej, myslim ze na vsetko je cas

Tak tam budu mít o patnáct minut nudy méně :-D Pasovka určitě nebude ihned, tak myslím, že mě zabaví tak jako tak.

0 Citovat

Lukáš Horák napsal(a):

Proč si zbytečně komplikovat život? Není jednodušší vybrat z bankomatu po příletu i s tím poplatkem 200 bahtů? Já si pamatuji, že jsem po příletu na Krabi vybral bahty za cca 15 tis. CZK a těch 200 bahtů na mně nezanechalo žádné psychické následky. A to nemluvím o tom, že po zaúčtování bankou podle MC jsem měl lepší kurs než kdejaká směnárna.

Přesně tak.

0
10 reakcí