Možná to bude pro někoho zajímavé, Flixbus prodává jízdenky po Itálii pro cesty od 18.8 do 16.9. za 1 EURO. Možná pro někoho tip  .

Flixbus

Založil ve fóru Autobusová doprava

Flixbus jsou ukázkoví bezskrupulózní kapitalisti. Důvodů, proč u nás zdražili může být víc.

1. ceny jízdenek zvyšují podle naplnění autobusů - u nás možná bývají dost plné
2. když expandují na nový trh, mají nízké ceny a postupně je zvyšují
3. určitě také testují elasticitu poptávky a u nás jim nejspíš vychází, že je není  tak citlivá na změnu ceny
4. konkurence na linkách je taky důležitá. Ta u nás bývá nízká. Navíc tu bývá přístup. Hele, Franta zdražil, super, tak to můžeme taky.

1 Citovat

Jakub Langer napsal: "A přitom ty vyšší ceny Flixu od Poláků a Chorvatů lze snadno obejít." 

Psalo se o nočních spojích (tj. na přílet do Vídně později večer nebo odlet ráno), ale v noci asi vhodný vlak nejezdí (aspoň ne do Prahy).

0 Citovat

Samozřejmě jedná se o denní i noční spoje. Regiojet má i autobusy. 

Nezapomeň, že CL není jen pro Pražáky, ale pro každého. Mimojiné i v noci ti jede návazný ČD vlak Svitava z Brna ve 3:10am přímo do Prahy ;-)

 

0 Citovat

S přítelkyní jsme řešili ten samý problém, aneb ranní odlet z Vídně a odjezd z Prahy. Nakonec vše vyřešil Flix do Brna kolem 10. večer a poté Gepard do Vídně s mezizastávkou v Baru, který neexistuje :) Cena pouze Flixbusu s přestupem v Brně byla v jiné cenové galaxii než kombinace těchto dvou.

Libor_S napsal(a):

Jakub Langer napsal: "A přitom ty vyšší ceny Flixu od Poláků a Chorvatů lze snadno obejít." 

Psalo se o nočních spojích (tj. na přílet do Vídně později večer nebo odlet ráno), ale v noci asi vhodný vlak nejezdí (aspoň ne do Prahy).

0 Citovat

Jakube, pro mě je naprosto nezajímavý (a podobně asi pro většinu) nějaký spoj s dlouhým přestupem v noci v Brně (a odjezdem v 3:10 am), když můžu jet přímým busem z vídeňského letiště do Prahy a být v Praze ve 2 h. nebo 3:20 (a pak se v klidu doma vyspat). Při nákupu s předstihem (což já většinou mám maximální) stojí do Prahy 449 Kč, což je určitě levnější než vlak (nemám žádné slevy). Navíc v noci bych ve vlaku v ČR raději neusínal, aby mě někdo neokradl, což se v autobusu, který nezastavuje, nebojím. Nechci se dívat na jízdní řád, ale pochybuju, že těch vhodných nočních spojů jinam do ČR je vícero, aby se nemuselo dlouho čekat.

0 Citovat

Jo, přes noc jedině s přestupy nebo přímý bus. A pochopitelně není zajištěný, že v tom buse nebo vlaku s přestupy se dá nějak rozumně usnout, takže další den je člověk vorvanej jak jetel. Ještě možná pro Jihočechy přes Linec vlakmo. 

 

 

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Jakube, pro mě je naprosto nezajímavý (a podobně asi pro většinu) nějaký spoj s dlouhým přestupem v noci v Brně (a odjezdem v 3:10 am), když můžu jet přímým busem z vídeňského letiště do Prahy a být v Praze ve 2 h. nebo 3:20 (a pak se v klidu doma vyspat). Při nákupu s předstihem (což já většinou mám maximální) stojí do Prahy 449 Kč, což je určitě levnější než vlak (nemám žádné slevy). Navíc v noci bych ve vlaku v ČR raději neusínal, aby mě někdo neokradl, což se v autobusu, který nezastavuje, nebojím. Nechci se dívat na jízdní řád, ale pochybuju, že těch vhodných nočních spojů jinam do ČR je vícero, aby se nemuselo dlouho čekat.

 

Naposled jsem za vlak PRG-VIE platil 14.3 eura (ÖBB), je to víc než 449?🤔

0 Citovat

@brumak: Já psal o noční cestě z vídeňského letiště, což možná lze vlakem jen s nějakými dlouhými přestupy. To jsi určitě nejel. A tato cena asi je jen za nějakých specifických podmínek i na denní spoje, ne?

@Ahmad: Možná neusnu, možná na pár hodin ano a k tomu doma (v Praze) dalších 5 h. v posteli (do práce brzo nechodím), tak to už se dá.

0 Citovat

Co jsem se díval, tak těch 14,3 bylo na většinu spojů od pár dní předem do ca. měsíce předem. Dá se to za tu cenu teoreticky nakombinovat až na letiště, ale to neni oficiální a sem to nepatří :-)

 

Jo, v noci vlaky (ÖBB+ČD) nejezdí 

0 Citovat

Verte tomu, ze dostat se z Vidne nekam pobliz Zlinu je taky peklo. 

Flix ma nesmyslnou cenu, vlakove spoje z Brna uz leda jen Regiojetem a naslednym prestupem na CD. 

A nejlepsi spoj Viden nadrazi Otrokovice jezdi snad jen do 18 hodin, pozdeji uz je to katastrofa.

0 Citovat

To věřím, nicméně do Zlínského kraje to ještě pořád jde řešit autem. Někam dál by mne řídit fakt už nebavilo, kór po nějaké delší cestě. 

 

0 Citovat

Inu je to pravda, Flix bohuzel posledni dobou neni zadna lace.

Ale treba je jeste vhodny na nejake pozemni doskoky/odskoky na/z letiste jako napriklad Bratislava - VIE nebo Stockholm - ARN, atd. Na drazsi cesty se aspon kody hodi:

CEN86KY26TR

CEN86ATZRDE

 

0 Citovat

Zrovna se dívám na Brno - VIE s odjezdy v noci za 499-799 a říkám si, jestli se neposr... v kině!?!?

2 Citovat

To je dražší, jak tam jezdím z Prahy. Vyzobávám časy s 359-399 Kč a k tomu 4,4 € za vlak přímo na letiště.

Český spotřebitel to zaplatí a rád. Přece není žádná socka. Už na to přišli i u Flixu.

3 Citovat

Měl jsem jednoduchý výběr = Ostrava - Vídeň - Ostrava 2 cestující:

1. Flixbus - 3 200,- Kč

2. Regiojet - 1 190,- Kč

1 Citovat

Mıchal napsal(a):

To je dražší, jak tam jezdím z Prahy. Vyzobávám časy s 359-399 Kč a k tomu 4,4 € za vlak přímo na letiště.

I zde je ovšem prostor pro úsporu. Jednak použít 10-20% flixí slevový promo kód, jednak si zakoupit jízdenku na vlak přímo na letiště za 3€ přes Kiwi (pouze z vybraných vídeňských nádraží). 

0 Citovat

Mıchal napsal(a):

Flixbus jsou ukázkoví bezskrupulózní kapitalisti. Důvodů, proč u nás zdražili může být víc.

1. ceny jízdenek zvyšují podle naplnění autobusů - u nás možná bývají dost plné
2. když expandují na nový trh, mají nízké ceny a postupně je zvyšují
3. určitě také testují elasticitu poptávky a u nás jim nejspíš vychází, že je není  tak citlivá na změnu ceny
4. konkurence na linkách je taky důležitá. Ta u nás bývá nízká. Navíc tu bývá přístup. Hele, Franta zdražil, super, tak to můžeme taky.

 

Teď jsem se třeba díval na Itálii, Napoli-Milano nebo Roma-Venezia za 249. Tady už zničili konkurenci (nebo s ní maj kartel), takže si to tu můžou dovolit...

3 Citovat

Mne asi víc než ty ceny vadí jakou má obecně Flix pověst. A nejen pověst. Sama jsem se přesvědčila, že komunikace s nimi není úplně snadná a že při přestupu zůstanu někde viset jen proto, že se nedostanu ani přes aplikaci k informacím jaké nabízejí řešení. Jasné že cestování bude vždycky trochu “adroš”, záleží jaké riziko kdo zvládne přijmout. Ale pokud má Flix i potíže s kompenzaci pokazené dopravy, tak je to docela otrava.

Nabizeji koupit si dvě sedadla ( na spaní) ale pokud doprava neklapne a člověk dostane kredit za 2 sedačky, tak to už snad bude i problem udat, ne?

Jinak díky vám za pomoc k zastávkám. Funguje to👍

1 Citovat

Copak pověst, ale zpoždění... 

0 Citovat

Piratice napsal(a):

Mne asi víc než ty ceny vadí jakou má obecně Flix pověst. A nejen pověst. Sama jsem se přesvědčila, že komunikace s nimi není úplně snadná a že při přestupu zůstanu někde viset jen proto, že se nedostanu ani přes aplikaci k informacím jaké nabízejí řešení. Jasné že cestování bude vždycky trochu “adroš”, záleží jaké riziko kdo zvládne přijmout. Ale pokud má Flix i potíže s kompenzaci pokazené dopravy, tak je to docela otrava.

Nabizeji koupit si dvě sedadla ( na spaní) ale pokud doprava neklapne a člověk dostane kredit za 2 sedačky, tak to už snad bude i problem udat, ne?

Jinak díky vám za pomoc k zastávkám. Funguje to👍

 

Jednou jsem jel z VIE, kde čekaly tři Ukrajinky bez lístku a řidič deset minut přemlouval pána, co měl koupený dvě místa, aby jedno z nich uvolnil. Asi tolik k dvěma sedačkám. Na papíře to může vypadat zajímavě :-)

 

0 Citovat

Piratice napsal(a):

Mne asi víc než ty ceny vadí jakou má obecně Flix pověst.

Pověst ? no když kouknu na recenze dopravců - Flix ,Regiojet ,ČD ,Leo tak to bych musel chodit pěšky všechno tvrdě podprůměrné recenze ..

1 Citovat

No, kdo naposledy napsal nějakou pozitivní recenzi sám od sebe? 

0 Citovat

Pokud se jedna pouze o recenze na dopravu, tak na Regiojet píšu běžně. Co přestaly ty letní výluky - nemůžu si stěžovat. Flix sleduju tady hlavně ze statistických důvodů. Co jsem s nimi jela - mírně prudí WC, to už jsem tu psala, mírně prudí placeni kartou a zasedací pořádek. Zpoždění jen jednou při přestupu a avizo do appky přišlo. Noční můru mám z toho, že v cizině zůstanu viset bez prachů a bez informací. To že promptně neposílají náhradní dopravu a neinformuji dotyčné zakazniky by mi přišlo jako trestuhodné. 

To že je jízdné drahe, nu, někoho z vás to odradí od cestování? Urnový háj se blíží 🤣

0 Citovat

Je divný, že Flix z Prahy do Brna je dražší než Wizz z Prahy do Říma. 

3 Citovat

Třeba to někdo vysvětli ale spis to vypadá ze zkoušejí ty “holubičí povahy”, bo ví že nedostanou na budku 🤣

0