Na zahranicnych forach velmi diskutovana tema, tu sa to zatial riesi kade-tade, takze zakladam prislusnu temu. Vyzera, ze tejto "pliagy" sa Cina tak skoro nezbavi ... ako ste na tom ti, co mate kupene letenky? Do Azie vycestujete, alebo vasu navstevu odlozite na "neurcito" ? Ja mam odlet 26. feb a pokial Cina nezatvori Pekingske letisko resp. Myanmar nezakaze prilety z Ciny, tak mam v plane letiet. Situaciu budem  pozorne sledovat (hlavne zahranicne zdroje) a podla toho sa samozrejme zariadim.  .

Coronavirus - zachovajte paniku

Založil ve fóru Co se nevešlo

Ty výrazné nárůsty úmrtí v nejpostiženějších oblastech Itálie jsou rozebrány v tomto článku: https://www.idnes.cz/technet/ved...3_veda_mla

Jde o to, že v oblasti Nembro s 11000 obyvateli zemřelo místo 35 lidí obvyklých v předchozích letech ve stejnem obdobi letos za leden až necelý březen 158 lidí, ale na COVID-19 oficiálně jen 31. Jinde jsou násobky ještě vyšší. Evidentně je v těchto oblastech mrtvých kvůli koronaviru mnohem víc, ale nejsou zahrnuti ve statistikách, protože všechny mrtvé netestují. Část z nich se asi koronavirem nenakazila, ale jsou obětí kolapsu zdravotnictví. Pokud by Itálie nezavedla přísná opatření (pro některé oblasti už pozdě), vypadalo by to časem podobně po celé zemi. A to se týká i jiných zemí.

0 Citovat

Některým zde je zjevne zcela zbytečně nabízet tyhle rozumné argumenty vyse. My tady snad budeme mit to obrovské štěstí,že to totalni přetížení zdravotního systému nezazijeme právě kvůli včasným striktnim opatřením,ale někteří tady mají díky tomu asi pocit,že se nic moc neděje. K těm zemím s "alternativnim" přístupem,každým dnem je zjevnejsi,že to asi nebyl správný přístup,stačí se podívat na to,jak to vypadá v Nizozemsku,UK,Belgii nebo Švýcarsku.A v tom Švédsku už taky jízda pomalu začíná.

0 Citovat

Libor_S napsal(a):

Ty výrazné nárůsty úmrtí v nejpostiženějších oblastech Itálie jsou rozebrány v tomto článku: https://www.idnes.cz/technet/ved...3_veda_mla

Jde o to, že v oblasti Nembro s 11000 obyvateli zemřelo místo 35 lidí obvyklých v předchozích letech ve stejnem obdobi letos za leden až necelý březen 158 lidí, ale na COVID-19 oficiálně jen 31. Jinde jsou násobky ještě vyšší. Evidentně je v těchto oblastech mrtvých kvůli koronaviru mnohem víc, ale nejsou zahrnuti ve statistikách, protože všechny mrtvé netestují. Část z nich se asi koronavirem nenakazila, ale jsou obětí kolapsu zdravotnictví. Pokud by Itálie nezavedla přísná opatření (pro některé oblasti už pozdě), vypadalo by to časem podobně po celé zemi. A to se týká i jiných zemí.


A zabudli dodat, ze vseobecne je posun obyvatelstva ( a hlavne mladeho) z vidieka (resp. takychto malých miesto) do velkomiest. Tj. 14k obec bude pravdepodobne vekovo prestarnutejsia, aj z toho potom vychadzaju "senzacne" cisla 555%.

Následok - @Leos mas nejaky zdroj k tym cislam? Chcela by som ich poslat niektorym mojim znamym ktori stale tvrdia ze je to vlastne chripka :)  


Petr76 teba tu povazujem ako za jedna z mala rozumne diskutujuich. Co si napisal neberem ako hejt. Na tom sa zhodneme, ze nase krajiny zatial postupovali dobre, ale treba pokracovat v dalsich krokoch lebo realne hrozi, ze kolaps ekonomiky napacha daleko viac skod. Vsetky krajiny ktore to nechali na experiment ako Boris, spravili jednu zasadnu chybu ... a to, ze chranit dochodcov sli akurát tak slovne, realne opatrenia skoro nula bodov, preto im to takto vsetkym kolabuje 


Podla mna vcelku rozumny nazor k teme (neni to platena verzia clanku, staci klikat pokracovat") https://www.aktuality.sk/clanok/...bry-napad/

0 Citovat

Někteří to asi fakt nepochopí. Nechci nijak zlehčovat Covid, ale ta smrtnost nebude snad veliká, ale jde o přetížení toho zdravotního systému, obzvlášť, když je tak infekční, protože pak na to nemusí dojet jen "staří páprdové", ale kdokoliv se "standardní" nemocí nebo úrazem. Stačí si přečíst něco o sekundární smrtnosti způsobenou epidemií a přetížení systému. Někde se uvádí i 10x vyšší než smrtnost epidemie. Neberu španělskou chřipku a mor...

0 Citovat

@eremi a Libor_S

+1

Přesně jak píšete. Tváří tvář faktům budou pořád mlít to svoje. Ale na AL maji ještě lepší vzorek. Ale není se čemu divit. Chodí sem lidi nejrůznějšího věku, povolání a samozřejmě i inteligence. Jen teď, když se nediskutuje o letenkách a destinacích, to je víc vidět.

Škoda, že se nemůže létat. Doporučil bych jim, ať si zaletí do nějakého města, kde to je rozšířené hodně a zašli do nemocnice nebo na hřbitov. Třeba by pak změnili názor. 





0 Citovat

@voughne ta následná ekonomická krize bude pravděpodobně velká a to ti nikdo nevyvrací. Je dost možný, že na její následky, ať přímý nebo nepřímý umře víc lidí než na Covid. Zatímco tohle jsou jen spekulace, tak u Covidu máš jasně daný čísla a situace. Tzn rozumnější mi přijde řešit to o čem vím, že je problém na 100%, než spekulovat o tom co by mohlo být. 

0 Citovat

@Ridder Suhlasim, ale vsetko ma svoje hranice. Dalsi velmi realny pohlad na vec je napisany tuto: 

https://www.aktuality.sk/clanok/...P-azet-new


Niemandos - 20

Keby si radsej vyuzil tu svoju inteligenciu a cital s porozumenim ... a hlavne menej bulvaru.


V4 zareagovalo (realativne pohotovo), do Velkej noci schvalujem aj karantenu v akej momentalne sme (nic ine, ak sme nechceli dopadnut ako Taliansko sme ani urobit nemohli), ale treba sa pohnut dalej. Ako a kam, uz popisuju clanky ktore som tu dal (clanky su z redakcie kde pracoval aj zavrazdeny novinar Jan Kuciak, takze malo by to mat hlavu aj patu)



0 Citovat

Super, že taková autorita jako ty schvaluje karanténu do Velikonoc.

No a co, že je někde starši populace, proto jsou úmrtí těch lidí méně nebezpečná nebo jsou ti lidi méně mrtví? A jak bys ty důchodce chránil ty fakticky jinak než slovně, že by jsi je držel v izolaci rok, dva, nepouštěl k nim rodinu a oni umírali někde sami zavření? Přeju ti, aby se tento tvůj hloupý sobecký přístup změnil věkem a ne tím, že ti onemocní někdo v rodině.

Argumenty bulvárního typu sem hážeš ty, možná si rozšiř obzory jinými zdroji než aktuality.sk (chudák Kuciak byl investigativec ne epidemiolog, takže co jsi tím chtěl říct?)

0 Citovat

Autoritu si si mohol odpustit - dalsi citajuci s porozumenim. Napisal som, ze to schvalujem lebo mam pocit, ze vecsina z vas tu nadobudla pocit, ze som za Taliansku cestu ...

Ano, aj o takom plane s dochodcami sa uz diskutovalo ... konkretne v domovoch. "Zamknut" ich tam aj s opatrovatelkami, ked bude treba aj rok. O potraviny a ine potreby sa bude v takom pripade starat armada. 


Obzory si denne rozsirujem o msn, bbc, cnn a dalsimi odkazmi a kludne sa necham obohatit aj tvojimi.

0 Citovat

Bohuzel je tady par lidi, kteri uznavaji jenom vlastni nazor, v tomhle threadu se uz davno nediskutuje, jenom urazi..


Smutne..
0 Citovat

Navaja napsal(a):

Já bych řekla, že celé CL jde do háje.


Mas pravdu. Asi je nejvyssi cas to tady opustit do doby nez se zacne zase litat (BA oznamili spusteni nektery letu na konec April 2020).


Takze sbohem v lepsich casech ;)

0 Citovat

Telefon

Volá realitní agent.

Agent: Nedávno jste projevil zájem o 4+1 v nejmenované lokalitě. Pořád máte zájem?

Já: Ne

Agent: Je to jedinečná příležitost. Proč ne?

Já: Člověče žijete na měsíci nebo kde.

Agent: Ne jsem ve své kanceláři.


0 Citovat

Já bych na druhou stranu řekl, že je tohle vlákno na CL a celé CL úplně v pohodě. Libor S, eremi, niemandos, Proky, atd. argumentují věcně a nikoho neurážejí. To, že sem občas přijde někdo jako Daniel Reichl , mikir nebo voughne a začnou vymýšlet nějaké svoje teorie a absolutně nechápou o co hlavně v téhle krizi jde (nepřetížit zdravotnictví) a jsou hned totálně přeargumentování neznamená, že jde CL do háje a je tu nějaké nepřátelské prostředí. Právě naopak, je vidět, že se zde pohybují hlavně inteligentní lidi, kteří berou celou krizi v souvislostech a dokáží kriticky přemýšlet.

0 Citovat

DIDAS napsal(a):

Telefon

Volá realitní agent.

Agent: Nedávno jste projevil zájem o 4+1 v nejmenované lokalitě. Pořád máte zájem?

Já: Ne

Agent: Je to jedinečná příležitost. Proč ne?

Já: Člověče žijete na měsíci nebo kde.

Agent: Ne jsem ve své kanceláři.



Znám lidi a odvětví, kterých se tato krize nedotkla a dokonce mají víc práce/peněz než obvykle.

Realitní agentury jsou v totálním srabu a agenti jsou placeni z provize a tak to prostě musí trošku "zoufale" zkoušet. Já se na takové lidi snažím být aspoň milý, když už ... show some respect dude

Je to dost podobný případ jako že si chodíme k domácím pivovárkům a do super lokálních bister kupovat jejich produkty, abychom jim aspoň trošku pomohli...

0 Citovat

@Rob Foxx

Jako že koupíš byt, abys pomohl realitnímu agentovi ?

Tak to jsi na tom hodně dobře. Já můžu podpořit maximálně ty pivovárky 😀

0 Citovat

Rob Foxx napsal(a):


Znám lidi a odvětví, kterých se tato krize nedotkla a dokonce mají víc práce/peněz než obvykle.

Realitní agentury jsou v totálním srabu a agenti jsou placeni z provize a tak to prostě musí trošku "zoufale" zkoušet. Já se na takové lidi snažím být aspoň milý, když už ... show some respect dude

Jenom jsem chtěl ukázat , že přístup některých prodejců se nemění, asi nepochopili co se kolem děje.

0 Citovat

niemandos napsal(a):

@Rob Foxx

Jako že koupíš byt, abys pomohl realitnímu agentovi ?

Tak to jsi na tom hodně dobře. Já můžu podpořit maximálně ty pivovárky 😀


Jako když máte v rodině pořád jistotu zaměstnání a končí vám v létě nájemní smlouva a stěhovat se chcete/musíte a byt stejně už pár měsíců hledáte... tak proč ne :)

konec OT ..

0 Citovat

Rob Foxx napsal(a):


když máte v rodině pořád jistotu zaměstnání 

Jakože by všichni byli státní úředníci? :-)

0 Citovat

kickass1 napsal(a):

...uz se nam tu projevuje solidni ponorkova nemoc.. :D

Vzdycky se sem jednou za den mrknu a vidim ze stale jede oblibena zumpa Mikir proti zbytku sveta :D

 


kickass1 napsal(a):

Bohuzel je tady par lidi, kteri uznavaji jenom vlastni nazor, v tomhle threadu se uz davno nediskutuje, jenom urazi..

Smutne..

kickass1 napsal(a):

+1 za nejrozumnejsi vetu co sem v tomhle threadu za poslednich par dnu videl :)


@ kickass1: Takže abych to shrnul, tohle vlákno je žumpa, všichni se tu jenom uráží a rozumný názor je tu jeden za několik dní. Potom nechápu, proč tuto diskuzi nejenom neustále sleduješ, ale hlavně máš potřebu nám všem opakovaně sdělovat, jak je to tady všechno pod tvojí úroveň.


0 Citovat

Uz sa mi nechce reagovat, ale este jeden komentar si neodpustim.


Jarda napsal(a):

Právě naopak, je vidět, že se zde pohybují hlavně inteligentní lidi, kteří berou celou krizi v souvislostech a dokáží kriticky přemýšlet.


Sorry ,ale ty k nim urcite nepatris ( a to teraz nechcem znevazovat tvoju inteligenicu len preto, ze mas na to iny pohlad). Ty a poniektori dalsi ste sa tu zasekli na strachu o zdravotnictvo kt. bol opravneny, ked to tu cele prepuklo. Dnes po 3 tyzdnoch karanteny to vyzera, ze Talianska cesta nas uz pri dnesnych opatreniach necaka (to netvrdim ja, vid clanky kde sa k tomu vyjadrovali odbornici). Urcite to bude narocne, ale treba sa pohnut dalej. Virus ma svoju inkubacnu dobu+ dobeh, ale v takomto (ne)stave nebudeme moct dlhodobo pokracovat.

Ked nechces vidiet aj ekonomicku stranku veci, tak OK. Ja mam obavu hlavne o nu, ved vidim v okoli co sa deje - prepustania a to este ten nas trnavsky saso chce blackout na 3 tyzdne, pricom uz mu to odbornici vyvratili, ze tadial cesta nevedie. Ak chce robit take opatrenia, tak maximalne zamknut ohniska nakazy a snazit sa ochranit rizikove skupiny - vsetko ostatne bude mat nedozierne nasledky na zvysok obyvatelstva. Momentalny stav v SR vyzera asi takto: nevyuzivame vsetky kapacity testovania, nestestuju sa naplno "ohniska", FFP3 uz mame vraj tyzden, ale akosi k prvej linii nenachadzaju cestu a saso strasi zrejme nic neriesieacim vypnutim krajiny na mesiac, co ludi este viac depta. S takymi krokmi sa dorazime samy a nie korona.

Nadnes a mozno na dlhsie tu koncim. Nechce sa mi diskutovat s ludmi, co sa nevedia v mysleni pohnut dalej. Ovlada vas strach, aj ked je mi jasne, ze ked z kazdej strany nas  denne bombarduju cisla 555% (este aj tu), tak to inac vyzerat ani nemoze. Mozno su to realne cisla, kt. rozhodne nechcem zlahcovat a je mi urcite luto kazdeho strateneho zivota kvoli korone ( nikto nepovedal ,ze zahrabany v zemi neskocim kvoli nemu aj ja), ale treba sa od toho pohnut dalej a riesit buducnost, nech kvoli zbytocnemu kolapsu na to nedoplatime este viac.

0 Citovat

voughne napsal(a):

Uz sa mi nechce reagovat, ale este jeden komentar si neodpustim.

Souhlas. 

0 Citovat

doctorex napsal(a):

Jakože by všichni byli státní úředníci? :-)



Dnešní doba je rájem centrálních bankéřů, úředníků z MF a dobrých spekulantů z finančních trhů :))

0 Citovat

Čo bolo to bolo, terazky sme vsici v prd...... :-)

0 Citovat

@voughne

+1

0 Citovat

A do toho všeho ještě tohle...

https://marekhurt1.blog.idnes.cz...x?c=748857



0