Dovolená all inclusive ... levnější než výlety na vlastní pěst? Na těchto pár místech je to dokonale vidět   https://www.fly4free.pl/all-incl...ny-wyjazd/  .

Nový trend v cestování, CK levněji než samostatné cestování.

Založil ve fóru Hledám letenku

To není moje story - známá. Já jsem měl Mauritius v pohodě, ostatně jako zatím všechny dovolené. Doufám, že to vydrží co nejdéle bez nutnosti něco takového řešit.😉

0 Citovat

Ty floodlande.! Tvůj postoj ke všem podobným institucím je mi známý😀.  Máš recht. že všechny tě chtěji ojebat. Věz,  u pojišťoven je to pravda. Musíš ale chápat, že i ojebávači  chtějí ochcat pojišťovny. Je to taková hra. Manželka pracovala ve vrcholovém managementu několika z nich, tak mám určitou představu.  Ale jistě uznáš, že Evaair ti dá přece jen lepší  podporu než Wizz. Prostě za víc peněz většinou víc muziky. To máš jak s prodejnou děvkou.  Za 500 Kč většinou nedostaneš takovou kvalitu co za 3 tis. 😉.

2 Citovat

Ono taky asi záleží, kdo je tady jakého data výroby - Husákovy děti měli těžko možnost jet někam bez cestovky a když to najednou šlo a objevil se Google , ještě dlouhou dobu neuměli cestovat jinak. A tak asi i teď nemají problém občas zájezd za supr peníze koupit jedním kliknutím, přestože si většinu dalších cest v roce plánují a realizují sami .. oproti tomu Generace Y vyrůstající v internetové době bere nejspíš CK jen jako sprosté slovo a než uznat, že někdy to prostě s cestovkou cenově výhodnější je, raději si uříznou nohu než takový zájezd koupit, bo by si zničili lejbl.

Výjimky samozřejmě jsou, ale myslím že zde nebude moc cestovatelů starších 45 let, kteří s CK nikdy nebyli a jízdu škodovkou s paštikama na Jadran za cestování na vlastní pěst nepovažují.

Takže doletět a bydlet přes CK levněji tam kde stejně mermomocí být chci, je za mě ok, ale spoléhat na služby delegáta na místě však v dnešní době taky považuji za mimomísové. 

 

1 Citovat

Já :-)

Jinak ano. Proč neletět přes CK, když je to výrazně levnější :-)

1 Citovat

No ona takova jizda skodovkou s pastikama na jadran v ranejch devadesatkach byla mozna mnohem dobrodruznejsi a vyzadovala mnohem vetsi miru samostatnosti a schopnosti improvizace, nez dneska letet na druhej konec sveta diky par klikum v mobilu s guglem, bookingem atd. a kreditkou v kapse.

1 Citovat

Dnešní cestování se nadá s tím před rokem 2000 absolutně srovnávat. Pro někoho bohužel, pro mnohé super. 

0 Citovat

Jsem taky starší dorostenec a volím oboje, protože jsem přece na Cestujlevně.

2 Citovat

No a tak jak jsem psal dopoledne auto na 16 dnů ve Španělsku za 1800,- Kč na večer spadly ceny na 1350,- Kč.

https://1url.cz/pr7c3

3 Citovat

To vypadá jako návrat do doby předcovidové...

0 Citovat

Tak jak kde🙈😂

0 Citovat

Jo kde jsou doby, kdy se s SSM a CKM létalo na Kubu a pak také ty zájezdy s ROH, stačilo být v KSČ......úplně jsem zamáčkla slzu.

3 Citovat

Mandre - minulý týden jsem měl na Kypru týden Fabii za 2 900,-Kč

0 Citovat

lma napsal(a):

A já byl - naposledy v Turecku v roce 2018 a za mě dobrá změna super váleníčko a excelentní jídlo ..

A to fakt není jako "účastníci zájezdu" já třeba delegáta viděl pouze při příletu na letišti ..  Zajímavé ,že nejvíce mouder o skupinových aktivitách atd. mají ti co na pobytovce s CK nikdy nebyli ..

Pošli pls TIP na hotel. Díky

0 Citovat

Byl jsem zde :

https://villasideresidence.com/tr/

Absolutní spokojenost po všech stránkách.

0 Citovat

Hanka K napsal(a):

Ono taky asi záleží, kdo je tady jakého data výroby - Husákovy děti měli těžko možnost jet někam bez cestovky a když to najednou šlo a objevil se Google , ještě dlouhou dobu neuměli cestovat jinak. A tak asi i teď nemají problém občas zájezd za supr peníze koupit jedním kliknutím, přestože si většinu dalších cest v roce plánují a realizují sami .. oproti tomu Generace Y vyrůstající v internetové době bere nejspíš CK jen jako sprosté slovo a než uznat, že někdy to prostě s cestovkou cenově výhodnější je, raději si uříznou nohu než takový zájezd koupit, bo by si zničili lejbl.

 

Kupacke vylety samozrejme cenovo vyhodnejsie byt mozu a casto aj su ale tam to konci.

Pre mna je cestovanie hlavne o slobode a objavovani, cestovka mi nikdy retardovany itinerar, aky si prajem ja neposklada.

 

niemandos_1 napsal(a):

Dnešní cestování se nadá s tím před rokem 2000 absolutně srovnávat. Pro někoho bohužel, pro mnohé super. 

 

uplne staci porovnat cestovanie pred smartfonmi, uz to bola uplne ina doba

 

3 Citovat

Tak samozřejmě záleží na destinaci, ale jinak nevidím nic špatného na tom použít hotel jako základnu a dělat z ní výlety, klidně i více denní.

4 Citovat

Tohle mi dnes trochu vyrazilo dech.

Ve Španělsku na 16 dnů auto za 5,- Kč na den???

https://1url.cz/tr7mE

0 Citovat

@floodland přesně tak ! CK přece nikoho nenutí být ráno v určeném čase na snídani, pak jít k bazénu nebo na pláž a pravidelně polohovat v intervalech nevedoucích ke spálení pokožky 😂 .. jde jen o letenku a ubytko, program si snad umíme udělat každý dle svého gusta, takže úplně nechápu co tím @cizy myslí 

Takže i já jakožto Husákova dcera jezdíce do roku 2012 s cestovkama, auto jsem i tehdy půjčovala sama od mistnich a do místa ubytování se vracela jen kvůli posteli a sprše. To že u nich koupím základ mi přece nebere možnost svobody a objevování 

8 Citovat

ja pisem o retardovanych itineraroch a tymi hviezdicove vylety nie su.

financie radsej ani nespominam. v roku 2019 som bol na 20 vyletoch v zahranici, ten rok ich mam za sebou uz 10 pri desiatich minutych dnoch dovolenky.

mne to pride, ze niektori nedokazu pochopit ze ist bez CK je pre niektorych ludi skor nutnost.

0 Citovat

Jak píše cizy, jde o to, jakým stylem se cestuje. Pokud je to na jedno místo, případně s hvězdicovými výlety, zjevně vychází CK levněji a asi i pohodlněji. Ale já jezdím na poznávačky, tzn. projedu pokud možno celý stát (nebo i víc států) a na jednom místě jsem maximálně 2 až 3 dny. A tady to vychází jednoznačně levnější a smysluplnější bez CK. Letos jsme byli v Kostarice a Panamě na 3 týdny, potkali jsme tam Čechy také na 3 týdny. Jeli s CK, měli podobný itinerář (dokonce jsme se víc jak týden průběžně potkávali na stejných místech). Oni to měli za 110 000 na jednoho, my za 55 000 na jednoho.

2 Citovat

Tak asi bych neporovnával koupáky s někým, kdo jede na poznávací zájezd do Panamy. To, že zaplatí dvojnásobek nebo i víc, je jedno, oni s tím počítají a takto jim to vyhovuje.Vysmívat se jim kvůli tomu nebudu. Každý máme možnost volby.

3 Citovat

Já se těm, co jedou s CK nevysmívám, je to jejich volba a mají to bez práce, jen jsem v souladu s tématem vlákna poukázal, že ne vždy je to s CK levnější.

1 Citovat

Stinné stránky cestování s CK na výlety:

A) nejste u průvodce, neslyšíte (nebo musíte mít v uchu trapné sluchátko)

B) i kdyby na tom místu nebyl nikde nikdo, přijede tam váš autobus a všude máte lidi od vás že skupinky.

Opakovaně si to potvrzuji, pokud jedu někam od Slevomatu nebo s místní agenturou.

1 Citovat

Kapverdy se mi taky nepodařilo nikdy najít výhodněji, než a CK... jinak s CK jsme byli za poslední roky pouze na Korfu, čímž můžu uplatnit unišeky z práce, což taky ušetří nějaké peníze a vlastně kromě zdrzeni na letišti, než se všichni nahlasi a při transferu na hotel, který je taky pomalejší než vlastní auto jsem vlastně žádný rozdíl,než kdybych si to poskládal sólo nepocitoval...

Jo ještě jsem měl vždy pocit, že když jsem byl přes českou cestovku, tak vždy jsem dostal pokoj v horší části hotelu, s horším výhledem... než když jsem si to objednal napřímo pres web hotelu, ale to může být taky pouze dojem nebo náhoda.. 

 

0 Citovat

Tak od cestovky jste dostal to, co cestovka nakoupila :) a pokud nakoupila pokoje bez výhledu, tak holt jsou bez výhledu :)

0