Zdravím, Zajímalo by mě, zda si myslíte, že se ještě do oblak dostane Boeing 747-400 od British airways a Lufthansy. Co myslíte a u jakých tras by bylo možné se s ním proletět?? Ta samá otázka platí i na A340-600. Díky moc za odpověď.  .

Boeing 747-400, Airbus A340-600

Založil ve fóru Letecké společnosti

Zdravím,


Zajímalo by mě, zda si myslíte, že se ještě do oblak dostane Boeing 747-400 od British airways a Lufthansy. Co myslíte a u jakých tras by bylo možné se s ním proletět?? Ta samá otázka platí i na A340-600.

Díky moc za odpověď.

0

???

0 Citovat

LH 747 určitě ne...

0 Citovat

kobracek napsal(a):

???

to potrebujes odpoved do 2 hodin ? :D
tieto masiny pojdu prve na odstrel

0 Citovat

LH A346, luftwafe opravdu nema duvod, aby tenhle letajici tanker nasadila nekam na dalkovku, jestli chces letet A346,skusil bych se podivat, jestli Iberia stale nekam nelita s A346...?

0 Citovat

Dobře, díky moc

0 Citovat

BAW 747-400 podle mě ještě ano, mají jich snad přes 30..Nicméně v této době mají všechny úvahy cenu nulovou..pokud bude většina dálkovek třeba další 2 roky omezená a vystačí si s pár Dreamlinerama, 777 a 350-1000...

0 Citovat

British Airways,  B747 , soucasny stav: 1ks v provozu, 27ks odstavenych

0 Citovat

KLM lítali před koronou s 747 z AMS do Surinamu, nevím jak teď.

0 Citovat

BA bohužel končí 


https://zdopravy.cz/british-airw...747-54931/

0 Citovat

A KLM...

https://simpleflying.com/klm-ret...-747-fate/

0 Citovat

Jumbem jsem také nikdy neletěl a koukám, že už asi ani nepoletím.

0 Citovat

padrino11 napsal(a):

Jumbem jsem také nikdy neletěl a koukám, že už asi ani nepoletím.

No, já letěl co koukám se 747 z Bangkoku do Taipei, pět let zpátky, ale vůbec si to nepamatuju, takže jako bych neletěl.


340 mám z Amsterodamu do Taipei. 


... já se zase bojím o 380 :-\

0 Citovat

Tak to jsem rád, že jsem ještě v únoru stihnul LHR-MIA.

0 Citovat

gugos005 napsal(a):

No, já letěl co koukám se 747 z Bangkoku do Taipei, pět let zpátky, ale vůbec si to nepamatuju, takže jako bych neletěl.


340 mám z Amsterodamu do Taipei. 


... já se zase bojím o 380 :-\


Já měl i ten AMS - BKK - TPE A340. B747 nemám vůbec. V lednu jsem ještě stihl LH A380, to už taky nebude tak běžný ... :/ ... 


0 Citovat

Airbus A340-600 MAD-LHR, B747 LHR-SIN, A380 DXB-SYD.....a už víc ne :-(

0 Citovat

V roce 2014 legendární error fare s Virgin Atlantic do New Yorku, moje první dálkovka, tam jsem letěl poprvé a naposled v A340-600, neskutečně dlouhé éro, zpět poprvé v 747-400. A loni se poštěstila jumba od Corsairu na ORY-PTP-ORY, letos je už vyřadili.  

0 Citovat

Já je párkrát viděl stát před gatem, ale neletěl jsem s nimi. 

0 Citovat

Já jsem přišel o 747-400 s BA na LHR-JFK v březnu. Moc jsem si přál se ještě proletět a pak těsně přišel covid. To mě mrzelo víc než ta samotná dovolená :(

0 Citovat

Lukáš Horák napsal(a):

V roce 2014 legendární error fare s Virgin Atlantic do New Yorku, moje první dálkovka, tam jsem letěl poprvé a naposled v A340-600, neskutečně dlouhé éro, zpět poprvé v 747-400. A loni se poštěstila jumba od Corsairu na ORY-PTP-ORY, letos je už vyřadili.  

Tou A340 jsem letěl do San Jose a kromě té délky a 2 motorů navíc je to vlastě identické s A330. Už se mi to plete - bylo to do Seattle, do San Jose pak už narrow body.

0 Citovat

Já jsem měl s 747-400 můj první let v životě (když nepočítám přípoj do Londýna) v roce 1997 cestou na NZ na úseku Londýn - Sydney s mezipřistáním asi v KL. (Má druhá letenka v životě byla o 8 měsíců později na let s Jak-40 na trase Čolpon Ata - Oš v Kyrgyzstánu.)

0 Citovat

Pro cestující to je identické, ale pro nadšence, ach, pro nadšence je A340-600 princeznou nebes. Hned po královně 747 :D To jsem se zase rozněžnil... 

346 jsem chytil bohužel jen jednou na trase z Kapského Města do Jo'burgu.

747 (jen verzi -400) pak 6x, ale nejlepší byl stejně ten první let. To bylo tehdy s United na trase SFO-FRA, Lufthansa ten den stávkovala, takže neexistovaly prakticky žádné přípoje ve FRA a v economy nás bylo s bídou 30. Jo, to byly časy. 

0 Citovat

Kryštof Hájek napsal(a):

Pro cestující to je identické, ale pro nadšence, ach, pro nadšence je A340-600 princeznou nebes. Hned po královně 747 :D To jsem se zase rozněžnil... 

346 jsem chytil bohužel jen jednou na trase z Kapského Města do Jo'burgu.

747 (jen verzi -400) pak 6x, ale nejlepší byl stejně ten první let. To bylo tehdy s United na trase SFO-FRA, Lufthansa ten den stávkovala, takže neexistovaly prakticky žádné přípoje ve FRA a v economy nás bylo s bídou 30. Jo, to byly časy. 


Netreba vzdychat, casy o 30 lidech na palube jsou opet v mode :-)

0 Citovat

No a myslíte, že taková Lufthansa své 747-400 už taky nebude používat? Jinak Iberia by A340-600 měla pořád mít ne? Napadá vás, na jakých letech by to bylo ještě možné tyto letadla chytit nebo už je to ztracené?

0 Citovat

Aktuálně jsou asi všechny 346 uzemněné, takže těžko dohledat, kam s nimi létají. Pokud má někdo členství na F24, tak se ti může podívat na routingy před pár samotným uzemněním. 

https://www.flightradar24.com/da...-ibe/fleet

0