Letiště Vídeň Adresa: Wien-Flughafen, 1300 Schwechat, Rakousko Kód: VIE Nadmořská výška: 183 m Telefon: +43170070 .

Vídeň (VIE)

Založil ve fóru Letiště

Jen bych jeste dodal, ze asi Mastercard sam moc neaktualizuje a neinformuje CZE banky o smluvnich saloncich. Snad vsechny CZE banky pisou jen o Praze a Vidni, ale minimalne World Elite berou i v Budapesti a Moskve. A nevim jak jinde, napriklad v Blave..

0 Citovat

Standa napsal(a):

Jen bych jeste dodal, ze asi Mastercard sam moc neaktualizuje a neinformuje CZE banky o smluvnich saloncich. Snad vsechny CZE banky pisou jen o Praze a Vidni, ale minimalne World Elite berou i v Budapesti a Moskve. A nevim jak jinde, napriklad v Blave..


Tak že je rozdíl mezi World a World Elite snad už ví každé malé dítě. Spíš mě teda štve, že při stejné kartě mají jiné podmínky při vstupech do Mastercard salonků držitelé Erste a CSOB. A v té Budapešti mají na webovkách, že musíš doplácet 400 Kč, ale někdo zase tvrdí, že tam byl zdarma. Takže aby se v tom prase vyznalo. V Bratislavě World Elite prý berou. Osobní zkušenost nemám.

0 Citovat

Standa napsal(a):

Jen bych jeste dodal, ze asi Mastercard sam moc neaktualizuje a neinformuje CZE banky o smluvnich saloncich. Snad vsechny CZE banky pisou jen o Praze a Vidni, ale minimalne World Elite berou i v Budapesti a Moskve. A nevim jak jinde, napriklad v Blave..

Tak v Blavě by měl být free vstup do salónku i na MC World:

https://www.bts.aero/sluzby/vip-...cestujuci/

"Cestujúci s kartami Mastercard Platinum, World Elite, World, Mastercard Commercial Cards, Mastercard Business majú vstup zdarma." Pak následuje odstavec o MC kartách vydaných na Slovensku.

Co se týče Budapešti, mají vtipný web - jak v anglické, tak maďarské verzi je nadpis o držitelích zahraničních karet a pod ním dva odstavce o kartách vydaných v Maďarsku.

0 Citovat

Erste má ve Vídni jiné podmínky, protože je to jejich národní banka, řekla bych.

0 Citovat

Michal napsal(a):

Tak v Blavě by měl být free vstup do salónku i na MC World.

Ne měl, ale je. Nabídka se ovšem s Vídní srovnat nedá. Ale zase lepší něco než nic. :)

0 Citovat

J0x napsal(a):

Ne měl, ale je. Nabídka se ovšem s Vídní srovnat nedá. Ale zase lepší něco než nic. :)


A to sem docela prekvapen. Jet Lounge me zrovna moc nenadchl a i vzhledem k tomu, ze je v Bratislave nove otevren, tak bych cekal, ze se budou snazit..

0 Citovat

Bratislava lounge je super, keď je zadarmo s MC world. Bagetka, kava, Ararat. Na BTS nie je dôvod prísť skôr ako hodinu pred odletom. Tranzit tam nefunguje, tak lounge čaká len na nás "hektárov" :))

0 Citovat

po novom skore ranne autobusy Bratislava-Schwechat-Bratislava




48363836-2137056483226708-7098087292396371968-n-1.png
48275125-2137056576560032-8747337764644585472-n-1.png

0 Citovat

Škoda že z nejakého stupídneho dôvodu nezastavuje na Einsteinovej, to by bolo z hľadiska parkovania úplne ideálne. V okolí Mlynských Nív naozaj nie je kde nechať auto.

0 Citovat

Odlet v únorovu sobotu z Vídně v 12:30. Jakým nejpozdějším spojem z Prahy se to stíhá, když se započítá rezerva pro zpoždění? Díky :)

bus Regiojet 23:55-4:25 na Wie Hbf
bus Flixbus 2:50-6:45 na Wie Erdberg
vlak ČD 4:48-8:49 na Wie Hbf
vlak Regiojet 5:20-9:22 na Wie Hbf

Jako skeptik mám s ohledem na čas tendenci vybírat první dva spoje, ale s ohledem na pohodlí se mi do nich vůbec nechce.

0 Citovat

Jel bych vlakem, asi tím s ČD.

0 Citovat

Já bych jel taky vlakem, máš tam dobrou rezervu. Z toho nádraží na letiště to Railjetem trvá 15 minut a jede to každou půl hodinu. 

0 Citovat

Ahoj, lepsi Jet nebo Sky lounge? A Erste premium, na strankach CS pisou jenom drzitel, na strankach Vienna airport pisou jeden host zdarma a zde ve foru byla  opakovane informace, ze 4 hoste zdarma :) Nekdo letosni zkusenost?

0 Citovat

Letošní 2019 ne, ale 2018 listopad Jet lounge  jsme sli 1+3 zdarma MC World Elite (a na infolince erste trvrdili jen držitel)

0 Citovat

V prosinci v Jet Lounge mi na Erste neuznali ani jednoho hosta. Přitom v říjnu ještě platilo 1+4, vyzkoušeno.

0 Citovat

Leonard napsal(a):

Ahoj, lepsi Jet nebo Sky lounge? A Erste premium, na strankach CS pisou jenom drzitel, na strankach Vienna airport pisou jeden host zdarma a zde ve foru byla  opakovane informace, ze 4 hoste zdarma :) Nekdo letosni zkusenost?


Erste vydává pokud vím jenom MC World Elite a Visa Infinite, zatímco toho hosta zdarma tam vidím spíš v souvislosti s Gold / Platinum... Myslím, že správná kategorie je "Master Card Premium" kde má vstup zdarma pouze držitel...


mcvie.png

0 Citovat

kajamarik723 napsal(a):

Erste vydává pokud vím jenom MC World Elite a Visa Infinite, zatímco toho hosta zdarma tam vidím spíš v souvislosti s Gold / Platinum... Myslím, že správná kategorie je "Master Card Premium" kde má vstup zdarma pouze držitel...


Jo, asi máš pravdu. Popletl jsem si to a takhle by to dávalo smysl. Každopádně to v sobotu osobně ověřím a případně ještě potvrdím. Díky! ;)

0 Citovat

Ve Vídni mnohokrát v minulosti osobně odzkoušeno, že na Erste MC World Elite pustili 1+4 zdarma ( vloni na podzim jsme tam byli 4 držitelé Erste karet a brali s sebou dovnitř asi 12 kamarádů;-).

Teď v prosinci mi poprvé neprošel jeden host, že vstup je prý jen pro jednoho.

Ptala jsem se na infolince Erste, o změně nic nevěděli, tak netuším, proč ta změna. 

0 Citovat

Mandarinka napsal(a):

Ve Vídni mnohokrát v minulosti osobně odzkoušeno, že na Erste MC World Elite pustili 1+4 zdarma ( vloni na podzim jsme tam byli 4 držitelé Erste karet a brali s sebou dovnitř asi 12 kamarádů;-).

Teď v prosinci mi poprvé neprošel jeden host, že vstup je prý jen pro jednoho.

Ptala jsem se na infolince Erste, o změně nic nevěděli, tak netuším, proč ta změna. 

Proč? Proto :-D

Mandarinka napsal(a):

vloni na podzim jsme tam byli 4 držitelé Erste karet a brali s sebou dovnitř asi 12 kamarádů;-).

0 Citovat

Tak hlavně že kamárádi měli určitě radost. (facepalm)

0 Citovat

Jo, jo, měli, to je snad jasné😉Mimochodem, nemyslím si, že by tohle byla zrovna standardní situace, která by vedla ve zrušení výhody. I já např. v naprosté většině případů ( vlastně až na tuhle jednu výjimku) cestuji z Vídně  jen s partnerem, který má taky Erste. A i v té velké skupině nás bylo celkem 6, kteří Erste měli ( nebylo ovšem potřeba, aby ji všichni použili, recepční v lounge sama přičítala hosty těm prvním, kteří kartu vytáhli).

A určitě to nefungovalo tak, že by držitelé karet sbírali cestou do lounge nějaké cizí lidi, jen aby využili výhody 1+4 zdarma.

0 Citovat

Poprvé budu cestovat na letiště ve Vídni vlakem, tak si chci jen ověřit pár věcí, abych mohl optimálně naplánovat odjezd...


Jestli správně chápu info na stránkách ÖBB: https://www.wien.info/cs/travel-...ityexpress


Tak vlak z VIE Hbf na letiště jezdí každou hodinu v :12 a :42 a cesta vezme 15 min. ?


Kolik času mám přibližně počítat na přestup ?


Dají se lístky koupit online předem ? Cvičně jsem zkusil odkaz na  www.oebb.at a tam jsem viděl jen lístky na 24h až měsíc v rámci Vídně, ale nikoli pouze pro přesun na letiště...


Díky



0 Citovat

Lístky se předem dají koupit jako na každé spojení s ÖBB: https://tickets.oebb.at/en/ Zadáte počáteční a koncovou stanici a koupíte jízdenku jen danou trasu. 

Čas na přestup z vlaku na vlak na HBF? To je jako každé jiné větší nádraží, tak 10 minut max, zvlášť když budete mít jízdenky předem. 

0 Citovat

Úplně stačí jízdenky zakoupit v automatu na nádraží, vlak na letiště jel z nástupiště 9-10. Informační tabule jsou každopádně na každém rohu.

0 Citovat

Díky. Ještě jedna věc, pojedeme z Brna, co se časů týče, můžu si vybrat mezi ČD a RegioJet, má smysl to řešit ? Cena podobná (okolo 700 Kč / os / zpáteční). Jediný co, tak u ČD je navíc další spoj při cestě zpět (21:10), pokud bychom nestihli 19:10 ve směru Vídeň - Brno. Ale předpokládám, že v případě té levné jízdenky za cca 350 Kč bych si to musel stejně extra zaplatit ?


Omlouvám se za asi hloupej dotaz, ale vlakem jsem jel naposled před asi 15ti lety :D

0