Polské letiště Katowice leží nedaleko českých hranic a tak je pro mnohé dalším počátečním bodem při svých cestách. Informace: otevírací doba: 24H přespání na letišti: nejlepší místo je v 1. patře doprava z letiště do centra Katowic: - jízdní řád naleznete zde http://www.pkm.katowice.pl/pyrzowice.php z Ostravy na letiště: - několikrát denně jezdí mezi Ostravou a letištěm v Katowicích tigerexpress od 220 Kč parkování: letiště nabízí 3 parkoviště, jejich mapu najdete zde http://www.katowice-airport.com/cs/pro- ... parkoviste kalkulačku na cenu parkovného naleznete zde http://www.katowice-airport.com/cs/pro- ... kalkulacka WiFi zdarma: ANO - neomezeně IATA / ICAO kód: KTW / EPKT poloha: 30km od Katowic, 145km od Ostravy, 300km od Brna web: http://www.katowice-airport.com/cs/index/index .

Katowice (KTW)

Založil ve fóru Letiště

Já tady původně tenhle zážitek ani nechtěl dávat, protože mi bylo jasné, že se hned spustí řeči o tom, jak alkohol do letadla nepatří a že jsme určitě museli být úplně nakaši ...


Máme dohromady 250 Kg a vypili jsme 0,5 l soplice z plastu. Kdyby jsme šli do salónku, tak se asi ožerem a nikdo to neřeší. Tady byl opravdu problém pití alkoholu z dutyfree.


O týden později jsem letěl z Ostravy přes Bergamo do Palerma. V Ostravě banda pila litrovou skleněnou flašku jacka metr před přepážkou u gatu, nikdo to neřešil. Já jsem si nesměle dal plechovku piva a ještě se personálu ujišťoval, jestli je to vpohodě. Dostal jsem odpověď: "Já tady viděl se lidi plazit po zemi a stejně to nikdo nikdy neřešil"


Budiž tahle zkušenost aspoň jako výstraha pro ostatní, že v Katowicích se alkohol otevírat nevyplatí :)

0 Citovat

cizy napsal(a):

z pol litra 30% likeru vypiteho troma ludmi nikto podnapily nebude :)

Uvědom si, že letadlo je uzavřený malý prostor, ze kterého není třeba na několik hodin úniku, a že existuje spousta lidí, pro které je cesta letadlem mimořádně stresující záležitost, a když musí ještě strpět alkoholové výpary nebo třeba agresivní projevy člověka s alkoholem v krvi, může se s z toho stát noční můra s následky ne-li na celý život.

Tady nejde o míru nebo množství, ale nějakou sebereflexi a koneckonců i o dodržování pravidel.

0 Citovat

Ale přeci je rozdíl mezi střídmým použitím alkoholu a podnapilým stavem. Proti vyloučení opilců většina lidí nic nenamítne. Ale pochybuji, že by přepravní řád evropského přepravce umožňoval vyloučení jen za samotné požití alkoholu v malém množství.


Kdybych se cítil bezdůvodně vyloučen, asi bych hledal, kde si můžu dýchnout a pak stěžovat. 


Otázka je, jak jste se tam chovali, nejen alkohol, ale hluk, nepořádek, atd. Tím vás nechci obviňovat, ale třeba jste mohli budit dojem, že to není vaše první láhev. 

0 Citovat

Lukáš Horák napsal(a):

Uvědom si, že letadlo je uzavřený malý prostor, ze kterého není třeba na několik hodin úniku, a že existuje spousta lidí, pro které je cesta letadlem mimořádně stresující záležitost, a když musí ještě strpět alkoholové výpary nebo třeba agresivní projevy člověka s alkoholem v krvi, může se s z toho stát noční můra s následky ne-li na celý život.

Tady nejde o míru nebo množství, ale nějakou sebereflexi a koneckonců i o dodržování pravidel.


ja neviem ci hovorime o dvoch rozdielnych veciach, ale este raz: z 0.5 litra 30% likeru vypiteho 250kg zivej vahy nebude ani jeden z troch jedincov ani len v malej miere viditelne intoxikovany, natoz agresivny.  A ocividne sa riesilo vypitie flase z duty free, nie o samotne pitie alkoholu (vid saloniky).  Takze podla tvojej logiky chlipnutie z flase duty free je proti pravidlam, ale byt na salat zo saloniku je ok? Pravidla su dodrzane, chapem to spravne?

0 Citovat

Nevim chlapci. Taky nejsem abstinent a v salónku si nějaké to deci vina dam. No ale v některých zemích se asi chlastání tvrdého těsně před nástupem do letadla z lahve zakoupené v Duty free bere jako alkoholismus a zaměstnanci se mohou i vzhledem k předchozích zkušenostech domnívat, ze někdo takový muže dělat problémy. A Poláci jsou pěkní notori a vodku pijí jako vodu, takže asi zrovna v Katovicich jsou na to citliví. Nic víc bych za tím nehledal. Nějaké spekulace, jestli na nekoho 30% alkohol bude působit víc nebo min je dle mého úplně mimo mísu. To je naprosto nepodstatné. Nikdo nemůže přece  vedet, kolik kdo vypil ještě před tim. Z mého pohledu je správne nekoho takového do letadla nepustit.

0 Citovat

Cizy, přečti si můj příspěvek ještě jednou, nevyjadřoval jsem se konkrétně k Leonardovi, ale obecně k alkoholu v letectví. Jak psal třeba eremi, že v Bratislavě lezou do letadel nažduchaní Ukrajinci a nikdo s tím nic nedělá. O ožralech, co lezou ze salónků na šrot se ani vyjadřovat nebudu. Takové bych vykázal z letiště, ne z letadla.  

0 Citovat

niemandos: palec hore ;-)

0 Citovat

prave ze mne sa zda, ze na letoch na Ukrajinu su uz najviac nalozeni Slovaci, castokrat partie mladych, ktori sa potrebuju uz na letisku naliat nejakou kvalitkou typu Nicolaus vodka :D

0 Citovat

Těžko soudit. Já z Polska lítám docela často a při zpoždění si občas čekání zkrátíme lahví nebo dvěma.

Zatím s tím nikdo problém neměl. Do budoucna asi dobré vědět.

Lidi co jsou na plech, nebo co se prostě neumí chovat ale rozhodně do letadla nepatří.

Nicméně pokud si nesmíš ve trojko lopnout butelku před letem, nesmíš vlastně ani v letadle, tak nevím jestli má smysl v dutý free něco prodávat.

0 Citovat

Být psycholog, úplně vidím desky své habilitační práce: 

"Fenomén létání letadlem a instinktivní nutkání Středoevropanů cpát si kvůli tomu do úst flašku s tvrdým chlastem."

0 Citovat

jakob napsal(a):

Nicméně pokud si nesmíš ve trojko lopnout butelku před letem, nesmíš vlastně ani v letadle, tak nevím jestli má smysl v dutý free něco prodávat.

Zajímavá úvaha. A já myslel, že si někdo koupí flašku v duty free domů, nebo jako dárek, protože nic jiného nestihl koupit :-) A ty myslíš jen na tu konzumaci bezprostředně po koupi :-))

0 Citovat

Petr76 napsal(a):

Být psycholog, úplně vidím desky své habilitační práce: 

"Fenomén létání letadlem a instinktivní nutkání Středoevropanů cpát si kvůli tomu do úst flašku s tvrdým chlastem."

Ono je to spojeno s tím levným létáním. Zrovna do Kyjeva se spousta lidí letí jen pořádně ožrat a ty ceny za pár stovek tomu prostě nahrávají. Kdyby stály letenky pár tisíc, tento problém by jednoduše nebyl. Nebo v daleko menší míře

0 Citovat

Lukáš Horák napsal(a):

Uvědom si, že letadlo je uzavřený malý prostor, ze kterého není třeba na několik hodin úniku, a že existuje spousta lidí, pro které je cesta letadlem mimořádně stresující záležitost, a když musí ještě strpět alkoholové výpary nebo třeba agresivní projevy člověka s alkoholem v krvi, může se s z toho stát noční můra s následky ne-li na celý život.

Tady nejde o míru nebo množství, ale nějakou sebereflexi a koneckonců i o dodržování pravidel.


Fuh, o dva týždne ma čaká let biznisom do Hong Kongu. Myslíš že to nalievanie šampanského pred štartom a ponúkanie X-ročnej škótskej whisky je len pasca a keď poviem áno, vylúčia ma doživotne z prepravy? Predsalen to asi vyprodukuje nejaké tie alkoholové výpary, ktoré by mohli niekoho vystresovať.

Ale teraz vážne, po vypití 1.66dl 30% likéru nie je absolútne možné z vonkajších prejavov rozoznať, či je človek intoxikovaný alebo nie je. Po pár desiatkach minút by si v kľude mohol v UK šoférovať (limit 0.8 promile). 

Ja som doteraz úprimne netušil, že by niečo takéto mohlo byť problém. V duty free sa bežne pri menších baleniach pýtajú, či je to na konzumáciu na letisku, alebo to majú zabaliť do lietadla. Vedel by niekto objasniť čo vlastne reálne porušili? (okrem nejakého subjektívneho pocitu pracovníčky gate-u). 

0 Citovat

Tak je fajn, ze jsi se pochvalil, ze poletis v C. To se nám bude jistě hned lip usinat ;-) 

Jinak vždy byl rozdíl mezi ochlastou, co se nalijte v drahé restauraci a bezdakem, co chlasta z flašky na chodníku. To už tak na tom světě tak nejak chodí. Nevim, co na tom nechápeš.

 A ze nekoho nepustili do letadla kvůli chlastu, nebo ho vyvedli před odletem není žádná výjimka. Sam jsem to zažil několikrát. Možná to zákazníkům v C tolerují, když už platí takové peníze :-) A asi je maličko rozdíl, jestli si někdo dá něco ostrejsiho při transitu při čekání na spoj a tím, když se někdo naleva těsně před nástupem do letadla z pulcaku tvrdého. Ale zřejmě to vidíš jinak. 

0 Citovat

i ten homelessák na chodníku může mít styl a z té flašky popíjet sladovou whisky nebo třeba Armagnac. A  tomu v té restauraci mohou nalévat předražené chcanky.

0 Citovat

Jen technicka: cim se to lisi od toho, kdyz jim pak na palube vysajes pulku whiskey/sedmicku vina a sundas se ve vzduchu? Jestli alkohol do letadla nepatri, proc ho nabizi jako regulerni obcerstveni? (samozrejme ne wizz, ale treba TK snad jeste jo)


0 Citovat

Born2Win napsal(a):

Jestli alkohol do letadla nepatri, proc ho nabizi jako regulerni obcerstveni? (samozrejme ne wizz, ale treba TK snad jeste jo)

Proč je zpravidla oukej dát si i na pracovním obědě dvojku vína k obědu??? Asi je to pro někoho neřešitelný rébus, ale možná se tak nějak (stále ještě) předpokládá, že v civilizovaném prostředí přístup k alkoholu neznamená, že se automaticky ožereš jak nějaký ruský mužik. Na palubě má posádka nějakou míru kontroly na tím, kolik toho vypiješ.


0 Citovat

V civilizovanym prostredi se predpoklada tolik picovin, ze nas to jednou semele. 

V dobach, nez me zacal kosit jeden zanet zil po long haulech za druhym, jsem taky v letadle pil jak duha a nevidim na tom nic divnyho 😃 Jen jsem neblil, nepral se a nikoho neobtezoval. Spal jsem jak miminko.

Jsme snad svepravni jedinci, schopni sami posoudit co je a neni pro nas a okoli OK. Idioti by samozrejme meli dostat exemplarni trest. Ale michat do toho predpoklady mi prijde mimo uz jen kvuli tomu, ze kazdej je mame nastaveny jinak.

0 Citovat

Trosku vidim rozdil pokud si parta dava z flasek/flasky chlast pred gejtou a pokud dostane nejakej drink na palube letadla.  Spise mi vadi nekonzistentnost wizzairu, kdy jednou tohle projde a podruhe ne. Letel jsem do Barcelony a plno Polaku tam bylo nasrot a opakovane pres upozornovani personalu si tam pili sve vlastni piti ...

0 Citovat

Tak já předpokládám, že tohle nebylo v režii wizzairu, ale společnosti, která zajišťuje pro wizz v KTW odbavení.

0 Citovat

Na základě čeho k vyloučení došlo? Máme tna to nějaký podklad? Na netu jsem četl nějaké bezpečnostní ujednání letiště v AJ i PL a v něm nic není.


A ano, neschvaluju dělání ožralého bordelu (nejen) na letištích.

0 Citovat

Nedobereš se ničeho. Kámoše vysadil Ryan v Krakově už při pojíždění, spouštěčem byla taky vlastní flaška z dutyfree. Odešel z letadla v doprovodu policie (dobrovolně potom co policajti přišli), strávil někde "zavřený" asi 2 hodiny, odmítl cokoliv podepsat bez překladatele/právníka a tak ho vypustili bez jakéhokoliv protokolu. Ryan vydal "doživotní BAN", personál v letadle i přes opakované žádosti odmítl vydat jakýkoliv protokol, linka Ryanu v podstatě taky (odpověď jednou větou, žádný ofic. dokument), claimovací agentura to řešit nechtěla. 

Takže, ať už je situace jakákoliv tak to vypadá, že si dopravce může dělat co chce a cestující prostě tahá za kratší konec provazu. 

0 Citovat

Bohužel, je to tak. Stejně tak na security můžou cokoliv zabavit a taky nevydají žádné potvrzení. Tohle by ale mohlo být odepření nástupu podle EU regule. Dokazovat, že nástup nebyl odepřen by měla aerolinka, jestli se nepletu. 

0 Citovat

Plus se ukazuje, že není dobrý nápad čekat před svou vlastní gate. Dost často pracovníci buzerují s precheckem boarding passu nebo měřením zavazadel. Naopak zašít se někde opodál ideálně s výhledem na ten správný gate a jít tam mezi posledními, až opadá fronta ;) 

0 Citovat

Ahoj, rádi bychom využili slevu na P2 s českou SPZtkou. Dle http://www.flysilesia.com/cs/slevy/parkoviste je to 50%. Máte někdo zkušenost zda je nutné nějak rezervovat předem místo? Na webovkách vidím jen rezervace s platbou? Díky.

0