Zdravím všechny, včera jsem u jiného tématu přemýšlela, že ve vašich leteckých statistikách bude spousta zajímavostí a taky spousta zajímavých výjimek. Proto jsem si říkala, že založím tohle téma a pro konkrétnost vykopávám: Mám za sebou přes 150 letů (cca půl na půl Evropa a zbytek) a přesto jsem nikdy neletěla s Emirates :) a s wizzair pouze jednou.   Další, která mne napadla, že jsem víckrát letěla, než jela vlakem.   Máte ve vašich statistikách taky nějaké "zajimávosti"?  .

Nalítal /a jsem toho dost, ale ..... zajímavosti z vašich statistik

Založil(a) ve fóru Obecně o cestování letadlem

Zdravím všechny, včera jsem u jiného tématu přemýšlela, že ve vašich leteckých statistikách bude spousta zajímavostí a taky spousta zajímavých výjimek.

Proto jsem si říkala, že založím tohle téma a pro konkrétnost vykopávám:

Mám za sebou přes 150 letů (cca půl na půl Evropa a zbytek) a přesto jsem nikdy neletěla s Emirates :) a s wizzair pouze jednou.

 

Další, která mne napadla, že jsem víckrát letěla, než jela vlakem.

 

Máte ve vašich statistikách taky nějaké "zajimávosti"?

1

No zkusím :D  

Asi rok jsem bydlel na Veleslavíně a posouval jsem časy, kdy jsem odcházel z domu, abych ještě stihl let. Nakonec jsem se dostal na 7:05 zavření dveří na let v 8 ráno, a to jsem ještě stihl rychle koupit lahev rumu v duty free a skočit si na záchod. Security v Praze je (byla) rychlá a spolehlivá a nikdy mi to neuletělo.

Mám cca 50 letů s Ryan a Wizz a ani jednou mě "nenechali na holičkách" tak, abych musel hledat narychlo jiný let - když už bylo zrušení, tak opravdu měsíce dopředu a zpoždění maximálně v rámci pár hodin.

Po těch všech celkových cca 100 letech mám statisticky pořád spermiogram v normě, takže pokud vás někdy strašila představa, že lítání snižuje plodnost, nejspíš to nemá žádný vliv :D  

6 Citovat

Ten podíl lowcostů ... to je na zajímavou debatu .)

Z mejch víc jak 400 letů je 0x ryanair, 0x wizzair, 5x easyjet, 8x Sky Europe. Na druhou stranu ale taky 120x ČSA :)

0 Citovat

Ze 300 letů jen jednou nárok na kompenzaci za zrušení letu a nulakrát za zpoždění.

1 Citovat

:D nooo, správně jsem měla doplnit - wizz air 1x, ryanair nespočetněkrát :D

S tím rušením, mám to stejně. Nula zrušených letů u nízkonákladovek, výrazné zpoždění pouze jednou, když v Římě sedla mlha.

 

0 Citovat

Mıchal napsal(a):

Ze 300 letů jen jednou nárok na kompenzaci za zrušení letu a nulakrát za zpoždění.

 

Jo, nula kompenzací taky....

Dostal jsi někdy upgrade?

0 Citovat

To jsou dobrý metriky :)

- Nárok na kompenzace 4x (a 4x získáno - vše defakto za zpoždění)
- Upgrade do Businessu párkrát na ČSA, jednou na LH, jednou DL
- Zrušení letu (a následné přesměrováním či odletem o den dva později) - 4x
- Zrušení letu (s refundací, protože nebyla náhradní varianta) - 1x
- Změna času letu (ve smyslu změna letového řádu, ne zpoždění - nepočítám drobné úpravy o pet minut sem a tam) - asi 4x
- Signifikantní zpoždění (víc jak >+-3 hodiny) - víc jak 4-5 jich nebude (otázka - jak započítat to, že díky 6ti hodinovému zpoždění na odletu z výchozí destinace jsem do cílové dorazil o 6 hodin dřív? )
- Počet ztracených či zničených kufrů: 0
- Počet zpožděných kufrů: cca 10x

Bud jsem obrovskej klikař a nebo si lidi, co tvrdej, že maj pořád zpoždění (teda kromě těch, co lítaj hodně wizzairem), pokaždý zpozdí a aspon jednou za rok zničí kufr, bohapustě kecaj.

0 Citovat

Mám za sebou necelých 100 letů a zpoždění akorát pouze 1 výrazné a to odlet z Madeiry kompenzace byla (doletěli jsme nakonec o den později). Z toho 35 letů wizzair a 10 Ryanair. Přilety s nimi v podstatě na čas nebo i dřív , občas zpoždění hodina a to se stráví v salónku (takže příjemný bonus). Nejlevnější letenka 1€ Mykonos-Mnichov

 

Zajímavé je, že jenom 1RT jsem letěl dvakrát KTW-LWO.

 

A nejkratší let ATH-JMK 134km.

0 Citovat

Cca 400 letů. Žádné zrušení, žádná kompenzace. Žádný divert, žádný únos, žádný exitus. Jednou upgrade do PE, jednou do C. Pár silnějších turbulencí, jednou Dubai kompletně bez servisu kvůli počasí. Jednou v Berlíně vyvedený plaváček policií, poté, co ho 3 členná ochranka nedokázala přesvědčit, že deportace je to nejlepší, co ho mohlo v životě potkat. Nelítám s Wizz ani Ryanem. 

2 Citovat

Za mě asi nejzajímavější že z mých 230 letu jsem ten casove nejdelší dal na otočku do z Říma do Tokia na 4 hodiny při slavné akci Citibank:)

4 Citovat

Nuakšott - Paříž, letadlo s odletem těsně před námi unesli. Jinak nic speciálního a popravdě řečeno, po tomhle zážitku ani nic speciálního nepotřebuju.

3 Citovat

A párkrát kompletně dámská posádka v pilotní kabině. Teplé piloty nepočítám.

0 Citovat

V roce 1996 jsem měl let do NY na čekačce. Půl hodiny poté, co tam spadlo letadlo, mi volali, že se uvolnilo pár míst. 

3 Citovat

Mám to celkem nudné, ale třeba se bude líbit: 

- letěl jsem 13,5hodiny nízkonákladovkou (můj zároveň nejdelší let), zároveň nejlevnější long houl za 269$ (TXL-SIN-HKT a zpět)

- nejkratší let trval 7min. z Tahiti na Moorea

- minulý rok jsem letěl poprvé se Smartwings (letenky z tomboly) a zažil svůj první go-around (Madeira, jak jinak…)

- můj rekord od vstupu na letiště po gate je 4min. (PRG)

- v 12/2022 jsem na letu z VIE do BKK zažil mimořádný vyhlídkový okruh nad Bratislavou pro sledování silvestrovských oslav.

- 2x jsem letěl na Mallorcu a 2x to bylo Jumbem (-400 a -8)

- letěl jsem v jeden rok stejným letadlem 737-MAX8 Ryanair (stejná registrace), navíc ani jedno letiště na těchto trasách nebylo stejné (ten rok jsem měl 45 letů a pouze 5 s Ryanem)

- letěl jsem 3x v životě s odbaveným zavazadlem a z toho 1x doletělo do cílové destinace dříve než já

- no a poslední perlička. Na letu z Münsteru jsem nemohl najít správný vchod do letiště, tak jsem volal pilotovi a odvedl mě k letadlu :D

 

3 Citovat

Já v rámci akce Maroko letěl dvakrát se stejnou letuškou na úplně jiný trase v rozmezí asi 2 měsíců.

0 Citovat

153 letů

* vše economy

* nikdy jsem nebyl v žádném salónku

* pokud nepočítám Prahu ,tak nejvíce jsem přilétal/odlétal z Kuala Lumpur

* zpoždění hned můj vůbec druhý let charter z Malty do Prahy (asi pět hodin) jinak maximálně do hodiny

* wizz 2x z toho jednou jako záchrana při covid šaškárně (Lisabon - Vídeň)

* nejvzdálenější letiště Dunedin (NZ)

* 41 leteckých společností ,nejexotičtější společnost : Sriwijaya Air

0 Citovat

Jan Vidim napsal(a):

Já v rámci akce Maroko letěl dvakrát se stejnou letuškou na úplně jiný trase v rozmezí asi 2 měsíců.

Byla hezká? 😉

0 Citovat

Mne to pomaly, ale isto taha ku 100mu letu.

- 90% letov mam s Wizz :)

- priemerna cena letenky je do 25 € a zahrna destinacie ako Dubai, Tenerife, Jeddah, Astana

- najlacnejsie letenky BUD - Ateny s Ryanom za 21 HUF (6c) a Santorini - Nantes - Vieden s Voloteou za 1,94 €

 

1 Citovat

- kolem 100 letů

- nejdražší jednosměrná letenka za 1500,- - ano, jsem sockajezdec - vše lowcosty

- ač nebližší letiště Praha, tak většina letů z Vídně, nej historky z Covidu

- Marrakéš-Praha 3/2020 - odlet poslední den co to ještě šlo, druhý den Maroko komplet zavřelo hranice, ti co přijeli naším letem, pak museli repatriačním 

- Wroclaw-Paphos Covidu 1/2022 - Ryanair let - letělo nás celkem 18 - zpět jen 10 lidí - byl nutný test před cestou, pak na letišti, a pak znovu po 3 dnech, pak po návratu tuším

- přílet do Vídně za Covidu 11/2020 z Portugalska - Gepardexpress pro nás poslal jen osobák - byli jsme jen tři co si koupili večerní spoj do Brna, cestou z Brna v noci mě stavěli 3 hlídky PČR a divili se odkud, že se to vracím

 

0 Citovat

Necelých 200 letů a poprvé zpožděný kufr.

0 Citovat

Z více jak 230 letů jen 1 let s Ryanair, 0 s Wizz

Let na Bali v roce 2015. Přílet posledním letem a pak letiště zavřeno na týden, protože bouchla sopka. Let zpátky, už sem byl u Gate a zavřeno znova, sopka začala zase soptit. Protáhnul sem si pobyt na Bali o jeden den na účet Cathay Pacific.
2018 zrušený let z Arequipy, protože byla mlha. Propadla mi letenka do Evropy z Limy (bylo to drahý :()

2018 výlet do Hevízu s ČSA (dalo se krásně "zrumbovat"). Létali myslím každou sobotu ráno z Prahy a večer zpět. Přes den vozili německý důchodce 

Listopad 2020 stejná zkušenost jako Petr_75 s Gepardem, ale jel sem úplně sólo o půlnoci .

2021 první a poslední Private let vrtulníkem Robinson 44 - hodinový vyhlídkový let nad Panamským průplavem

0 Citovat

Moje najkurioznejsie zazitky:

- celo-rodinny vylet na Sardiniu (13 kusov) za 1 cent na osobu s Levelom. Let sa oneskoril presne o 3 hodiny a 5 minut a mne na ucte pristalo 3.250e

- najhorsi zazitok let s Lufthansou Stockholm - Johannesburg, zo 4 legov boli 3 oneskorene (vsetky meskania medzi 1.5 a 2.5 hodinami), batozinu nam stratili obidvoma smermi, mojmu manzelovi zabudli nalozit bezlaktozovu stravu plus pani na odbaveni bola neskutocne drza a niekolkokrat si nahlas povzdychla a prevratila ocami lebo som si chcela nechat odbavit detsky kocar 

- september 2018, planovana svadobna cesta na Bali zrusena lebo nam na poslednu chvilu zrusili letenky a potom par dni pred planovanym priletom zemetrasenie a nase ubytovanie zrovnane so zemou

- ani raz mi nemerali prirucnu batozinu a to som niekolko krat, pri stahovaniach, niesla so sebou pol skrine. Raz som wizzairom mala odbavenu batozinu 4 kg cez vahu a 3 ks prirucnej batoziny namiesto 2, vsetky kusy vyrazne cez rozmer a vsetci s tym boli uplne v pohode a nechali ma to preletiet bez akychkolvek namietok. 

7 Citovat

Počet letů netuším, ne že by jich bylo až tolik, ale v zásadě je neeviduji.

Nejdelší let NRT-MAD, free upgrade do C myslím 8x, ale člověk tomu šel naproti;-) Nejlepší z toho byl MXP-BKK s WY. Kompenzace 4x a nejlepší byla ta první, pár týdnů před krachem AB, kdy kromě kompenzace přišla i cena letenky, kterou jsem kromě posledního legu proletěl. Zpoždění vždy na hraně, aby byla kompenzace, tedy žádné drama. Zpoždění zavazadel nikdy.

Požár v letadle 1x, stačilo.

Nejraději vzpomínám na první (levné) longhauly v 90. letech s LTU a třeba Martinair + chartery s Condorem, kdy se létalo s neplánovanými stopovery na doplnění paliva. Nebylo žádné IFE, ale jako mlaďas jsem byl ze všeho vyvalený, hrozně mě to bavilo a klidně bych letěl 2 dny v kuse.

Létám samozřejmě i Wizzem a Ryanairem a neměl jsem a nemám s nimi v zásadě problém.

Dopravce, který mě historicky nejvíce odrbal byl Latam, ale tomu jsem to teď vrátil i s úroky. Nejhezčí cabin crew(ženské), které jsem kdy viděl jsou/byly s odstupem Evelop a VietJet.

Nejhorší let byl návrat z DR, kdy mladší dcera měla zánět zvukovodu a všem okolo dala neskutečnou čočku, tenkrát jsem byl psychicky hodně v pr.....

Ještě mám takovou úchylku, že jsem v letadle ani při těch longhaulech nechodil na WC, všeho všudy za +/-30 let létání byl jestli 6x max a to až teď v poslední době. Prostě jsem měl/mám nějakou psychickou špérklapku.

2 Citovat

Parádní vlákno, tak taky něco zkusím. 

Celkem: 438 letů - 118 letišť - 65 společností - 256 letadel (dle imatrikulace)

Nejčastější trasa PRG-KBP-PRG

Pouze 35x jsem seděl na prostředním sedadle.

1x jsem dostal kompenzaci za pozdní odlet (Luton), 2x mi nedorazil kufr v Praze, 1x v JAR.

11x jsem letěl vládním Airbusem, 2x 747, 5x A380 a nikdy A350 :( (2x jsem ji měl booklou a vždy na poslední chvíli změnily stroj)

Pouze 1x ve FirstClass na longhoulu.

Nejvzdálenější destinace Fiji.

 

Celkem 1,917 vzdálenost Země - Měsíc. Takže snad letos to dám na 2, tam i zpět. ( EDIT: ano upsal jsem se, správně je měsíc, nikoliv slunce )

 

2 Citovat

Asi myslíš Měsíc, ne? Ten mám skoro 3x. Slunce by byl fakt úlet.

3