Zdravím všechny, včera jsem u jiného tématu přemýšlela, že ve vašich leteckých statistikách bude spousta zajímavostí a taky spousta zajímavých výjimek. Proto jsem si říkala, že založím tohle téma a pro konkrétnost vykopávám: Mám za sebou přes 150 letů (cca půl na půl Evropa a zbytek) a přesto jsem nikdy neletěla s Emirates :) a s wizzair pouze jednou.   Další, která mne napadla, že jsem víckrát letěla, než jela vlakem.   Máte ve vašich statistikách taky nějaké "zajimávosti"?  .

Nalítal /a jsem toho dost, ale ..... zajímavosti z vašich statistik

Založil(a) ve fóru Obecně o cestování letadlem

Taky jsem to musel googlit :D  Dát 1x slunce je zhruba 4000x obletět zeměkouli.. což je cca 4000 letů do austrálie a zpět, to snad nikdo na světě nedal , jestli jo tak zažil pěknej kus života v letadle :D 

0 Citovat

Tak googlit jsem nemusel. Že je Slunce nějakých 150M km si pamatuju. Dal ho skoro 2x (=300M km), letů má 438 - to znamená 1 let průměrně nějakých 3/4M km. Takovou linku neznám. Leda že by lítal Apollem.

1 Citovat

>340 letů. Jeden včasný z IST - asi 4h před teroristickým útokem na letiště. Jednou jsem byl i v Istanbulu týden po útoku v centru - asi nuda.

Nejlevnější let za 2 Kč s FR do Stockholmu. Nejlevnější dálkový za 5000 do Japonska. Druhý nejlevnější bude za 6000 do Soulu díky Saudii (ale s Korean). Předvánoční let do Agadiru změněný na vánoční Tenerife za 16 eur. Pár levných vánočních letů s různými Číňany díky 3x (škoda, že už nefungují).

107 letů s Wizzem, 4 zrušené na poslední chvíli, 3 těžce vybojované kompenzace (4. byl kvůli počasí). 1 kompenzace od UIA - overbooking. 92 letů s FR/OE. Celkem dost zrušených letů zejměna s Wizzem, kvůli covidu, rušení letů z Vídně, Putlerovi a nejnověji také kvůli motorům.

Nejčastější let SKP-BTS, poslední ovšem neplánovaný. 🙂 Přitom létám mnohem častěji jinam, ale z různých na různá letiště nebo s přestupem.

17 letů s Air China - podle jejich pověsti na FB bych měl být asi strašně otrlý. 😆

Zavazadlo mi zpozdili myslím 2x - vždy na cestě do Japonska. Poprvě dorazilo po týdnu - v den, kdy mi věštba v chrámu prozradila "Co bylo ztraceno, bude nalezeno, ale pozdě.". 😆

1x jsem letěl v "businessu" - s UIA díky overbookingu. Zase jsem ale dostal 2 jídla - zbylo na mě jen vege, ale pak pilot odmítl jíst rybu (zřejmě viděl Připoutejte se, prosím! 🤣), tak jsem dostal i tu.

 

0 Citovat

Tady se někdo ulejval při fyzice😎

0 Citovat

6 letů se zlomenou rukou bez sádry + 1 vyhlídkový let vrtulníkem (myslel jsem, že mám jen podvrknutí)

4 lety se zlomenou rukou v sádře 😁 Chození fast trackem všude a lajnou pro business class.

Let hydroplánem.

Covidové skoro prázdné lety.

A380.

Nemám rád jm nové Boeingy se zatmavovacími okny.

Dvakrát business (award), dvakrát premium eco.

Awardy: 1*KLM, 2*Turkish (z toho jednou v C), 1*Aegean, 1*Iberia

0 Citovat

Já mám za sebou cca 300 letů, žádná kompenzace, nejvyšší zpoždění bylo tak 2 hodiny a jenom jednou mi zrušili let (covid). 

0 Citovat

Moje nejdelší zpoždění bylo v roce 1999 z JFK - sezóna huríkánů, start povolili asi po osmi hodinách. Zároveň to byl nejhorší let, co se turbulencí týče, pamatuju si, jak vedle mě sedící dvoumetrový černoch mi hrůzou prakticky skočil do náruče.

Od tý doby nuda, zpoždění do dvou hodin.

V roce 2002 jeden zájezd s cestovkou, kdy se na nás při cestě zpátky prostě vykašlal delegáta nejel s námi na letiště. V tý době byli Češi dost málo zcestovalí a jazykově nevybavení, takže jsem odlet celého dezorientovaného zájezdu na letišti zorganizovala já a všichni nakonec nastoupili včas do správného letadla.

Jeden go-around před dvěma lety na Ruzyni.

Letos jedno přemlouvání personálu na již zavřené gate, aby nás ještě pustili do letadla (úspěšně, vytiskli nové BP)

Nikdy mi neztratili ani nezničili žádný kufr, ale poslední dobou stejně lítám bez nich.

Nikdy žádný let zrušený na poslední chvíli.

Nikdy žádný upgrade.

Z nízkonákladovek mám největší podíl letů s Easyjetem

Poslední dobou nějak často lítám s TAPem a končím v těch jejich ANA lounge saloncích, který nepovažuju za nic moc.

A dodnes mě mrzí, že jsem prošvihla éru SkyEurope, neb v té době jsem měla děti, opravovala ruinu baráku a několik let jsem vůbec necestovala

0 Citovat

" V tý době byli Češi dost málo zcestovalí a jazykově nevybavení..." To jsou i teď. Dokonce se najdou i lidi, kteří tvrdí, že nevzdělanost ničemu nevadí.

7 Citovat

Mıchal napsal(a):

Nemám rád jm nové Boeingy se zatmavovacími okny.

Jeden velkej souhlas. Beru to jako podvod na lidi 😁

3 Citovat

Ta okna v 787 mě pěkně štvou. Nejhorší je, že je zatmavují “natvrdo” kdy se jim zlíbí a už jsem takto přišel o východ slunce a mám divný pocit, když se nemohu při silných turbulencích kouknout z okna :D Jednou to mělo výhodu. Před přistáním v Singapuru jsem si nevšiml, že byla centrálně zatemněná a když jsem to okno “otevřel” tak venku létaly blesky :D Naštěstí už bylo par minut do přistání. :D 

0 Citovat

Já nezapomenu na covidovou linku PRG-OSR-WAW. Člověk mohl mít pocit, že je král, když vystupoval v Mošnově jako jediný. Vypadalo to, že otevřené letiště a celý staff je tam jen kvůli němu :)) Takový bizár jsem jinde nezažil. 

Mohli by kluci z LOTu pár rotací týdně udělat standardně.

6 Citovat

Někdy v lednu/únoru 2021 jsme si taky dali PRG-OSR. Akorát se pes překlápěl z předposledního na nejhorší stupeň.

Letadlo bylo docela plný, a v ostravě půlka letadla vystupovala. 

Ale ten pocit, po pár měsících zase "jíst v restauraci" (zde zastoupené erste premier) - pocit naprostého štěstí :-D

0 Citovat

Ze svych 127 letu mam jen asi 20 letu s lowcostem, vetsinou litam vetsi dalky nez Evropu :)

1x me vraceli z letu Dublin-NY zpatky do Dublinu kvuli technicke zavade a zaroven to byla ma jedina kompenzace

Nejdelsi zpozdeni jsem mel s Turkish (puvodne jsme meli letet s Lufthansou, a Tuskish nas presmerovali druhy den) na trase Praha-Mauricius. Asi 2,5 dne, z toho den v Praze a dalsi den a pul v Istanbulu. Z duvodu nejakeho tajfunu nad ostrovem.

Jeden upgrade do business. S CSA na trase Frankfurt-Praha. V ATR. Mel jsem pod hlavou cervenou decku misto bile a dostal jsem salat s tunakem a par plzni.

Jen jednou jsem byl pod rovnikem.

Nejvic letu (23) mam s A380 (Emirates)

Podle myfligtradar jsem nalital 495tis km, 1,29 vzdalenosti k mesici, 12,4x kolem zeme. Cca 700hod ve vzduchu.

0 Citovat

Lord Pitzbudka napsal(a):

Někdy v lednu/únoru 2021 jsme si taky dali PRG-OSR. Akorát se pes překlápěl z předposledního na nejhorší stupeň.

Letadlo bylo docela plný, a v ostravě půlka letadla vystupovala. 

Ale ten pocit, po pár měsících zase "jíst v restauraci" (zde zastoupené erste premier) - pocit naprostého štěstí :-D

tou dobou jsme letěli na Kanáry, bylo to pro mě poprvé v životě, ale stejně jsem největší zážitek měla z toho, že můžu jít normálně do hospody a zvažovala jsem i návštěvu kadeřnice. Tady bylo už několik měsíců zavřené úplně všechno

0 Citovat

Lord Pitzbudka napsal(a):

Někdy v lednu/únoru 2021 jsme si taky dali PRG-OSR. Akorát se pes překlápěl z předposledního na nejhorší stupeň.

Letadlo bylo docela plný, a v ostravě půlka letadla vystupovala. 

Ale ten pocit, po pár měsících zase "jíst v restauraci" (zde zastoupené erste premier) - pocit naprostého štěstí :-D

Já chvíli přemýšlel, jaký pes se v letadle překlápěl na sedačce, než mi to seplo. Jak člověk rychle zapomene :D 

 

Jinak souhlasím, že letadlo bývalo celkem plné, ale v ově jsem nezažil, že by vystoupilo víc jak 10 lidí... asi jsem měl štěstí.

Sranda byl taky let v opačnou stranu, kdy jsme v ově přistupovali 2. Já zkoušel maximálně stlačit cestovní čas dveře-dveře a na counter dorazil tak pozdě, že se musela vracet letuška od gatu a sháněla sekuriťáka, protože už uzavřeli i security check. Ale zase, door-to-door jsem byl doma za 2 hodiny, to se mi ještě dlouhá léta nejspíš zase nepovede :D 

0 Citovat

cali napsal(a):

Ještě mám takovou úchylku, že jsem v letadle ani při těch longhaulech nechodil na WC, všeho všudy za +/-30 let létání byl jestli 6x max a to až teď v poslední době. Prostě jsem měl/mám nějakou psychickou špérklapku.

 

Jóo, cali, tohle mám taky, je ale fakt, že jsem prozatím letěl v 90 %  jen krátkými letama (do 3 hodin) :-) U mě je to ještě "okořeněné" léky (dlouhodobá cílená léčba, takže načatá imunita apod.), tak se mi už párkrát stalo, že mě chytly "roztomilé" žaludeční křeče apod. Pamatuji si tak 5 let zpátky (před covidem, ještě jako VŠ Bc. studentík) "intenzivnější eurotrip" (viz obrázek, který i celkem odráží manažerskou stránku výletu, ač celkově nebyl chudý na pěkné zážitky), byl navíc začátek února, teplotní rozdíly (start v Brně 1° C, na Maltě naopak 21). Mladý pako :-) Samozřejmě, když jsem se vrátil domů, tak jsem dostal chlapskou rýmičku a pár dnů odpočíval :-D 


zviratka-obdivuji-lety.jpg

0 Citovat

Letadlem jsem poprvé letěl jako 3leté (1998) děcko PRG-CDG-ORD. Cestu si i docela pamatuji. Klučinovi +/- můj věk jsem držákem na jídlo rozsekl ret :).

Poté jsem letěl až ve 2017. Tady už najdu přesnější statistiky a budu počítat lety od této doby.

Letos to bude 7 let, co létám letadlem.
• 59 letů, vždy Economy, v následujících 3 týdnech navýším na 67,
• 8x s cestovkou,
• 2x Eurowings, 6x Ryanair, 2x EasyJet,
• V dubnu bych měl mít splněno 7/7 kontinentů,
• 0x A380/Jumbo,
• 0x Emirates nebo Qatar,
• 2x zpožděný kufr, 2x zničený kufr,
• 1x zpoždění 24h z důvodu rozbitého letadla v Singapuru. Plná kompenzace,
• Nejlevnější letenka jednosměrná ~500,- Kč,
• Nejdražší letenka zpáteční ~27.000,- Kč,
• Nejlepší komfort/služby těch je víc, ale třeba Delta, Aeroflot, FinnAir...,
• Nejhorší komfort/služby American Airlines,
• Covidové prázdné lety hodnotím 11/10,
• 1x zrušený let ~3h předem,
• Nikdy mi neměřili zavazadlo v těch kotcích,
• Cestovka nás poslala místo Prahy, do Brna. Přijelo pro nás AAA Taxi. Odvezlo do Prahy a dostali jsme kompenzaci na hlavu 2k.


2 Citovat

Lord Pitzbudka napsal(a):

Někdy v lednu/únoru 2021 jsme si taky dali PRG-OSR. Akorát se pes překlápěl z předposledního na nejhorší stupeň.

Letadlo bylo docela plný, a v ostravě půlka letadla vystupovala. 

Také vzpomínám na tento covidový let do OSR, kdy jsme se  se 3 nejmenovanými cestovateli tady z fóra samou radostí nacamrali v Erste lounge a jeden pak šel během letu na toaletu, ale dobýval se do toho kamrdlíku v ATR, kde jsou myslím vesty, čímž se nesmazatelně zapsal do dějin a často mu to připomínáme:-)))  

3 Citovat

A jedno vtipný zpožděný zavazadlo. Večerní přílet do Zurichu. Zavazadlo nikde, ráno od 8 mám školit, mám tam vše a na sebe v 11 večer nikde nic neseženu. Nakonec odškoleno, druhý den se vracím zpátky a tak je na letišti prosím, ať to pošlou rovnou do Prahy, až ho najdou. A samozřejmě za dva dny telefon z hotelu, že tam přivezli můj kufr.

0 Citovat

superweb . napsal(a):

Jen jednou jsem byl pod rovnikem.

Podle myfligtradar jsem nalital 495tis km

Já si statistiky letů nevedu, ale toto mi připomnělo, že mám neobvykle vyrovnaný počet dní na cestách na severní a jižní polokouli. Z něco přes 6 let v součtu na cestách mám téměř přesně 3 roky procestované na jižní polokouli.

Zpožděné zavazadlo jsem měl asi jen 2x (z toho jednou cestou domů, donedávna jsem lítal většinou s odbaveným) a nárok na odškodnění za zpoždění nikdy. Jen jednou mi v Malajsii po zrušení přímého letu dali po 1. segmentu hotel včetně taxi do města i na letiště a zrušení letu na Tonga jsem tu nedávno popisoval. Tam mi zaplatili nejlepší místní hotel s jídlem na 2 noci a jedné rodině z NZ se stejným letem i jachtu na celý den, kam mě tito vzali s sebou.

4 Citovat

Když jsem nad tímto tématem přemýšlel a projel MY FR24 tak bída ale Něco málo by se našlo

-85letů

-W6 19x FR 16x FZ 12x

-Hydroplán

-Go around na TFS

-přidávám se do covidového klubu OSR-PRG největší natěšení na let v životě

-nejlevnější let VIE-BRI 500

-nejdražší balíček: VIE-BKK;USM-BKK;DMK-MLE-DXB-PRG 30k

-cestuji s léky na předpis včetně jehel a termoboxu , občas problémy u gatu s taškou navíc  

-Nejnavštěvovanější letiště:DXB 18x KRK 14x 

Celkově 325h v letadle 

0 Citovat

Total Airports     38
Total Airlines     24
Total Aircraft type      24
Total Airplanes     88
Total Routes     74
Total Countries     23

Celkem 103 letů.

Asi nejdivnější....Iberia error v roce 2015. Na otočku do SIN  (na 10hodin) a do SYD (taky 10hodin - letadlem, kterým jsem přiletěl, jsem letěl zpátky - operováno BA). V SYD jsem si za to vysloužil podrobnou prohlídku na imigračním. Naštěstí ne fyzickou :-). Celý trip trval 6 dní a z toho 3,5dne v letadle.

0 Citovat

Singapur a Sydney na 10 hodin? 

Tak to respekt. Tak to má být. Tento způsob lítání se mi líbí :)

0 Citovat

Singapur a Sydney na 10 hodin?

Sice jak se říká proti gustu .. .ale tohle nějak nedokážu pochopit!

8 Citovat

Áčko napsal(a): Po těch všech celkových cca 100 letech mám statisticky pořád spermiogram v normě, takže pokud vás někdy strašila představa, že lítání snižuje plodnost, nejspíš to nemá žádný vliv :D
Já mám 450 letů a na měření plodnosti jsem byl asi před rokem. Spermiogram byl tristní, už se nikdy otcem nestanu. Takže Áčko, raději si po dalších 100 letech zase zajdi na vyšetření, není dobré ty letecké statistiky podceňovat!

1