O aerolince Air Astana

Air Astana je národní a největší aerolinkou v Kazachstánu a řadí se k nejmodernějším v celém regionu střední Asie. Ve své flotile má nová letadla Airbus A320 a Embraer 190 a pár starších Boeingů 757 a 767. Většinu svých letů vypravuje ze svých základen v Almaty a Astaně. 

Air Astana byla krátkou dobu na tzv. Černé listině EU zakazující všem daným aerolinkám lety nad území Evropské unie z důvodu nedostatečné údržby. Nejednalo se však přímo o problém u Air Astany, která funguje jako většina západních aerolinek, ale problému kazašského úřadu pro civilní letectví, který nedostatečně dohlíží na činnost aerolinek.

Letenky

Air Astana patří spíše k dražším společnostem, akční ceny se u ní takřka nevyskytují. Pro českého cestovatele zatím aerolinka není příliš zajímavá, do Evropy létá pouze do Amsterdamu a Frankfurtu, ceny letenek jsou však velmi vysoké. 

Jediné zajímavé tarify může nabídnout při cestách z Kazachstánu po střední Asii nebo do indického Dillí (kolem 5 až 7 tisíc Kč z Astany či Almaty). Air Astana je standardní aerolinka, kterou najdete v každém vyhledávači.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Příruční zavazadlo se musí vejít do rozměrů 56 x 45 x 25 cm, váha není nijak stanovena. Jako bonus navíc můžeme cestovat s laptopem či malou kabelkou.

Odbavené zavazadlo je vždy v ceně letenky u všech spojů a tarifů, jeho váha je omezena na 30 kg. 

Odbavení

U Air Astany se nemusíte bát žádných skrytých poplatků při odbavení, je vždy zdarma. Klasické na letišti začíná 2 hodiny před odletem, u vnitrostátních letů z menších letišť mnohdy až 1 hodinu před odletem. 

Online check-in startuje 24 hodin před odletem, Air Astana podporuje i mobilní odbavení, palubní vstupenku si tak nemusíte tisknout, stačí QR kód v mobilním telefonu.

Služby během letu

Občerstvení za letu je podáváno zdarma i na krátkých vnitrostátních linkách.

Sedadlo si můžete rovněž vybrat zdarma kdykoliv po provedení rezervace přímo na webu Air Astana.

Dálková letadla nejsou vybavena žádným systémem individuální palubní zábavy.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele