O aerolince Air Chathams

Air Chathams je malá novozélandská aerolinka sídlící na místě nejvzdálenějším od České republiky, Chathamských ostrovech. Společnost provozuje rozmanitou flotilu menších turbovrtulových letadel pro 20 až 50 lidí, se kterými létá jen vnitrostátní lety. Kromě Saabů 340 a letadel Fairchild Metro se o Air Chathams zajímají letečtí nadšenci z celého světa především díky dvěma typům: Convair 580, který aerolinka nasazuje jako poslední na světě i na pravidelné lety a Dakota DC-3, se kterou létá vyhlídkové lety.

Letenky

Letenky koupíte nejvýhodněji vždy na webu aerolinky airchathams.co.nz. Zatímco spojení z Aucklandu, Wellingtonu a Chritstchurch na Chathamské ostrovy je velmi drahé (zpáteční letenky neklesají pod 800 NZD), linky z Aucklandu do Whanganui, Kapiti a Whakatane se prodávají za standardní ceny kolem 60 NZD za jednosměrný let.

Letouny Convair 580 se pravidelně nasazují na všechny lety směrují na Chathamské ostrovy a taky na vybrané spoje z Aucklandu do Whanganui.

U Air Chathams kupujte letenky alespoň měsíc dopředu pro nejlepší cenu.

Vyhlídkové lety s DC-3

Kromě historického Convairu 580, který se nasazuje na pravidelné linky, mají Air Chathams ve flotile také legendární a ve své době nejúspěšnější letadlo Douglas Dakota DC-3, vyráběný mezi lety 1936 až 1942.

Air Chathams s tímto letadlem provozují pravidelné okružní vyhlídkové lety z letišť ve městech Tauranga, Whanganui a Whakatane. Každý let trvá 30 až 45 minut a zaplatíte za něj od 99 do 150 NZD. Přesný rozpis letů a online rezervace je možná přímo na webu aerolinky.

Zavazadla

S sebou do letadla si můžete vzít maximálně jeden kus příručního zavazadla, jehož součet všech tří rozměrů nepřesáhne 115 cm a váha 7 kg. Vzhledem k omezené velikosti letadel není povolen žádný další předmět typu kabelky nebo laptopu.

Odbavené zavazadlo do 23 kg je v ceně každé letenky. Při cestě více osob na jedné rezervaci je možno hmotnost dělit. Každý kilogram navíc se zpoplatňuje částkou 3,50 NZD.

Odbavení

Letištní odbavení je vždy zdarma a začíná hodinu až hodinu a půl před odletem.

Online check-in není dostupný.

Služby během letu

U letů na Chathamské ostrovy dostanete zdarma malé občerstvení v podobě studeného snacku a nealkoholických nápojů. Trasy po Severním ostrově jsou krátké, dostanete během nich pouze nealko nápoj.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele