O aerolince Air Zimbabwe

Národní zimbabwská aerolinka se dlouhodobě potácí na hranici krachu a existence, ale zatím stále provozuje pravidelné linky ze Zimbabwe do Johannesburgu, Zambie a Tanzanie, a také vnitrostátní spoje, především z Harare do Bulawaya, k Viktoriiným vodopádům a přehradě Kariba.

Air Zimbabwe zatím zvládá (jaro 2017) své linky provozovat víceméně bez větších problémů, rušení či zpoždění a jedná se tak z pohledu běžného cestujícího o normální aerolinku. Mezi leteckými nadšenci je vyhledávána díky provozování dnes už raritního typu původní verze Boeingu 737-200.

Letenky

Letenky můžete standardně koupit přes vyhledávače, a to i ty české, což je více než doporučeno. V případě potíží, nenadálého krachu (což není u Air Zimbabwe nikdy vyloučeno) nebo rušení letů, se tak domůžete svých peněz velmi rychle zpět. Koupí přímo přes web dopravce riskujete případné potíže.

Letenky patří k těm dražším, například zpáteční cesta z Johannesburgu k Viktoriiným vodopádům vyjde asi na 5.500 Kč. Obecně nezáleží na tom, jak dlouho před odletem letenku kupujete.

Zavazadla

Politika zavazadel se liší podle jednotlivých linek. Na cestě z Johannesburgu do Harare smíte mít zdarma dvě odbavená zavazadla do 20 kg (každé z nich), do Bulawaya a k Viktoriiným vodopádům jen do 15 kg (každé z nich). Na vnitrostátních spojích pak pouze jeden kus zavazadla do podpalubí do 20 kg.

Kabinové zavazadlo by nemělo překročit 8 kg a rozměry 51 x 20 x 38 cm, nestává se však často, že by bylo důsledně kontrolováno.

Odbavení

Odbavit se je možné pouze klasicky na letišti, přepážky u mezinárodních letů otevírají 3 hodiny před odletem, u vnitrostátních zhruba hodinu a půl před odletem.

Služby během letu

Na mezinárodních trasách dostanete teplé jídlo zdarma, u vnitrostátních spojů pak lehký sendvič taktéž zdarma.

Letištní taxy

Vzhledem k faktu, že Air Zimbabwe dlouhodobě neplatí zimbabwským letištím taxy, ty tak vyžadují platbu přímo od cestujících. Tato částka není zahrnuta v ceně letenky, platí se pouze při odletu z letišť v Zimbabwe u přepážky v amerických dolarech a platba je možná jen v hotovosti.

  • 50 USD v případě mezinárodního spoje,
  • 15 USD v případě vnitrostátní linky.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele