Albastar

AlbaStar

O aerolince

Menší aerolinka sídlící na letišti Palma de Mallorca se specializuje především na charterové lety pro cestovní kanceláře, sportovní týmy, organizace, apod. Provozuje i několik málo vlastních tras především mezi Itálií a Španělskem. 

S AlbaStar se výjimečně můžete setkat i na charterových linkách z Česka do Španělska nebo Itálie, aktuálně však pravidelně nelétá pro žádnou českou cestovní kancelář.

Flotila se skládá ze šesti starších letadel Boeing 737.

Logo AlbaStar
IATA Kód
AP
Letecká aliance
-
Země původu
Španělsko
Datum vzniku
31. 07. 2010

Letenky

AlbaStar létá pravidelně pouze několik málo linek, především z milánského letiště Malpensa, francouzských Lurd a španělské Palma de Mallorcy, přičemž všechny trasy vedou pouze do těchto tří zemí. Letenky koupíte výhradně na webu společnosti, ideálně co nejdéle před odletem.

K ceně, kterou vidíte v prvním kroku při rezervaci, je nutné připočíst ještě 5 € administrativní poplatek, ten se zobrazí až při výběru sedačky.

Zavazadla

Příruční zavazadlo v počtu jednoho kusu, o rozměrech 55 x 40 x 20 cm a váze do 5 kg smíte přepravovat v kabině zdarma. Malá kabelka navíc nevadí, taška na notebook už ano.

Odbavené zavazadlo není v ceně letenky. Koupit ho můžete během rezervace na webu AlbaStar za 29 €/jeden let. Hmotnost nesmí překročit 20 kg, za každý další kilogram nadváhy zaplatíte pokutu 10 €.

Odbavení

Odbavení provedete pouze na letišti a to bez přidaného poplatku. Online check-in není dostupný.

Služby během letu

Občerstvení je podáváno pouze za poplatek. Zdarma nedostanete ani nealkoholické nápoje.

Výběr konkrétní sedačky není zpoplatněn, učinit tak můžete už během koupě letenky.

Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 23. 06. 2018
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.