O aerolince AlMasria Universal Airlines

Menší egyptská letecká společnost AlMasria Universal Airlines sídlí na letišti v Káhiře a operuje pětici letadel typu Airbus A320 nebo A321. Létá pravidelné linky především pro egyptské dělníky mezi Egyptem a Saúdskou Arábií, ale v letní sezoně vyčleňuje jedno či dvě letadla pro cestovní kanceláře a létá s nimi od Rudého moře do Evropy. AlMasria spolupracuje i s vybranými českými cestovkami a dopravuje jejich klienty především z Prahy do Hurghady.

Název "AlMasria" pochází z arabského výrazu pro "egyptský".

Letenky

Samostatné letenky lze u AlMasrie pořídit pouze na pravidelných linkách z Egypta do Saúdské Arábie. Pro cesty k z Česka k moři si musíte zajistit kompletní zájezd u cestovní kanceláře, samostatné letenky aerolinka neprodává.

Zavazadla

Kabinové zavazadlo je zdarma v počtu jednoho kusu o velikosti 55 x 40 x 23 cm do 7 kg.

Odbavené zavazadlo můžete přepravovat zdarma do hmotnosti 23 kg.

Odbavení

Odbavit se můžete jen na letištní přepážce 2,5 hodiny až hodinu před odletem. Check-in přes internet zatím není možný.

Služby během letu

Během letu dostanete zdarma menší teplé občerstvení. 

34 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele antikpp
antikpp

Let AlMasria je pre adrenalínových nie pre zodpovedných cestujúcich !

Nechápem ako takáto "flotila" má ešte povolenie lietať do EÚ ?

Jeden pilot spi a druhý letí , to je čo?

V autobuse na výlete je to možné ale v lietadle? dvere do kokpitu často otvorené, ani si račej nič nepredstavujem keby k niečomu došlo...

let trval z neznámych dôvodov o cca 40min dlhšie ako cestou tam...

To že let nám meškal cca 5-hodin je len slabý odvar toho čo sme prežili počas letu...

O letuškách a službách na palube nemá cenu písať je to jedna katastrofa!

Som veľmi rozhorčený že Cestovné Kancelárie na Slovensku v snahe ušetriť posielajú dovolenkárov domácimi spoločnosťami v starých už dosluhujúcich lietadlách vhodných tak ešte na miestne pomery v Egypte!

V lietadle nefungovalo veľa vecí ani ta zakladaná ako je prívod vzduchu na sedadlá hlavne keď v lietadle bol takmer nedýchateľný vzduch!

Prosím Cestovné Kancelárie zmenťe prepravcu do EGYPTA aspoň tak ako v Česku letí TravelServis , Smart Wings, rád si priplatím!

Ďakujem za prečítanie!

před 3 lety
Avatar uživatele
Pavel Planespotter

Proč to nenapíšete do cestovní kanceláře, kde jste si koupil zájezd ?

před 3 lety
Avatar uživatele niemandos_1
niemandos_1

Protože tam by ho poslali do řiti. Co si koupil, to má. :-) Může být rád, že doletěl. Nevím, na co si stěžuje. Já už letěl několikrát v letadle, kde byly otevřené dveře k pilotovi, a je to fajn zážitek. Vyspany pilot je lepší jak unavený, takže tu taky nevidím problém :-)))

před 3 lety
Avatar uživatele Breathe
Breathe

Já si myslím, že je dobře, že tady pán svojí negativní zkušenost uvedl. Většina koupáků totiž při nákupu zájezdu vůbec neřeší s jakou aerolinkou poletí, takhle tomu snad budou věnovat větší pozornost. Já osobně bych teda do letadla AlMasria nesedl.

Přidat odpověď
před 3 lety

Dobrý den, prosím přes jaký email s nimi komunikujete? Máme po cestě s touto společností poničená zavazadla. Vše jsme sepsali, poslali na email, který jsme dostali na letišti při sepisování a nic. Exim nám neporadil ... Už si neděláme iluze, že se to dořeší, ale zkusila bych to. Navíc s nimi letíme znovu :-/ Jinak letadlo, personál ok.

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele Jiří Kuchta
Jiří Kuchta
  • Přidal se před 4 lety
  • Napsal 3 komentáře
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2018-09-09T21:36:06+02:00)

Let 8.9.2018 PRG->HGH. Odlet o 30 minut později. Létadlo s jednoduchým vybavením, ale neviděl jsem zjevné nedostatky. K konci cesty přišlo i to občerstneví: těstoviny, kousek kuřete, dušená zelenina, tři olivy, kelímek limonády. Sníst se to dalo (i když se dvě mladé dámy vedle dívaly útrpně, jako že jsme asi totálně na hlavu když tohle jíme), ale po pravdě - bývalo lépe.

Palubní personál byli skoro samí letušáci, k tomu dvě letušky (a jedna z nich byla opravdu kost)

Odpovědět
před 4 lety

I my jsme měli letět letem 4.8...... bohužel let byl zrušen. Po cca 2 hodinách jsme dostali potřebné informace. Nakonec jsme využili náhradního ubytování v Praze, už večer se vědělo, že let poletí druhý den v 16:10. Ve finále jsme dostali ubytování v Intercontinental Praha vč snídaně - hotel, kam bysme se zřejmě nikdy nepodívali. Zpoždění je nepříjemné, ale bereme to sportovně. Dle vyjádření vedení letiště Praha je Al MAsria jedna z dochvilných společností, prostě jsme měli smůlu. Mimochodem, jedno z náhradních letadel mělo zpoždění z důvodu nutné technické prohlídky (tu nařizuje individuálně vedení letiště). jako náhradní pro nás letěly B737 (dvě letadla) místo jedné A330-200. Zpáteční cesta byla v naprostém pořádku, jedna z mála společností ještě dává jídlo na palubě. Letadla čistá, udržovaná, personál vstřícný. Nyní řešíme (spíše zkoušíme) nárok na kompenzaci 400€ přes vymahací agenturu(zpozdeno.cz) z nařízení EU, nicméně vzhledem k faktu, že společnost nesídlí v EU a nemá zde ani pobočku uvidíme jak dlouho to bude trvat. Shrnutí? Ano, byl to nepříjemný zážitek, zažil jsem však i 16h zpoždění Travelservisu, hold se tak stane a nic s tím nenaděláme. Rozhodně ale s panikou neodmítnu odletět. A co když při další dovolené bude na letence Al Masria? Poletím klidně znovu...

před 4 lety

Byli jsme tam taky. Rychlý přesun z letiště na jednu noc do hotelu Intercontinental Praha, ráno fajn snídaně formou bufetu a hned jsme jeli zpět na letiště. Kompenzaci zkoušíme taky. Al Masria? Proč ne, letadlo bylo čisté a dostali jsme i jídlo. Až ten první problém při odletu to byla super dovolená.

před 4 lety

I my jsem tam byli. Nabídku na hotel jsme odmítli a jeli domů. Technická závada se může stát, to se nechá pochopit. Spíš než zrušení letu nám vadí, že cestovka nás neinformovala a po pokynech k náhradnímu odletu jsme se museli poptávat sami. Přitom od známého víme, že cestovní kancelář měla informace již okolo půlnoci a od nich jsme se je nedověděli ještě ani druhý den dopoledne!

Co se týká Al Masrii tak let a všechno bylo v pohodě, zpáteční letadlo do Prahy luxusní a kompenzaci řešíme právě v těchto dnech. Komunikují rychle (odpovědi na email cca do 10 min), vypadá to, že nebude žádný problém.

před 4 lety

Kompenzaci zkoušíme také a to přes zpozdeno.cz .... A jak píše kolega nahoře, letadlo čisté, dávají jídlo jako jedni z mála... Jinak my věděli v kolik přesně odletíme už, když jsme dostávali hotel na letišti :-)

Přidat odpověď
před 4 lety

V sbootu máme odlet a když to tady tak čtu - tak jsem vááážně nadšený.

před 4 lety

My také máme v sobotu letět ... v kolik hodin odletate?

Přidat odpověď
před 4 lety

I my jsme měli letět 4. 8. Z Prahy - let UJ 6421, let byl zrušen, jelikož neodletělo letadlo z Hurghady let UK 6420 - porucha letadla. Také mě napadla stejná myšlenka, jako komentář viz níže...letadla špatný stav, NEDŮVĚRA v LS, nechce se mi dal riskovat! CK Exim nám dala nůž na krk, pokud nepoletíte, podotýkám po 19 hodinách, náhradními letadly (nevím, kde jaka "splašili" když mají vyčiněná dvě letadla) budete mít 100% storno. Odmítli jak koliv dále diskutovat a hledat řešení.. třeba náhradního termínu s jinou LS. Já mám 2 malé děti a odmítla jsme s nimi letět po tom všem a všech referencich. Přišli jsme o Kč 40000, -. Takto schová přední Česká cestovní kancelář ke svým klientům. Let zruší, nikomu žádné informace, poslali nás domu či hotelu a čekejte informace. Předáváme právníkovi.

před 4 lety
Avatar uživatele
Honza Čermák

Pokud vám byl let zrušen vinou dopravce, máte nárok na kompenzaci: https://europa.eu/youreurope/cit...dex_cs.htm

Byl vám nabídnut náhradní let. Že jste ho CK nemůže a tak je IMO storno poplatek v pořádku.

Přidat odpověď
před 4 lety

Máme teď odlet z Brna a stojíme na letišti jelikož jim nelze nastartovat motor 😑 jsem zvědav co bude dál

před 4 lety

Meli jsme odletět 4.8., ale let byl ZRUŠEN - pro technickou závadu na letadle. Obava, srach a panicka hrůza nam nedovolila přijmout nabídku nahradniho letadla . . . . . Po cca 4,5h čekání nas poslali z letiste pryč, že nam druhy den zavolaji, co bude dal . . .

Přidat odpověď
před 4 lety

4.8.2018 byl let zrušen, nedostali jsme zadne info,je ze letadlo melo technicky problem a vůbec nevzletlo z Hurghady. Dnes 5.8. Máme odletět a po přečtení komentářů na me padá hrůza. .evidentne to jedno / dvě letadla vyclenene pro Exim tours je ve velmi špatném stavu.. Je to vázně smutne, že přední Česka cestovka nasmlouva takovouhle silenou leteckou společnost...

před 4 lety
Avatar uživatele richard.pastorek
richard.pastorek
před 4 lety
Avatar uživatele richard.pastorek
richard.pastorek

Btw, zatím ste do more nespadli, tak o nic nejde.... https://zpravy.idnes.cz/spadlo-h...anicni_nub

Přidat odpověď
před 4 lety

Dobrý den, prosím jak je na tom tato letecká společnost s bezpečnosti? Máme v nimi letět začátkem srpna. Jak dlouho létají Evropu? A jak dlouho létají do ČR? Děkuji a přeji hezký den.

před 4 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Stejně jako každé auto, které potkáte na silnici s platnou technickou :) pokud by bylo něco zle, do Evropy by vůbec nesměli létat.

před 4 lety
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Davide, Flash Airlines nebo Egypt Air létali/létají do Evropy a o úrovni jejich bezpečnosti lze s úspěchem pochybovat. Realita je taková, že na černé listině EU jsou nějaké obskurní aerolinky z Barmy nebo Indonésie, které nemají realisticky šanci kdy do Evropy přiletět. Naopak u těch, kde je reálné že by mohli zákazníky z EU skutečně ohrozit (Onur Air) má prioritu politika a ne bezpečnost.

Nicméně, koupit zájezd a teprve pak se starat o to s jakou společností poletím je spotřebitelská negramotnost.

Přidat odpověď
před 4 lety

Dne 3.5.2018 se start v Hurghadě nepodařil a silně vibrující stroj se obloukem nad Rudým mořem vrátil na přistávací plochu v Hurghadě. Po 5 ti minutách opadl smrad z vypouštěného benzínu a nikomu s cestujících se nedostalo informací, co se vlastně stalo. Cestující se kontaktovali se svými cestovkami, pojišťovnami i právníky, ale posádka nedovolila nikomu letadlo opustit. Následně jsme se přes jednu cestující, která konzultovala informace se svým manželem egypťanem, dozvěděli, že se právě pod námi opravuje podvozek letadla a že asi za hodinu poletíme znovu do vzduchu. Letadlo po 1,5 hodině začalo rolovat na ranvej a zvedlo se i bez usazení rozčilených lidí, kteří při startu stáli v uličce a stále chtěli vystoupit. Samotný let napodruhé byl v pohodě a přiletěli jsme se zpožděním asi 2 hodiny. Interiér letadla ve srovnání s Travelem, nebo ČSA či Flyniki a podobně připomíná spíš nákladní let. věřím, že to převáží ty dělníky na stavby, jak tu je výše uvedeno. Kód UJ v letence si zapamatuji a už bych do toho nevlezl. Ta dovolená zase tak levná nebyla, abych cestoval jako dobytek.

Odpovědět
před 4 lety

S touhle spolecnosti mame letet za tyden poprve a velmi me mile prekvapilo, ze pisetre ze davaji obcerstveni. Dnes jiz tyhle spolecnosti co letaji Egypt, Turecko a podobne vzdalenosti nedavaji ani vodu. Co za obco tam podavaji?

před 4 lety
Avatar uživatele
cali
  • Přidal se před 10 lety
  • Napsal 1181 komentářů
  • Poslat zprávu
  • (upraveno 2018-06-08T23:47:40+02:00)

2 dcl ayaranu a preclík

před 4 lety
Avatar uživatele Petr76
Petr76

Cesta k srdci českého koupáka je evidentně velmi snadná.

Přidat odpověď
před 4 lety

Cestou z Bratislavy do Hurghady dňa 20.4.2018 posádka krátko po štarte rozdala občerstvenie, uložila sa na predné sedadlá, nasadila si na oči spacie masky a spala ako zabitá. Nebolo koho upozorniť, že dvaja cestujúci za mnou vypili fľašku vodky, čo si kúpili v duty free shope a chovali sa hrubo. Cestou naspäť, 3.5.2018 si piloti do kokpitu pozvali dve cestujúce (musím uznať, že tie najmladšie) a strávili s nimi celý čas letu.

před 4 lety
Avatar uživatele
cali

Zřejmě slušnej oddíl...

před 4 lety
Avatar uživatele
Sue Ellen Ewing

Z toho si nic nedělejte, na linkách z Novosibirsku do Irkutska jsou pod vlivem alkoholu všichni včetně pilotů, je to tam taková tradice. Nejdříve jsem se divila, ale pak jsem si také dala pár panáků samohonky a už mi to tak nepřišlo.

A že jsou Egypťané pěkní prasáci, to je známá věc. Já si jezdím každý rok užít do Marsa-Alam s místními mladíky a jsem vždy naprosto spokojená. Těm pilotům se nelze divit, pokud byste si nechala udělat facelift a nové silikonové cecky, tak byste se možná také pozvání dočkala.

Přidat odpověď
před 4 lety

Prosim mam dotaz,jak je možné,že při letu se posadka modli? Nevim jestli i kapitan ale jinak udajne cela posadka😬

před 4 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Náboženství? Lepší, než když piloti spí ;)

Přidat odpověď
před 4 lety

Dobrý den,

na webové stránce máte napsánu hmotnost zavazadla 23 kg. Exim v pokynech píše 20 kg.

Kolik tedy může být hmotnost zavazadla letu UJ6421 dne 12.5.2018 z Prahy a UJ6420 2.6.2018 z Hurghady?

Dvořák

před 4 lety
Avatar uživatele
David Eiselt

Dobrý den, standardně platí to, co máte od organizátora přepravy, tedy cestovní kanceláře. Takže 20 kg.

před 4 lety

S danou leteckou společností jsem se vracel z Hurghada do Brna 8.5. Platí 20 kg / osoba, do 32 kg lze sdružovat. Letadlo je značně opotřebované, ale vzlétlo a přistálo. Jinak si nemůžu stěžovat, neboť zdarma podávají občerstvení a personál je ochotný. Jo s jedinou věcí je nutné u nich počítat, že budou mít zpoždění. Za poslední lety je průměr cca 1,5 hod. Nicméně nelze toho moc využít, neboť letiště běžně dělají check-in podle původních času.

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele