Alrosa

O aerolince

Menší ruská letecká společnost Alrosa Air Enterprise je dceřinnou firmou jedné ze dvou největších diamantových těžařských společností na světě Alrosa. Primárně slouží k přepravě zaměstnanců do diamantových dolů na Sibiři, provozuje však i několik běžných vnitrostátních linek, na které prodává letenky bez omezení všem cestujícím.

Mezi leteckými nadšenci je Alrosa známá jako poslední provozovatel oblíbených letounů Tupolev Tu-154 a Tupolev Tu-134 na světě. 

Tu-154 létá pravidelně na trase Moskva – Polyarnyj – Novosibirsk, jistota letů je pouze v letním období (květen - polovina října), během kterých na letiště Polyarnyj nesmí létat žádný jiný typ z důvodu nestabilního podloží dráhy. V zimě je runway zpevněná třeskutými mrazy a proto sem během zimních měsíců létá běžný Boeing 737.

Tu-134 létá pravidelně na trase Mirnyj – Irkutsk, je však pravděpodobné, že na konci letního letového řádu 2018 bude definitivně vyřazen z provozu.

Logo Alrosa
IATA Kód
6R
Letecká aliance
-
Země původu
Rusko
Datum vzniku
01. 01. 2000

Letenky

Letenky jsou obecně drahé, především na trasách vyhledávaných leteckými nadšenci. Průměrná cena letenky po trase Moskva – Polyarnyj – Novosibirsk se pohybuje okolo 9.000 až 15.000 Kč v jednom směru.

Nakupujte výhradně na webu aerolinky, který je však jen v ruštině. Jména zadávejte výhradně tak, jak je máte v pase, tj. běžně v latince, nikoliv v azbuce! Po zaplacení kartou vám letenka do pár minut přijde do e-mailu tak, jak je běžné u všech ostatních aerolinek.

Zavazadla

Příruční zavazadlo smíte přepravovat v počtu jednoho kusu o rozměrech 55 x 40 x 20 cm a váze do 10 kg. Není povolen žádný další předmět typu kabelky nebo brašny na laptop.

Odbavené zavazadlo do 23 kg se přepravuje na všech trasách a ve všech tarifech zdarma.

Odbavení

Odbavení na letištní přepážce je k dispozici 2 hodiny před odletem zdarma.

Online check-in se spouští 24 hodin před odletem, během něhož si můžete vybrat místo zdarma.

Leteckým nadšencům se bude jistě hodit, že nejlepší místo v letounu Tupolev Tu-154 tak, aby viděli jak na motor, tak přímo dolů, je v řadě 25, alternativou je řada 24, odkud je však vidět hůř.

V letadle Tu-134 je pak nejlepší řadou číslo 17, alternativně i 16, ze které je stále dobrý výhled.

 

Služby během letu

Během delších letů nad 1,5 hodiny dostanete studené občerstvení zdarma, včetně nealkoholických nápojů a čaje nebo kávy.

Výběr místa v letadle můžete provést během online odbavení bez poplatku.

Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 14. 06. 2018
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.