O aerolince LC Peru

Od prosince 2018 je letecká společnost LC Peru v insolvenci a nadále neprovozuje žádné lety.

LC Peru je nejdéle kontinuálně fungující peruánská aerolinka s hustou sítí vnitrostátních tras z Limy do velkých i menších horských městeček. Pro LC Peru létá pětice starších Boeingů 737 a čtveřice nových vrtulových letadel typu Bombardier Dash. LC Peru je známá lety i do malých horských měst, kam nelétají žádné jiné aerolinky (Andahuaylas, Huaraz, Tingo Maria, ...). 

Společnost má pověst často zpožďovaných letů, což je však obvykle zapříčiněno špatným počasím a nevybaveností menších letišť, na které létá. Hlavní základna aerolinky je na letišti v Limě.

Letenky

Letenky LC Peru patří k těm dražším, jen výjimečně se objeví aerolinka, která na dané trase létá dráž. Aerolinku tak nejlépe využijeme na trasách z Limy do hor, kde nemá žádnou nebo jen omezenou konkurenci, typicky se jedná o města Anadahuaylas, Huaraz, Huancuo, Ayacucho a Tingo Maria. Průměrná cena jednosměrné letenky se pohybuje kolem 2.000 Kč.

Letenky můžete nakupovat i v běžných vyhledávačích, anebo standardně na webu aerolinky, ideálně alespoň měsíc před odletem.

Mezinárodní linky LC Peru neprovozuje.

Oproti společnostem LATAM a Avianca, kteří na peruánských verzích webových stránek nabízejí levnější tarify pro místní, Peruvian má pevně dané ceny pro všechny pasažéry bez ohledu na národnost.

Najdi nejlevnější letenky

Zavazadla

Jako u většiny menších peruánských aerolinek si dejte pozor na omezenou velikost příručních zavazadel. Maximum činí 40 x 30 x 20 cm s maximální hmotností 9 kg v letadlech Boeing 737, resp. 5 kg ve vrtulových letadlech Bombardier. Kabelku nebo laptop navíc si můžete vzít zdarma s sebou.

Odbavené zavazadlo do 30 kg se přepravuje na všech trasách zdarma.

Odbavení

Letištní odbavení je zdarma a začíná 2 hodiny před odletem.

Online check-in startuje 48 hodin a končí 2 hodiny před odletem. Místo v letadle si můžete vybrat bez poplatku.

Služby během letu

Za letu dostanete zdarma nealkoholické nápoje a malý balíček krekrů.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele