Luke Air, Foto: CK Čedok

Luke Air

O aerolince

Luke Air je italská letecká společnost vzešlá z aerolinky Blue Panorama Airlines. Na poli pravidelných letů je z českého pohledu marginální, když provozuje jen vnitrostátní lety na menší italské ostrovy.

Společnost Luke Air je ovšem v Česku známá na trhu charterových letů. Od roku 2021 provozuje pro cestovní kancelář Čedok přímé lety z Prahy do několika exotických destinací bez přestupu a mezipřistání plnohodnotným dálkovým letadlem Airbus A330-200

IATA Kód
BV
Letecká aliance
-
Země původu
Itálie
Datum vzniku

Letenky

Samostatné letenky na lety Luke Air z Prahy do exotických destinací zatím nejdou koupit. Využít můžete pouze kompletních zájezdů cestovní kanceláře Čedok. V aktuální zimní sezoně 2021/2022 létá Luke Air pro CK Čedok z Prahy do následujících destinací:

Zavazadla

Odbavené zavazadlo je pro cestující charterovým letem pro CK Čedok vždy zdarma, pokud nepřesáhne hmotnost 20 kg.

Příruční zavazadlo je zdarma velikosti 55x40x20 a hmotnosti do 8 kg. Malá taška (kabelka, laptop apod.) se může přepravovat navíc zdarma také.

Odbavení

Online check-in není dostupný. Odbavit se lze bez poplatku pouze u přepážky na letišti.

Odbavení se otevírá 150 minut před odletem, konec odbavení pak je 50 minut před plánovaným odletem.

Služby během letu

Na dálkových letech z Prahy dostanete vždy zdarma teplé jídlo, nealkoholické nápoje, pivo a víno. Jako druhé jídlo zdarma se podává menší studený snack opět doplněný o nápoje.

Za poplatek 4 990 Kč/os. za zpáteční let si lze připlatit sedačku v EXIT řadě s větším prostorem pro nohy. Za cenu 1 990 Kč/os. za zpáteční let si pak můžete vybrat konkrétní místo v letadle (například sedadlo u okna nebo do uličky).

Za plošný poplatek 29 990 Kč/os. za zpáteční let pak přikoupíte business třídu, ve které si užijete let na plně sklopitelných sedačkách, bohatý catering, větší hmotnost zavazadel nebo vstup do salónků na letištích v Praze, na Maledivách a v Punta Caně.

Sedačky nemají zabudované individuální obrazovky, ovšem na palubě je volně dostupná Wifi síť, přes kterou se lze na vlastním zařízení (mobil, notebook, tablet) připojit k systému palubní zábavy.

Všichni cestující obdrží zdarma deku a polštářek.

Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 25. 10. 2021

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.