O aerolince Primera Air

Rychlý nástup vystřídal rychlý pád. Primera Air počínaje datem 2.10.2018 zastavuje všechny lety a míří do insolvence.

Dánská aerolinka se od svého vzniku specializovala výhradně na charterové lety ze severských zemí k moři, avšak od roku 2017 razantním způsobem čeří vody na poli low-costových letů z Evropy na východní pobřeží USA a Kanady. Pyšní se flotilou nejnovějších Boeingů 737MAX a Airbusů A321 s prodlouženým doletem a své hlavní základny má v Londýně, Paříži, Berlíně a všech větších skandinávských městech.

Letenky

Nejvýhodněji koupíte letenky vždy přímo na webu Primera Air, přitom tu neplatí pravidlo "čím dříve koupíte, tím levněji poletíte". Cenotvorba společnosti je nevyzpytatelná a akční cena se může objevit stejně tak na odlet za půl roku, jako na odlet za 14 dní. Letenky u Primera Air má cenu nakupovat pouze tehdy, když míříte přímo z konkrétního města do dané destinace a cestujete jen na lehko s malým batůžkem. V opačných případech se další vícenáklady na dokoupení větších zavazadel a cestu na vzdálenější letiště zvednou natolik, že se skoro vyplatí koupit běžnou letenku, například z Prahy do New Yorku.

Nejbližším letištěm, odkud Primera Air létá, je berlínský Tegel. Létá se odtud do New Yorku, Bostonu a Toronta, a to od června 2019.

Zavazadla

Příruční zavazadlo zdarma má pevně stanovené přísné limity 33 x 25 x 20 cm, což odpovídá opravdu jen malému batůžku, který vložíte pod sedačku před vámi. Bez poplatku není povolen žádný další kus, ani malá kabelka. Zavazadla se striktně kontrolují!

Větší kabinové zavazadlo velikosti 54 x 45 x 25 cm a hmotnosti do 10 kg si můžete dokoupit ve druhém kroku v průběhu rezervace letenky za cenu 10 € za jeden let.

Odbavené zavazadlo do 23 kg si dokoupíte rovněž v průběhu koupě letenky, a to za 35 € na let. Alternativně si rovnou vyberte cca o 60 € draží tarif "Comfort", který obsahuje dvě příruční zavazadla, jedno odbavené i výběr sedačky s větším prostorem pro nohy.

Odbavení

Online check-in zatím na Transatlantických letech není dostupný.

Letištní odbavení je zdarma a přepážky se otevírají vždy 3 hodiny před odletem, posledního pasažéra pak odbaví 60 minut před letem.

Služby během letu

Veškeré služby jsou zpoplatněny. Teplé jídlo na dálkových letech stojí od 16 €.

Výběr sedačky je nekřesťansky drahý a ceny startují na 30 € za sedačku u okna nebo do uličky. Jako vždy však můžete tuto možnost přeskočit a nechat si zadarmo přidělit náhodné místo.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele