O aerolince Sevenair

Malá regionální portugalská aerolinka, dlouhá léta známá pod názvem "Aero Vip", se v roce 2018 oficiálně přejmenovala na "Sevenair". Hlavní sídlo má na aeroklubovém letišťátku Cascais na předměstí Lisabonu a ve svém portfoliu má aktuálně jedinou pravidelnou linku, tzv. „Portugal Hopper“. Spojení slouží v zásadě jako varianta dálkového autobusu.

Létá se denně kromě neděle po trase Braganca – Vila Real – Viseu – Cascais – Portimao malým 19místným letadlem Dornier 228. Lety jsou vítaným zpestřením pro všechny, kdo mají blízko k letadlům a letecké dopravě, na malých letištích vládne pohodová atmosféra a vzhledem k nižší letové hladině lze cestu se Sevenair pojmout i jako vyhlídkový let nad Portugalskem.

Letenky

Letenky pořídíte pouze na webu Sevenair za fixní ceny, které se mění jen pár dnů před odletem, když je vyprodána většina kapacity letadla, což se děje jen zřídkakdy. Lze koupit letenku mezi všemi městy navzájem, do kterých Seveneair létá, přičemž nejzajímavější je koupě celé trasy z Portimaa až do Bragancy se třemi mezipřistáními. Pokud na dané letiště zrovna nikdo neletí, nepřistane se zde a let pokračuje dál.

Celá cesta z jihu až na sever Portugalska trvá včetně zastávek 2,5 hodiny. Při mezipřistání na letišti Cascais musí všichni cestující vystoupit, zatímco při mezipřistání ve Vila Real a Viseu se zůstává na palubě.

Příklady cen letenek (jednosměrně):

  • Portimao – Braganca nebo zpět: 86 €
  • Cascais – Braganca nebo zpět: 75 €
  • Cascais – Portimao nebo zpět: 89 €
  • Viseu – Vila Real (nejkratší úsek, letí se cca 10 minut): 19 €

Tip: Pokud začínáte nebo končíte svoji cestu na letišti Cascais, zakupte si na webu Sevenair autobusové spojení do/z Lisabonu zdarma. V rezervačním systému vyberte možnosti "Bus Cascais" nebo "Bus Lisboa", spoje navazují na všechny odlety a přílety, včetně zpožděných letů.

Zavazadla

Příruční zavazadlo musí splňovat rozměry 56 x 45 x 25 cm a hmotnost do 10 kg. Počítejte však s tím, že kvůli velmi omezenému prostoru v kabině vám bude před nástupem do letadla na letištní ploše odebráno a umístěno do zavazadlového prostoru. Po příletu si ho vyzvednete opět ihned po výstupu z letadla ještě na letištní ploše. Rozměry se důsledně hlídají před každým letem.

Odbavené zavazadlo do 10 kg je zdarma ke každé letence. Odevzdává se klasicky na letištní přepážce, po příletu si ho vyzvednete na páse v hale, můžete v něm tedy přepravovat větší množství tekutin než v zavazadle příručním. Hmotnost se důsledně hlídá a za každé kilo navíc zaplatíte 5 €. Zavazadla nad 32 kg se nepřepravují ani za poplatek.

Odbavení

Odbavit se můžete na letišti cca hodinu a půl před odletem bez poplatku.

Online check-in funguje 48 hodin před odletem, během něj si můžete zdarma vybrat konkrétní místo v letadle.

Služby během letu

Lety jsou krátké, proto nejsou poskytovány žádné služby. Vzhledem ke stísněným poměrům v kabině probíhají všechny lety bez stewarda, pouze se dvěma piloty.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele