O aerolince Small Planet Airlines

Small Planet Airlines se ke konci roku 2018 dostaly do finančních problémů a byly nuceny zastavit veškeré lety.

Small Planet Airlines je litevsko-polská aerolinka specializující se téměř výhradně na charterové lety pro cestovní kanceláře. Na některých trasách sice doprodává i samostatné letenky, ale ty jsou ve výrazné menšině. 

Aerolinka patří v regionu středovýchodní Evropy mezi nejvýznamnější charterové společnosti s flotilou více než 20 letadel typu Airbus A320. Nejvíce aktivit má v Polsku, Pobaltí, Anglii, ale malé procento letů vypravuje i z České republiky.

Letenky

Trasy, na které Small Planet prodávají vlastní samostatné letenky, vedou především z polských letišť, mj. i z Katovic. Jedná se výhradně o dovolenkářské lety do Středozemí. Především na začátku a na konci sezony lze narazit na zajímavé ceny i do 50 € za zpáteční letenku (například z Katovic do bulharského Burgasu). 

Rezervujte vždy jen na webu společnosti.

Zavazadla

Příruční zavazadlo můžete mít s sebou o maximálních rozměrech 56 x 45 x 23 cm a do 5 kg. Dámská kabelka nebo laptop navíc je povolen.

Pokud letíte se Small Planet Airlines přes cestovní kancelář se zakoupeným celým zájezdem, za odbavené zavazadlo do 20 kg se neplatí.

Koupíte-li si samostatnou letenku přímo přes web aerolinky, za zavazadlo do 20 kg platíte 25 € jedním směrem, resp. 43 € za 32 kg.

Odbavení

Odbavíte se bez poplatku na letišti 2 hodiny před odletem.

Online check-in je možný pouze se samostatně koupenou letenkou u letů z Polska a Litvy. Pokud letíte s cestovní kanceláří, přes internet se odbavit nelze.

Služby během letu

Veškeré občerstvení na palubě se podává pouze za poplatek.

3 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

NIKDY VIAC!!!!! Ich nezodpovednosťou mi nedoručili vôbec moju batožinu na dovolenku. Delegátka z CK ma poučila, že nech si kúpim čo potrebujem, lebo som mala zo sebou len malú kabelku. Všetko som riadne zdokumentovala, poslala reklamáciu a letecká spoločnosť Small planet sa tvári, že sa nič nestalo. Nechajú tam človeka, len tak , bez ničoho, nech sa vytrápi sám. Žiadne medzinárodné dohovory o ochrane cestujúceho pre nich neplatia. Majú to doslova "na háku".

Odpovědět
před 3 lety
Avatar uživatele petrcb
petrcb

Musíte komunikovat s cestovkou ta je váš partner

Odpovědět
před 4 lety

Dobrý den,chci se zeptat zda-li můžeme mit na tři osoby dva kufry, s tim ,že jeden by mel třeba 30 kg a druhý 20 kg.Letime s cestovkou. Děkuji Hanka Piko

Odpovědět
před 4 lety
Avatar uživatele