O aerolince Tigerair Taiwan

Nejmladší tchaj-wanský low-cost dopravce vznikl v roce 2013 jako dceřiná společnost aerolinky Tigerair ze Singapuru. V současné době singapurský Tigerair již neexistuje (pohltila ho aerolinka Scoot), nicméně tchaj-wanská pobočka nadále zůstala pod svým jménem a létá dodnes. Aktuálně provozuje flotilu více než 10 Airbusů A320, se kterými létá z letiště Taoyuan poblíž Tchaj-peje do okolních států.

Letenky

Letenky kupujte vždy jen na webu Tigeair, ideálně alespoň 2 měsíce před odletem. Tigerair není příliš známý významnými a plošnými akčními nabídkami.

Průměrná cena jednosměrné letenky v nejnižším tarifu se pohybuje kolem 2.500 Kč. Aerolinka provozuje lety z Tchaj-peje do několika destinací v Japonsku, Jižní Koreji, do Bangkoku nebo Macaa. 

Zavazadla

V nejnižším tarifu "tigerlight" není obsaženo odbavené zavazadlo. Kufr do 15 kg přidejte v průběhu koupě letenky v nejnižším tarifu za 750 TWD (540 Kč), pokud potřebujete zavazadlo do 20 kg, kupte si rovnou o 850 TWD dražší tarif "tigersmart".

Na palubu si smíte vzít jedno příruční zavazadlo do 10 kg s rozměry 54 x 38 x 23 cm a jeden menší osobní předmět (notebook, kabelku, apod.)

Odbavení

Online check-in u Tigerair Taiwan zatím není dostupný.

Letištní odbavení je tedy zdarma, začíná vždy 2,5 hodiny a končí 40 minut před odletem.

Služby během letu

Veškeré služby na palubě jsou zpoplatněny. Teplé jídlo si můžete vybrat v průběhu rezervování letenky od 350 TWD (250 Kč).

V nejnižším tarifu je zpoplatněn výběr sedačky částkou 190 TWD (140 Kč), výběr však můžete přeskočit, místo pak bude vybráno náhodně zdarma.

2 komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Mohu si zakoupit 2ks zavazadel o vaze 20 kg?

Dekuji

před 4 lety
Avatar uživatele
cali

The checked luggage in a single piece shall not exceed 30 kg. maximum.

For more check-in baggage options, please purchase in Manage My Booking. (Up to 80 kg)

Kapišto?

Přidat odpověď
před 4 lety
Avatar uživatele