O aerolince VivaAerobus

Čtvrtá největší mexická aerolinka byla prvním pravým low-costem na tamním trhu. Původně byla součástí kolumbijské aerolinky Viva Air, v současnosti změnila majitele, vlastníkem je největší mexická autobusová společnost IAMSA. 

VivaAerobus létá především na vnitrostátních mexických trasách doplněných o několik linek do USA. Flotila se skládá ze 30 letounů Airbus A320.

Letenky

VivaAerobus bývá nejlevnější aerolinkou na vnitrostátních trasách po Mexiku. Frekvence letů jsou navíc velmi časté, mezi největšími městy se létá několikrát denně.

Nejlevnější letenky pořídíte vždy jen přes webové stránky VivaAerobus, alespoň 2 měsíce před odletem.

Zavazadla

Příruční zavazadlo si můžete vzít bez poplatku velikost 55 x 40 x 25 cm do 10 kg + malou kabelku nebo tašku na počítač.

Odbavené zavazadlo není v ceně nejlevnějšího tarifu "Vivalight", pokud potřebujete cestovat s větším kufrem, vyberte tarif "Vivabásico" (do 15 kg) nebo "VivaSmart" (do 25 kg).

Odbavení

Odbavení na letišti, resp. vytištění palubní vstupenky, je zpoplatněno částkou 100 pesos (cca 110 Kč). Alternativně si můžete zvolit vytisknutí boarding passu na letišti již při rezervaci letenky, v tom případě zaplatíte pouze 50 pesos. Pokud jste si zakoupili tarif s odbaveným zavazadlem a palubní vstupenku budete mít již vytištěnou, za odbavení neplatíte nic.

Online check-in startuje 72 hodin před odletem. Palubní vstupenku si vytiskněte, abyste se vyhnuli poplatku za vytištění na letišti.

Služby během letu

Veškeré služby na palubě (občerstvení) jsou zpoplatněny.

Výběr oblíbené sedačky stojí od 75 do 125 pesos dle velikosti prostoru pro nohy. Vybrat místo zdarma nelze ani při check-inu. Pokud si žádné místo nevyberete, bude vám náhodně přiděleno zdarma.

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele