IATA (ICAO) kód letiště
CNS (YBCS)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
15:39 (+8)
Vzdálenost od Prahy
14349 km

O letišti Cairns

Nejvýznamnější vstupní bod pro oblast severovýchodní Austrálie a 7. nejrušnější letiště v Austrálii najdeme v severním Queenslandu zhruba 6 km od města Cairns. Letiště slouží také jako jedno z alternativních míst pro začátek putování po krásách Velkého bariérového útesu. Míří sem mnoho vnitrostátních letů z celé Austrálie, ale i spousta mezinárodních spojení z jihovýchodní Asie. 

Letišti slouží dvě menší budovy. Terminál 1 je určený pro mezinárodní lety, terminál 2 pak pro vnitrostátní spojení. Přestup mezi nimi lze realizovat pěšky, vzdálené jsou od sebe cca 150 metrů. Musíme však vždy projít přes imigrační kontrolu, vyzvednout zavazadla a znovu se odbavit.

Otevírací doba: 4:00 – poslední let dne.

Letenky

Zpáteční letenky ze střední Evropy do Cairns se běžně pohybují okolo 25.000 Kč, v akcích však lze narazit i na ceny blížící se 20 tisícům korunám. Z Evropy nás většinou čekají dva přestupy a celková doba letu přesáhne 20 hodin.

Vnitrostátní letenky z Cairns do Sydney nebo Melbourne vyjdou zhruba na 4.500 až 5.000 Kč za zpáteční let.

Inspirujte se akcemi na letenky do Cairnsu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Většina cestovatelů asi zvolí variantu půjčení auta tak, aby se mohli bezstarostně pohybovat po celém okolí. Na letišti sídlí mnoho nadnárodních i místních firem, ceny startují zhruba na 800 až 1.000 Kč za den.

Veřejnou dopravu obstarává kyvadlový autobus Sun Palm Transport s intervalem 30 až 60 minut a jízdní dobou od 4:00 do 22:00. Autobus rozváží cestující po hotelech v centru, detailní výpis zastávek je k dispozici na webu při online rezervaci jízdenky. Lístek lze koupit i u stánku v příletové hale nebo při cestě na letiště u řidiče, ale rozhodně doporučujeme rezervovat online, protože již nemusí být volné místo (rezervace lze provést do 24 hodin před odjezdem). Existují přitom dvě možnosti jízdenek:

Služby na letišti

Wifi zdarma funguje v mezinárodním terminálu 1 hodinu, ve vnitrostátním pak pouze 30 minut.

Na letišti si zásadně neměňte peníze ve směnárně. Najdete tu pouze Travelex, která vás doslova okrade, bankomat bude mnohem lepší volbou.

Skříňky na úschovu zavazadel najdete poblíž parkoviště u vnitrostátní terminálu. Lze platit jen hotovostí, za 24 hodinovou periodu zaplatíte 6 až 10 AUD dle velikosti kufru.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele