Letiště Cairns

Cairns Airport
z
do
od
do
z
do
od
do
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +

O letišti

CNS (IATA)
YBCS (ICAO)
Austrálie

Nejvýznamnější vstupní bod pro oblast severovýchodní Austrálie a 7. nejrušnější letiště v Austrálii najdeme v severním Queenslandu zhruba 6 km od města Cairns. Letiště slouží také jako jedno z alternativních míst pro začátek putování po krásách Velkého bariérového útesu. Míří sem mnoho vnitrostátních letů z celé Austrálie, ale i spousta mezinárodních spojení z jihovýchodní Asie.

Letišti slouží dvě menší budovy. Terminál 1 je určený pro mezinárodní lety, terminál 2 pak pro vnitrostátní spojení. Přestup mezi nimi lze realizovat pěšky, vzdálené jsou od sebe cca 100 metrů. Musíme však vždy projít přes imigrační kontrolu, vyzvednout zavazadla a znovu se odbavit.

Otevírací doba: 4:00 – poslední let dne.

 


Letenky

Zpáteční letenky ze střední Evropy do Cairns se běžně pohybují okolo 25.000 Kč, v akcích však lze narazit i na ceny blížící se 20 tisícům korunám. Z Evropy nás většinou čekají dva přestupy a celková doba letu přesáhne 20 hodin.

Vnitrostátní letenky z Cairns do Sydney nebo Melbourne vyjdou zhruba na 4.500 až 5.000 Kč za zpáteční let.

Vyhledat letenky


Doprava z/na letiště

Většina cestovatelů asi zvolí variantu půjčení auta tak, aby se mohli bezstarostně pohybovat po celém okolí. Na letišti sídlí mnoho nadnárodních i místních firem, ceny startují zhruba na 800 až 1.000 Kč za den.

Veřejnou dopravu obstarává kyvadlový autobus s intervalem 30 minut a jízdní dobou od 4:00 do posledního letu. Zaveze vás však jen na hlavní ulici (zastávka Sheridian St. at Rutherford St.), jízdenku koupíte ve stánku "Sun Palm Transport" na letišti nebo u řidiče při cestě zpět a vyjde na 4 AUD, resp. 6 AUD zpáteční.

Ze zastávky Sheridian Street se pak do centra dostanete běžnými autobusy MHD, lístek musíte koupit zvlášť za 2,20 AUD. Více informací najdete na webu letiště Cairns.


Služby na letišti

Wifi zdarma funguje v mezinárodním terminálu 1 hodinu, ve vnitrostátním pak pouze 30 minut.

Na letišti si zásadně neměňte peníze ve směnárně. Najdete tu pouze Travelex, která vás doslova okrade, bankomat bude mnohem lepší volbou.

Skříňky na úschovu zavazadel najdete poblíž parkoviště u vnitrostátní terminálu. Lze platit jen hotovostí, za 24 hodinovou periodu zaplatíte 6 až 10 AUD dle velikosti kufru.


Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:
Levné letenky do Austrálie? Nastav si hlídače