IATA (ICAO) kód letiště
CCU (VECC)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
18:17 (+3.5)
Vzdálenost od Prahy
6987 km

O letišti Kalkata

Největší letiště ve východní Indii s názvem "Netaji Subhas Chandra Bose" (zkracované jako NSCB Airport) leží 14 km od centra Kalkaty. Po rozsáhlé přestavbě nyní funguje jeden větší moderní terminál, jehož levá sekce odbavuje vnitrostátní lety, zatímco pravá mezinárodní spoje.

Jako všude v Indii i na kalkatském letišti musíte při vstupu do terminálu projít bezpečnostní kontrolou a kontrolou letenky. Bez ní se do letištního terminálu nedostanete. Doporučujeme mít letenku vytisknutou nebo staženou v PDF souboru v mobilním telefonu. Wifi je totiž dostupná až v tranzitní zóně. Pokud letenku nejste schopni předložit, u východu 3B jsou stánky všech aerolinek, kde vám letenku na požádání vytisknou.

Na letiště dorazte minimálně 2 hodiny před odletem vnitrostátního letu a 2,5 hodiny před mezinárodním letem.

Terminál je otevřený 24 hodin denně. Je možné zde přenocovat, ovšem pouze s platnou letenkou. Připravte se také na absolutní nedostatek sedaček.

Letenky

Průměrná cena letenky z Prahy do Kalkaty se pohybuje mezi 13.500 a 16.000 Kč při dvou přestupech, s jedním přestupem v Dauhá nebo Dubaji pak od 19.000 Kč výš. Letenky z Vídně nebo Německa bývají mírně levnější (mezi 12.500 a 14.000 Kč). Akční letenky do Kalkaty se prakticky neobjevují.

Vnitrostátní spoje po Indii jsou velmi levné, jednosměrné letenky vyjdou od 500 do 1.000 Kč. Nejvíce spojů do Kalkaty provozují společnosti Indigo, Air India, Vistara, AirAsia a GoAir.

Inspirujte se akcemi na letenky do Kalkaty, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Ačkoliv z letiště do centra jezdí autobusové linky s moderními autobusy (číslo VS1 a VS2), doporučujeme tuto variantu nepoužívat. Jízdní řády neexistují, stejně jako pevně daná trasa. Dané jsou jen konečné a nikdy nevíte, kudy přesně autobus pojede a zda se vám podaří vystoupit.

Nejlepší i velmi levnou možností je Uber. Nebudete se s nikým dohadovat o ceně a do svého hotelu dorazíte pohodlně a relativně rychle. I když mimo tranzitní zónu wifi funguje velmi špatně a žádný stánek mobilního operátora k zakoupení SIM karty na letišti není, v příletové hale najdete hned dva stánky Uberu, kde vám pracovníci přes váš telefon auto objednají. Do centra počítejte s cenou kolem 350 rupií ve špičce, resp. 230 rupií mimo špičku.

Běžné taxíky jezdí zhruba o třetinu až polovinu dráž, záleží na vašich smlouvacích schopnostech. 

Služby na letišti

Wifi je dostupná pouze v tranzitní zóně letiště (po druhé bezpečnostní kontrole za odbavením). 

Odletové tranzitní zóna je plná restaurací včetně fastfoodů typu KFC nebo Burger King.

Pozor při příletu! Bankomaty se nachází pouze v odletovém patře, kam se však bez letenky nedostanete. Příletovou letenku vám neuznají a k bankomatu nevpustí. Směnárny jsou v příletové části dostupné, ovšem s nevýhodným kurzem. Doporučujeme z letiště do města využít Uber, který zaplatíte kartou skrz aplikaci a peníze se vybrat až v centru, případně si ve směnárně vyměnit jen omezené množství peněz.

Na letišti nenajdete žádnou prodejnu SIM karet s mobilními daty.

 

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele