IATA (ICAO) kód letiště
PPS (RPVP)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
14:37 (+6)
Vzdálenost od Prahy
10191 km

O letišti Puerto Princesa City

Mezinárodní letiště Puerto Princesa je hlavní vzdušnou bránou na překrásný filipínský ostrov Palawan. Nachází se ve střední části ostrova v samotném centru menšího stejnojmenného městečka kousek od zátoky Honda Bay či národního parku Puerto-Princesa Subterranean River zapsaném na seznamu světového dědictví UNESCO.

Při odletu z Palawanu se platí odletová taxa ve výši 200 pesos na osobu.

Letenky

Letenky na Palawan zakoupíte převážně ze tří hlavních filipínských měst – z Manily, Cebu a Clarku. Letět však můžete i z Davao či loilo.

Ceny zpátečních letů se standardně pohybují okolo 1.200 Kč, v případě včasných nákupů s předstihem i několika měsíců se můžete dostat na polovic.

Hlavní aerolinky, u kterých letenky na Palawan hledejte, jsou Air Asia, Cebu Pacific a Philippine Airlines.

Inspirujte se akcemi na letenky do Puerta Princesa City, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Při cestách do hotelu v Puerto Princesa využijte motorek s kabinkou, tzv. tricykl. Stačí vyjít z letištní haly a domluvit se s čekajícími řidiči na ceně okolo 50 pesos. Levněji odchytíte tricykl na silnici před letištěm.

Z letiště do hlavního letoviska Palawanu El Nido se dopravíte minivanem. Cestovní agentury jsou situovány hned u letištní haly a cena je stanovena na 500–600 pesos za osobu. Cesta trvá 5–6 hodin.

Služby na letišti

Letištní hala je malá, sotva stačí na odbavení cestujících. Nečekejte zde proto nic kromě odbavovacích přepážek, přepážky k placení odletové taxy a jedné kavárny.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele
Avatar uživatele
Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 4 lety
Navrhni úpravu