Průvodce letištěm

Letiště Singapur Changi

Chceš vědět, jak se dostat z letiště nebo mezi terminály?
Projdi si průvodce, který tě na letiště připraví
1 osoba
Dospělý věk 25+
- +
Junior věk 12-24
- +
Dítě věk 2-11
- +
Kojenec 1-23 měsíců
- +
Preferovaný dopravce
0 vybraných zrušit výběr Potvrdit

O letišti Singapur Changi

Letiště Changi je od roku 2013 každoročně vyhlášeno nejlepším letištěm světa v prestižním leteckém žebříčku Skytrax a řadí se mezi 20 největších letišť světa. Changi leží ve východní části Singapuru přibližně 17 km od oblasti Marina Bay a zároveň tvoří jeden z nejvýznamnějších leteckých přístavů v jihovýchodní Asii.

Svou základnu zde mají Singapore Airlines, Silk Air, Scoot, Tigerair a Jetstar.

Letiště je otevřeno 24 hodin denně.

Průvodce pro tebe napsal David Eiselt
9876 km
od Prahy
? °C
aktuální počasí
03:41 (+6 )
aktuální čas

Letenky

Letenky do Singapuru se obvykle pohybují v rozmezí 13.00015.000 Kč s odletem z Prahy i Vídně. Mezi nejčastějšími dopravci nabízející nejlevnější letenky do Singapuru se řadí China Eastern, Turkish Airlines, KLM, Air France a British Airways.

V případě akčních cen lze zakoupit zpáteční letenky i za méně jak 10.000 Kč.

Doba letu se odvíjí od délky přestupu a nejkratší lety trvají 15–18 hodin.

Inspirujte se akcemi na letenky do Singapuru, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Přestup

Singapurské letiště se skládá ze 4 terminálů, které jsou vzájemně propojeny automatizovanými vláčky Skytrain. V provozu jsou od 5:00 do 2:30 a v mezičase je v provozu letištní autobus.

Minimální čas na bezproblémový přestup v rámci jedné letenky je 45 minut. Máte-li dva na sobě nezávislé lety, nechte si raději 2 a více hodin na přestup.

Cestovatelé tranzitující se Singapore Airlines, Silk Air, Scoot nebo Air New Zealand mohou využít zdarma vydávaných voucherů v hodnotě 20 SGD. Voucher si vyzvedněte v iShopChangi Collection centrech na terminálu 2 nebo 3. Více o benefitech leteckých společností můžete zjistit během přestupu.

Během přestupů delších 5 hodin využijte zdarma organizované prohlídky města. Výlet trvá 2,5 hodiny a probíhá šestkrát denně. Registrace probíhá hodinu před zahájením na stáncích Free Singapore Tours na terminálu 2 a 3. Zjistěte, jaká další letiště nabízí výlety při přestupu zdarma.

Doprava z/na letiště

Nejlevněji a zároveň i nejpohodlněji se z letiště do centra Singapuru dopravíte pomocí vlaku a singapurského metra SMRT. Nejprve je nutné z letiště dojet vlakem na stanici Tanah Merah (27 minut), kde přestoupíte na zelenou linku metra East West line. Následná doba jízdy na centrální stanici City Hall trvá 26 minut. 

Jízdenku pořídíte v automatech tak, že navolíte cílovou stanici a dle toho vám bude vypočtena částka. Ceny se pohybují v rozmezí 1,80–2,40 SGD. Vlaky jezdí v čase 5:30–23:00, a to každých 12 minut. Detaily o cenách jízdného a trasách najdete na webu smrt.com.sg. Jízdenky lze platit bohužel jen v hotovosti. Jedinou výjimkou, která lze zaplatit i kartou, je celodenní lístek za 20 SGD, který platí na metro i autobusy.

Alternativou k metru je autobusová linka číslo 36. Jízda trvá taktéž 1 hodinu, lístek stojí 2,50 S$ (je nutné mít přesnou hotovost) a autobusy jezdí od 6:00 do 0:00 a více informací najdete na webu goaheadbus.com.

* použité barvy linek jsou pouze ilustrační a neodpovídají oficiálnímu označení dopravního podniku

Služby na letišti

Wifi připojení k internetu je dostupné zdarma po dobu 3 hodin skrze síť #WiFi@Changi.

Úschovny zavazadel jsou umístěny na všech třech terminálech a platí se za 24 hodin dle rozměru zavazadla 5–15 S$. Směrovky k "baggage deposit" najdete v příletových halách.

Dále lze navštívit několik zahrad – kaktusová zahrada na terminálu 1, slunečnicová a orchidejová na terminálu 2 a využít odpočinkového koutku s filmy či videohrami.

Využijte během čekání na svůj spoj pohodového odpočinku u bazénu na střeše hotelu "Aerotel Airport Transit Hotel", který se nachází přímo v tranzitní zóně Terminálu 1. Pro veřejnost činí vstupné 17 SGD na 3 hodiny, tedy cca 290 Kč. Hosté hotelu mají vstup samozřejmě zdarma.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

8 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Ivo
Ivo

Nevite, jak ma otevreno Jewel, tedy ty nove zahrady s vodopadem? Googlim, ale nikde to poradne neni psane.. (prilet se scootem ve 4 rano a pak mame 5h na tranzit). Diky

před 5 měs
David Eiselt

Otevřeno 24 hodin denně :) https://www.jewelchangiairport.c...jewel.html

Přidat odpověď
před 5 měs

Prosím jak dlouho trvá cesta z letiště do Čínské čtvrti? Máme 11 hodin čas. Díky

před 6 měs
Avatar uživatele Vladko
Vladko

Počítal bych s jednou hodinou na samotnou cestu, k tomu samozřejmě čas na imigračním.

Přidat odpověď
před 6 měs
Avatar uživatele Andrea
Andrea

Přidávám čerstvé info, když by se někomu hodilo:

- voucher je v hodnotě 20 SGD / os.

- sprchy v Ambassador Lounge na terminálu 3 stojí 16 SGD / os. / 30 min.

Odpovědět
před 6 měs

Dobrý den,

nevíte někdo prosím, na co všechno může být využitý voucher na 40 SGD?

Děkuji

před rokem
Avatar uživatele Randy
Randy

akceptuje ho většina obchodů na letišti (ne všechny) anebo lze využít na 2 hodiny pobytu v Ambassador Lounge na terminálu 2 nebo 3.

před rokem
Avatar uživatele Lucie M
Lucie M

Nyní je voucher jen na 20 SGD a není nabízen pro lety operované Scootem.

Přidat odpověď
před 12 měs
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)

Průvodce pro vás napsal
Poslední aktualizace před 6 měs
Navrhni úpravu