IATA (ICAO) kód letiště
STL (KSTL)
Aktuální počasí
? °C
Aktuální čas
23:57 (-7)
Vzdálenost od Prahy
7705 km

O letišti St. Louis Lambert

Lambertovo mezinárodní letiště je největším vzdušným přístavem ve státě Missouri a leží 23 km severozápadně od města St. Louis. S 15 miliony odbavenými cestujícími ročně je srovnatelné například s pražským letištěm, v USA patří spíš k těm menším. Významnou základnu zde má low-costová aerolinka Southwest Airlines, dobré spojení má letiště se všemi kouty Spojených států. 

Využijete dvojici terminálů vzájemně propojených chodbou:

  • Terminál 1: všechny vnitrostátní lety s výjimkou společnosti Southwest Airlines, všechny mezinárodní odlety,
  • Terminál 2: všechny lety Southwest Airlines, všechny mezinárodní přílety s výjimkou letů z Kanady.

V areálu letiště má jedno ze svých mnoha sídel výrobce letadel Boeing.

Letenky

Ceny letenek z Prahy i okolních letišť do St. Louis se obecně pohybují kolem 15.000 Kč. Vzhledem k tomu, že neexistuje žádné regulérní přímé spojení s Evropou, čeká vás vždy minimálně jeden přestup na území USA či v Kanadě, z Prahy pak ve většině případů poletíte se dvěma přestupy.

Jediná levnější možnost vede s islandskou nízkonákladovou aerolinkou Wow Air, která provozuje přímé lety z Islandu a navazuje například na své lety do Berlína. Akční letenky u Wow Airu se objevují zhruba 2x ročně, nicméně je dobré důsledně počítat, jestli se opravdu vyplatí. Cena totiž neobsahuje ani standardní příruční zavazadlo...

Pokud míříte do St. Louis z jiného města v USA, vaše kroky by měly nejprve směřovat na web aerolinky Southwest, která patří k nejlevnějším a na místní letiště provozuje nejvíce spojů.

Inspirujte se akcemi na letenky do St. Louis, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Nejrychleji se do centra St. Louis dostanete nadzemním metrem červené linky (Red Line)Stanice na letišti se nachází před oběma terminály a jsou výborně značené. Metro jezdí od 4:30 do 1:00 ráno zhruba v 10-20 minutových intervalech, cesta do centra zabere asi 35 minut. Jízdenku zakoupíte v automatu na zastávce, je možné použít pouze hotovost, platební karty se neakceptují. Jedna jízda vyjde na 2,50 USD nehledě na vzdálenost, 2hodinová přestupní jízdenky na všechny druhy dopravy vyjde na 3 USD a celodenní (pouze v daný kalendářní den) pak na 7,50 USD.

Alternativní možnost dopravy do čtvrtí v okolí letiště představuje autobus číslo 49. Jízdenku za 2 USD koupíte u řidiče.

Služby na letišti

Wifi zdarma je dostupná na 60 minut.

Oba terminály jsou vybaveny širokou škálou služeb (vyjma úschovny na zavazadla), některé restaurace mají otevřeno 24 hodin denně.

V tranzitní zóně pak najdete i automaty na pití, sušenky a bagety, kde pořídíte svačinu za standardní ceny.

Letiště v okolí

Odhalte naše tipy k dopravě, přestupům i letenkám na další nejbližší letiště v okolí:

Komentáře

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele