Letiště Trabzon

O letišti

Město Trabzon na severovýchodním cípu Turecka má zhruba 6 km od centra významné letiště sloužící především vnitrostátní dopravě. Vzhledem k velmi hornatému a členitému pobřeží je přistávací dráha vtěsnána na úzký pruh rovné země těsně nad mořem, terminál pak stojí v zářezu pod dálnicí a prudce se zvedajícím terénem. 

Trabzonské letiště je rozděleno na mnohem větší a moderní vnitrostátní terminál a těsně navazující malý mezinárodní terminál (cca 100 metrů pěšky). 

Oficiální stránky letiště jsou trabzon.dhmi.gov.tr

IATA Kód
TZX
Aktuální počasí
? °C
Místní čas
22:23 (+2)
Vzdálenost z ČR
2216 km

Letenky

Přes 90% všech spojů z Trabzonu míří jen do ostatních tureckých měst, z toho většina do Istanbulu. A právě přes něj sem vede nejjednodušší cesta. Pohodlnější lety s Turkish Airlines přijdou zhruba na 6.500 Kč za zpáteční cestu, levnější nízkonákladové lety s Pegasus Airlines pak od 4.000 Kč. 

Samotné vnitrostátní letenky se pak dají pořídit velmi levně u Pegasus Airlines, a to už od pár stokorun. 

Většina mezinárodních spojů míří do Německa, letenky jsou však obvykle velmi drahé (od 7.000 Kč výš).

Inspirujte se akcemi na letenky do Trabzonu, nebo využijte náš vyhledávač letenek a podívejte se na aktuální ceny. Porovnáváme nabídky více než 500 leteckých společností.

Doprava z/na letiště

Veřejnou dopravu obstarává společnost Havaş, která jezdí na mnoho tureckých letišť. V Trabzonu využívá jen menší mikrobusy (dolmuše) a do/z centra Trabzonu jezdí jen 6x denně, přesný jízdní řád najdete zde. Přímo v centru má spoj jen jednu zastávku, která není označená. Mikrobusy zastavují na ulici Yamuz Selim Boulevard přímo před supermarketem Kilpa, přesně na tomto místě. Jízdenka stojí 6 lir, můžete platit jen v hotovosti řidiči a obvykle se platí až při výstupu. Cesta na letiště zabere 30 minut.

Taxi by vás nemělo stát více než 25 lir.

Autobusy Havaş jezdí z letiště i na východ do měst Of, Rize, Pazar, Arhavi, Hopa a dalších po cestě, a to dokonce častěji než do centra Trabzonu. Interval během dne se pohybuje mezi 60 a 120 minutami a jízdní doba se liší dle destinace, více opět na oficiálním webu. Jízdenka do všech míst mezi letištěm a Rize stojí 16 lir, zbývající města stojí 30 lir, platí se opět jen v hotovosti řidičovi.

Služby na letišti

Wifi zdarma na letišti nefunguje.

Terminál je sice moderní, malá bistra najdete ve veřejné části. V té tranzitní je pak pouze čekárna a toalety.

Avatar uživatele
naposledy aktualizováno 24. 12. 2018
Navrhni úpravu

0 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Letiště v okolí

Získej tipy k dopravě do centra i z dalších letišť v okolí