Mapa
Kam smíme cestovat? Přehledná mapa pro cestovatele

Klikni na stát a zjisti podmínky pro vstup

✈️ Kam a do kolika států můžeme aktuálně cestovat?

Nyní lze bez omezení vycestovat do 24 států. Jaké to jsou zjistíte v mapě pro cestovatele pod zelenou barvou.

🌍 Co značí jednotlivé barvy zelená, oranžová a červená?

💚 Zelená barva vyznačuje státy, kam lze cestovat zcela bez omezení.
🧡 Oranžová barva značí státy, kam můžete vycestovat s dokumentem prokazujícím negativní test na koronavirus Covid–19, nebo je termín otevření zatím jen neoficiální.
❤️ Červená barva patří těm státům, které buďto zcela zakazují vstup turistům nebo je nutná 14 denní karanténa po příletu.

Jednotlivé státy si zobrazíte na mapě pro cestovatele.

🚦 Jaký je rozdíl mezi vládním semaforem a vaší mapou?

Vládní semafor říká, za jakých podmínek se můžeme z daných států vrátit a vůbec nerespektuje podmínky jednotlivých států pro vstup turistů. Naopak naše mapa pro cestovatele říká, kam a za jakých podmínek lze do daných států vycestovat. Respektujeme i podmínky návratu.

⏰ Je mapa pro cestovatele aktuální?

Ano. Snažíme se v současné době co nejčastěji aktualizovat podmínky všech států světa, které své hranice zavřeli a nyní otevírají z důvodu pandemie koronaviru Covid–19. Někdy aktualizujeme mapu pro cestovatele i několikrát denně.

Sdílej s přáteli

209 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Avatar uživatele Jankubr
Jankubr

Nevíte nějaké info ohledně Rakouska? Zaslechl jsem, že uvažují ČR zařadit na seznam rizikových. 11.7. máme v plánu jet za rodinou

před 18 hod
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Nevím, kde se ta informace vzala. Zaslechl jsem to ve vysílání na ČT24 rovněž, ale podle mě to spíš byla dezinterpretace barev na "rakouském semaforu". Nikde žádné oficiální prohlášení o tom, že by se Rakousko mělo zavírat, není.

před 18 hod
Avatar uživatele Jankubr
Jankubr

Přesně tak. Zaslechl jsem to také tam. Tak uvidíme, každopádně je možné všechno . Ze dne na den se to mění

Přidat odpověď
před 18 hod

Platí přímá úměra: čím více zbytečných testů (bezpříznakových osob, kterým objektivně vůbec nic není), tím více pozitivních nálezů, tím více restrikcí pro testování. Chápu sice, že vrchnost potřebuje ty nakoupené ultra-předražené testy někde vyflákat, ale proč nám po těch několika měsících, kdy nám intenzivně ničila normální život, nedá už konečně s tou "operací koronavirus" pokoj? Nebo nás pořád ještě zruinovala, zadlužila a omezila málo?

Teď najednou budou testovat jak o život, jen abychom se dostali do pozice "problémové" země?

před 1 dny
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 468 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-07-04T12:54:44+02:00)

Takže podle tebe by byl nejlepší severokorejský přístup? To by se musel prostřednictvím WHO domluvit celý svět na tom, že se k tomuto koronaviru bude přistupovat jako ke chřipce a že úmrtí velkého počtu lidí a zahlcené zdravotnictví je OK. Netestování bezpříznakových osob (které koronavirus také šíří) by znamenalo zvýšený nárůst i těch s příznaky a důsledky, které vidíme dnes (opětovné omezování cestování pro občany ČR, které ale považuju za hloupost způsobenou byrokratickým přístupem slovinských a pobaltských hygieniků), by přišly taky, akorát o něco později.

PCR testy nejsou ultra-předražené a nejsou nakoupené do zásoby (to byly rychlotesty, ale ty jsou levné a pro tyto účely nepoužitelné). Omezování normálního života a zadlužování není důsledkem reakce vlád, ale důsledkem šíření viru, což je přirozená součást přírody, které zatím stále neporoučíme. Je to ostatně vidět i ve státech, kde vlády omezovaly běžný život méně a už toho litují viz např. Švédsko nebo jižní státy USA.

Jinak ono teď to v Evropě vypadá, že jen málo nakažených má nějaké vážnější příznaky, ale to je s velkou pravděpodobností díky tomu, že v létě má každý lepší imunitu (slunce, víc ovoce a zeleniny, víc pohybu, dovolená) a méně se pobývá v uzavřených prostorech, takže se předávají při šíření viru menší dávky. Na podzim a v zimě se může situace ohledně vážnosti příznaků v zemích, kde si v létě nechají rozšířit virus do velké části populace, zase výrazně zhoršit. Navíc virus mutuje a v zemích se snadnějším šířením hrozí mutace do nebezpečnějších forem, což je přirozený proces.

před 15 hod

Můžete se strašit dle libosti a vymýšlet teorie o tom, co bude na podzim. Volejte po nových opatřeních na podzim a přijdou. Volejte po dalším kole hry jménem "rouškovaná" a také se dočkáte. Můžeme to divadlo opakovat stále dokola až do úplného ekonomického kolapsu. Ten ovšem způsobí mnohem více mrtvých, na to vemte jed. Chudoba zabíjí.

Jen si kladu otázku, zda vůbec máme jako stát "koule". Zavádí proti nám státečky jako Slovinsko, Estonsko či Lotyšsko nesmyslné sankce? Proč jim obratem recipročně neoplatíme stejnou minci? Pokud se neozveme, bude se u nás dovolenkovat celá promořená Evropa, ale my nebudeme smět nikam za čáru. (To je ovšem také důsledek rouškové totality, která nám tu vlnu tak zploštila, že přijde teď, když už jsme dávno mohli mít pokoj.)

před 5 hod
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 468 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-07-05T00:57:19+02:00)

Já a ani nikdo z naší či jiné vlády nevolá po opakování jarních opatření. Právě opětovné zavedení některých opatření jako roušky v budovách a dopravních prostředcích nebo např. omezení restaurací a barů v nočních hodinách, omezení počtu lidí na velkých akcích a případně omezení cestování se státy s vysokým výskytem (nemyslím aktuální nesmyslné omezování typu Slovinsko, Kypr a Pobaltí) může v případě potřeby zamezit dalšímu velkému omezení ekonomické aktivity (a tomu už menšímu počtu postižených subjektů nebude takový problém kompenzovat ztráty). Kdyby se strkala hlava do písku, aktivita lidí a ekonomiky se omezí i bez vládních opatření sama od sebe. To bylo vidět např. na automobilkách, které vláda nezavřela. Ani dnes lidi nenakupují mnoho druhů zboží jako dřív. Nebo ve Švédsku většina lidí omezila návštěvy restaurací a další aktivity, i když nebyla velká omezení. Zajímavé je, když chudoba zabíjí, že se obyvatelstvo v nejchudších zemích rozrůstá nejrychleji, zatímco nejbohatší země začínají vymírat, pokud nemají dost imigrantů.

Lepší než dělat naschvály státům, které třeba mají minimum nakažených, je jednat o co nejrychlejším otevření. To, že si oni poškozují domácí turistický průmysl, ještě neznamená, že to musíme opakovat. Taky se u nás ale hlídá, kdo může přijet. Akorát jsou naše limity vyšší. Není žádná země, kde by už měli takovou promořenost, že by mohli mít v dohledné době pokoj. Je možné, že někdy příští rok, pokud to bude ještě aktuální, bude dostatečná promořenost v částech Švédska, USA a Jižní Ameriky. Ale může se ukázat, že velký podíl dříve nakažených nebude mít po určité době dost protilátek, aby už koronavirus nedostal. To zatím nikdo neví.

máte někdo zkušenost s příletem na letiště na Mallorce? Nevím, jestli i tam platí nutnost vyplnit formulář, zavedený od 1.7. pokoušela jsem ho elektronicky vyplnit, bez úspěchu...nepustilo mě to...

Odpovědět
před 1 dny
divan
 • Přidal se před 8 měs
 • Napsal 149 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-07-03T08:55:59+02:00)

Pozor při cestě do Slovinska: za pár dní jsme tam měli odjíždět, ale jak to čtu, možná nepojedeme nikam :-(

https://www.mzv.cz/ljubljana/cz/...i_pro.html

https://www.idnes.cz/zpravy/zahr...nicni_chtl

Odpovědět
před 2 dny

Ahoj. Chtěl bych se prosím zeptat ohledně Azorů. Letím z Vídně 19.7. se sleepover v Lisabonu. Potřebuji vstupní test (tam ho absolvovat nechci) a nevím jestli z původní země ČR nebo z letiště kam na Azory přiletím. A ještě otázka Nostradamova, nevíte něco o tom, že by se ty testy tam měli třeba úplně zrušit. Děkuji za odpověď

Odpovědět
před 2 dny

Ahojte,

Chtěla jsem se zeptat, zda někdo nemáte informace, jak je to výhledově s vycestováním do Anglie, aby tam už člověk nemusel být ve 14-ti denní karanténě?

Předem děkuji za každou reakci :-)

Mějte se.

M.

před 2 dny
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ahoj, pokud jsou informace stále aktuální, tak v pondělí (6.7.) by se mělo rozhodnout, pro které země bude karanténa v Anglii zrušena.

před 2 dny

Mockrát děkuji za informaci :-)

Avatar uživatele
Jiří 73
 • Přidal se před 5 měs
 • Napsal 1 komentář
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-07-02T16:58:59+02:00)

Ahoj, neví někdo od kdy se může létat do USA? (jako turista)

Měl jsem letenky koupené od ledna u Swiss a právě zrušili let a nechal jsem si vratit peníze. Nevím mám li kupovat nové letenky a od kdy. Rád bych letěl v polovině září. Stránky mzv nic moc neříkají:-(

Díky

před 2 dny
Avatar uživatele Breathe
Breathe

Ne, to neví v tuhle chvíli nikdo.

před 2 dny
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

To opravdu nikdo neví a ještě dlouho vědět nebude. Osobně bych tipoval, že jako turista nejdřív příští rok na jaře. Září je nereálné, stačí se podívat třeba na graf v tomto článku: https://www.novinky.cz/koronavir...a-40328915

před 2 dny
Avatar uživatele Jakub
Jakub

21. 7. vyprší uzavření hranic s Mexikem a Kanadou a bude se řešit co dál. Dle včerejších info EU povoluje vstup Kanaďanů do EU a na oplátku chtějí to samé. Pak bude otázkou jak bude možné překonat hranice US-CA.

Michal

Air Astana tvrdí, že min. do listopadu se po přistání nevydávají bezplatná turistická víza. Čili Kazachstán až do konce října nepoužitelný.

https://airastana.com/global/en-...rus-update

Odpovědět
před 3 dny
Avatar uživatele Archi
Archi
 • Přidal se před 11 dny
 • Napsal 4 komentáře
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-07-02T16:41:15+02:00)

Zdravím, jaká je aktuálně reálná šance se dostat po 20/08/2020 z Norska do Švédska a ze Švédska do Dánska?

Budou tam nějaké kontroly nebo to bude někdo nějakým způsobem řešit, případně kontrolovat a dá se pak případně z Dánska přejet autem po ose Německo - CZ? Díky.

před 3 dny
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Norsko by se snad mělo otevřít 15.7., takže by to v srpnu už mohlo být v pohodě.

před 3 dny
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

No ale kvůli cestě přes Švédsko by mohl být stále požadavek na test nebo karanténu po návratu, ne? Trajekty jezdí když tak i z Norska přímo do Dánska.

před 3 dny
Avatar uživatele Archi
Archi

Liobr_S: Ano díky, přesně tak jsem to myslel. Dočetl jsem se, že směr Dánsko - Švdésko bude zavřený, problém je jestli severské země pořád neizolují Švédsko jako takové. V jiných příspěvcích jsem se právě naopak tady zase dočetl, že Oresudnský most zavřený směr ze Švédska do Dánska není a nikdo nic nepožaduje naopak..

Jsem popravdě ze všech těch informací zmaten a chci se spíš ujistit, že když už se dokážu dostat z Estonska do Finska, tak se pak dokážu také dostat do Norsko-Švédsko-Dánsko. Po této ose (autem).

Dobrý den, za dva dny mě čeká cesta autem do Řecka. Nemohu nikde ověřit vaši informaci, že Severní Makedonie do Řecka nepouští. Na stránkách MZV jsem nic nenašel. Díky za info

před 3 dny
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Dobrý den, od 1.7. by hranice měla být otevřena, ale Makedonie stále není zařazena na seznam bezpečných zemí, takže nevím, jestli nebude potřebovat v Řecku negativní test.

Jak to prosím vypadá s odlety z Katowic do Turecka? Máme letět 1.8.2020. Společnost Corendon Airlines.

před 4 dny

Hranice jsou otevřeny, sám jsem byl nakupovat dnes v Cieszynie :) takže pokud nevymysli nějakou blbost, jsi v pohodě.

před 3 dny

Pokud se nepletu, tak Corendon zrušil lety do Turecka z Katowic? Kdybych nenapsal dotaz, tak ani nevím, že to zrušili (termín byl 18-29.7.). Při přihlášení k účtu mám napsané Cancelled Reservation. Mají vrátit peníze do 2 měsíců..

Petr

Ahoj,

dá se někde zjistit, ze kterých zemí se dá přiletět od 1.7.2020 volně na Maltu (zajímá mě Polsko a Rakousko) nebo zda při příletu musím podstoupit třeba namátkový test jako v Řecku nebo je nutné vyplnit nějaký formulář (a kde se dá získat)?

Díky za radu.

před 4 dny
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ahoj, odkaz zde: https://www.visitmalta.com/en/re...ng-airport. Dá se na Maltu letět i z Rakouska a Polska.

Potřebuji jet v červenci/srpnu autem do Švédska. Nejlépe trajektem do Dánska a dále do Svédska. Dáni povolují čechům vstup do země, ale nejsem schopná se dopátrat, jak dál. Prý uzavřeli i most Kodaň - Malmo. Na této mapě vidím Švédsko oranžové a jsem zcela zmatená. Na ostatních mapách je buď pro ČR červená (s povinností karantény při návratu), ale jinak zcela otevřené ?? Prosím moc o radu.

před 4 dny
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Zdravím, vysvětlení barev naší mapy je popsáno ve vysvětlivkách výše pod mapou. Do Švédska je opravdu vstup neomezený, zpět do ČR je nutné předložit negativní test nebo podstoupit karanténu. Most mezi Dánskem a Švédskem by měl být otevřený, jen při cestě do Dánska očekávejte hraniční kontroly, kde se budou ptát na důvod vjezdu do Dánska.

před 4 dny

taky zdravím, moc dík, s tím mostem si ale nejsem furt jistá: Ingen tur över Sundet till helgen – danska gränsen öppnar inte, překladač: Žádný výlet přes most - dánská hranice se neotevře

Zdravím chci se zeptat jak je to aktuální s cestovanim do Tunisu? Chtěli bychom od 25.7 letět s přítelem na dovolenou ale nevíme zda to bude možné nevíte nějaké informace? Za vše děkuji.

před 4 dny
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Zdravím, zatím není "otevřeno" ani z jedné strany. Jestli bude možné 25.7. bohužel nikdo netuší.

před 4 dny

Takže letos asi budeme mít smůlu že? :-( a co třeba Egypt nebo nějaké takovéhle teplé země?

před 4 dny
Avatar uživatele
danny

V jižních státech EU bude taky tepla dost...

ahoj, nevíte někdo jak to vypadá aktuálně s Běloruskem? Na vaší mapě je nutná 14ti denní karanténa, podle jinýho zdroje stačí negativní test (bohužel zdroj sem našel jenom v polštině), nedávno byla myslim i na seznamu mapa kde bylo Bělorusko zakreslený zeleně s poznámkou nutnosti testu proti Covid

https://grodnovisafree.by/en/new...id-19.html

před 5 dny

Též by mě zajímal aktuální stav s Běloruskem, na stránkách Wikipedie a z rozhovoru s Bělorusy staci negativní test, na ambasádě mi Před týdnem po tel. dokonce řekli, ze Test je dokonce jen na doporučení..

https://en.m.wikipedia.org/wiki/...in_Belarus

Bylo by fajn najít nějaký oficiální zdroj, to se mi zatím nedaří...

Přidat odpověď
před 17 hod
Avatar uživatele neli13
neli13

Ahoj, odkud prosím čerpáte informaci, že od 01. 07. 2020 je Albánie bez nutnosti testu při cestě do ČR? Nikde se mi nepodařilo najít relevantní informace. Děkuji.

před 5 dny
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Ahoj, nám už bohužel také ne. Původně byla Albánie Evropskou unií zařazena do balíčku zemí, ze kterých půjde od 1.7. volně cestovat do EU. V oficiální "Mapě Cestovatele" na webu MZV je stále po rozkliknutí Albánie (https://www.mzv.cz/jnp/cz/mapa_c...atele.html )poznámka, že od 1.7. je volné cestování oboustranně. Tak babo raď :(

Odkud prosím čerpáte u Portugalska informaci

"Vstup pro cizince oficiálně zakázán není, zpět do ČR nově od 29.6. opět nepotřebujete negativní test nebo podstoupit 14denní karanténu. Aktuální informace na webu Ministerstva zahraničí."

Odkaz je aktualizovan naposledy 16.6. a dle ostatních zdrojů je při návratu z Portugalska stále povinná karanténa/negativní test.

před 5 dny
Avatar uživatele
Kryštof Hájek
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 3949 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-06-30T15:07:02+02:00)

Ze včerejší tiskové konference Adama Vojtěcha: https://www.seznamzpravy.cz/clan...Timeline=1 (čas ve videu 15:45).

před 5 dny

Aha tak Super, díky za dobré zprávy:-)

Avatar uživatele ledvi
ledvi

Dobrý den , chystáme se na cestu do Černe hory a Albanie. Budeme projizdet Chorvatskem a chteli bychom treba par dnu zustat v kempu v Chorvatsku. Musime mit kemp dopredu rezervovany, aby nas do Chorvatska pustili? Dekuji za odpověď.

před 5 dny
Avatar uživatele
David Eiselt

V současné době nikdo neověřuje platnost rezervace.

Zdravím,

rád bych poprosil o radu, názor nebo zkušenost. Máme koupené letenky do Estonska, letíme v sobotu 4.7. z Vídně.

Estonsko má pravidlo 14ti denní karantény pro země, kde je více než 15 nakažených na 100 000 obyvatel. Vyhodnocují to každý pátek, tedy den před naším odletem a myslím si, že ČR se dostane nad těch 15 (aktuálně jsme na 12 a nové případy teď rostou rychle kvůli těm plošným testům v OKD). Ale není mi právě jasné, zda mě má ČR vůbec zajímat, když letíme z Rakouska. Co myslíte ?

Informace od Estonských úřadů mi přijdou trošku protichůdné. MZ uvádí:

"The compulsory self-isolation for people arriving in Estonia depends on whether the relative coronavirus infection rate in their country of departure where they have spent at least 14 days before departure is above 15." V tomto případě určitě v Rakousku posledních 14 dní nestrávíme.

Policie a pohraničí stráž má na webu toto:

"If I travel to Estonia through several different countries, which of them will be considered as the country of departure at the border?

The country of departure is the country from which the person arrived in Estonia." ,ale zároveň i toto:

"for the past 14 days, you have stayed in a Member State of the European Union or the Schengen Area, or in the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland, where the coronavirus infection rate has been 15 persons or less per 100,000 inhabitants in the last 14 days."

Tak já nevím čím se mám řídit, zkoušel jsem jim napsat i mail, ale zatím bez odpovědi. Pokud někdo máte zkušenost nebo si ta pravidla vykládáte jinak, poraďte prosím.

Díky :)

před 6 dny

Řeším naprosto totožný scénář, dej pak pls vědět, kdyby ses něčeho dopátral, sám taky zkusím. Dík.

před 6 dny

Ahoj, dopátral.

Na té stránce, kde zveřejňují ten seznam byla chyba v datech, kdy platí ten koeficient.

https://vm.ee/en/information-cou...sengers%20

Už to opravili aktuální seznam výše, kde má ČR i Rakousko pod 15 pozitivních na 100 000 obyvatel platí až do 5.7. (včetně). Takže pro náš přílet v sobotu je jedno, jak se počet pozitivních v pátek změní. Tak to vypadá, že budeme mít kliku.

Pro jistotu jsem psal ještě na velvyslanectví ČR v Tallinnu a odpověděli mi toto:

Informaci, zda Estonsko vychází z čísla koeficientu země původu daného cestujícího či z čísla koeficientu země,

ze které cizinec přijíždí jako poslední, nemáme k dispozici. Ovšem jak Česká republika tak Rakousko

je na tom s nákazou COVID-19 poměrně dobře, takže by to nemělo hrát roli.

Máte pravdu, v anglické verzi není informace uvedena dobře - aktuální koeficient pro ČR 9,2 má platit pro příjezd

takového cestujícího pro tento týden 29.6.-5.7. (tak, jak uvádí estonská verze webu MZV).

Tzn. že ať už je koeficient v ČR po aktualizaci v pátek 3.7. jakkoli vysoký, Vašeho příjezdu se týká číslo 9,2,

a to znamená, že při příjezdu v tomto týdnu se Vás karanténa týkat nebude.

Tak snad to tak zůstane.

před 5 dny

Tak na webu aktualizovali platnost čísla 9.2 až do neděle, ale mám za to, že v pátek se stejně zaktualizuje a budeme asi nahraní :/ nějaký nový info?

před 5 dny

Tak se omlouvám za spam, ale nakonec se mi podařilo najít skvělou zprávu. Pokud to chápu dobře, číslo 9.2 je validní až do neděle, protože každá páteční aktualizace platí až od následujícího pondělí.

Statistical information on the infection rate of the previous 14 days per 100 000 inhabitants are published by the Ministry of Foreign Affairs on its website every Friday and is valid for the next seven days as of the following Monday.

Více zde: https://kkk.kriis.ee/en/faq/trav...foreigners

před 5 dny

Ahoj,

posílal jsem to včera, ale v příspěvku byl odkaz, tak to asi ještě neschválili.

Mám info, že to číslo 9,2 bude skutečně platit až do neděle. Toto mi napsali z ambasády:

Informaci, zda Estonsko vychází z čísla koeficientu země původu daného cestujícího či z čísla koeficientu země,

ze které cizinec přijíždí jako poslední, nemáme k dispozici. Ovšem jak Česká republika tak Rakousko

je na tom s nákazou COVID-19 poměrně dobře, takže by to nemělo hrát roli.

Máte pravdu, v anglické verzi není informace uvedena dobře - aktuální koeficient pro ČR 9,2 má platit pro příjezd

takového cestujícího pro tento týden 29.6.-5.7. (tak, jak uvádí estonská verze webu MZV).

Tzn. že ať už je koeficient v ČR po aktualizaci v pátek 3.7. jakkoli vysoký, Vašeho příjezdu se týká číslo 9,2,

a to znamená, že při příjezdu v tomto týdnu se Vás karanténa týkat nebude.

A tohle nějaký estonský úřad:

Hi,

The list of countries is valid until Sunday (05.07.2020) and on Saturday (04.07.2020) this applies to you too.

With respect

Health Board

Takže by to mělo být ok snad. Jsme rozhodnutí, že pojedeme. Pokud se nestane nic mimořádného.

Ahoj, v pátek letíme do Nice a dnes mi došel email od Wizzar, že mám vyplnit přiložený formulář a mít ho vyplněný u sebe při cestování. Vyplňoval už někdo z vás prosím tento formulář při letu do Francie? Bylo všechno v pohodě? Jsem z toho celkem zmatená, jedná se o zaškrtnutí důvodu, za jakým jedu do Francie a turismus tam není ani jeden z nich. Budu ráda za každou odpověď, Romana

Odpovědět
před 6 dny
Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)