Mapa
Kam smíme cestovat? Přehledná mapa pro cestovatele

Klikni na stát a zjisti podmínky pro vstup

✈️ Kam a do kolika států můžeme aktuálně cestovat?

Nyní lze bez omezení vycestovat do 25 států. Jaké to jsou zjistíte v mapě pro cestovatele pod zelenou barvou.

🌍 Co značí jednotlivé barvy zelená, oranžová a červená?

💚 Zelená barva vyznačuje státy, kam lze cestovat zcela bez omezení.
🧡 Oranžová barva značí státy, kam můžete vycestovat s dokumentem prokazujícím negativní test na koronavirus Covid–19, nebo je termín otevření zatím jen neoficiální.
❤️ Červená barva patří těm státům, které buďto zcela zakazují vstup turistům nebo je nutná 14 denní karanténa po příletu.

Jednotlivé státy si zobrazíte na mapě pro cestovatele.

🚦 Jaký je rozdíl mezi vládním semaforem a vaší mapou?

Vládní semafor říká, za jakých podmínek se můžeme z daných států vrátit a vůbec nerespektuje podmínky jednotlivých států pro vstup turistů. Naopak naše mapa pro cestovatele říká, kam a za jakých podmínek lze do daných států vycestovat. Respektujeme i podmínky návratu.

⏰ Je mapa pro cestovatele aktuální?

Ano. Snažíme se v současné době co nejčastěji aktualizovat podmínky všech států světa, které své hranice zavřeli a nyní otevírají z důvodu pandemie koronaviru Covid–19. Někdy aktualizujeme mapu pro cestovatele i několikrát denně.

Sdílej s přáteli

380 komentářů

Žádná otázka není hloupá ani špatná. Pokud známe odpověď, rádi se o ni podělíme.

Petr

Ahoj,

na stránkách MZV

https://www.mzv.cz/rome/cz/viza_...a_a_1.html

se píše, že na Maltu bez testu je možné přiletět pouze v případě, že přiletím z bezpečné země a buď jsem jejím občanem, nebo v ní 14 dnů předtím pobývám. Znamená to, že pokud bych jako občan ČR letěl z Polska nebo Rakouska a z ČR tam přijel až v den odletu a předtím pobýval v ČR, musel bych mít test, i když všechny tyto země jsou z pohledu Malty bezpečné?

Díky za radu.

před 11 hod
Avatar uživatele
Liborek
 • Právě online
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 153 komentářů
 • Poslat zprávu

Lepší je se podívat přímo na maltský web - https://deputyprimeminister.gov....ravel.aspx - test není třeba, pokud všechny země, kde jsi 14 dní před cestou pobýval, jsou řazeny mezi bezpečné.

Přidat odpověď
před 11 hod

Aktualizujte Keňu, již lety obnovila, ČR se zatím na seznam nedostala. Snad je to ale jen tím, že jsme malí, zapomněli na nás a brzy to napraví :D viz: https://www.mzv.cz/nairobi/cz/vi...pu_do.html

Odpovědět
před 13 hod
Avatar uživatele Petr
Petr
 • Právě online
 • Přidal se před 3 měs
 • Napsal 2 komentáře
 • Poslat zprávu

Rumunsko se bohužel může přetřít na oranžovo, při návratu vyžadován test nebo karanténa

Odpovědět
před 5 dny

Zdravím, plánuje někdo na srpen cestu do Emirátů (do Dubaje)? Vzhledem k tomu, že je tam již možné přicestovat s negativním testem, zajímá mě spíš ta stránka návratu zpět. Není úplně mým cílem se dostat po návratu domů do dvoutýdenní karantény. Jak tedy s negativním testem? Je někde v Dubaji možné bez problémů udělat si test, který by mi po návratu umožnil se karanténě vyhnout? Nejsem si úplně jistý tím, jestli stačí pouze jeden negativní test, ale zřejmě ano. Chci případně letět z Vídně. V Dubaji se význam, ale jako postcoronavirovou ji ještě neznám. Díky za jakékoliv info!

Odpovědět
před 5 dny

Ahoj, ráda bych se zeptala, jestli někdo neví, jak je to s lety z Vídně do Portugalska (Lisabon)? Zda je vyžadována karanténa, popř. jak to je s příletem z Portugalska do Rakouska..máme zakoupené letenky na třetí týden v srpnu

před 5 dny
Avatar uživatele J0x
J0x

Doporučuji popojet o pár příspěvků níž a číst...

před 5 dny

četla jsem, že po příletu do Portugalska vám může být také nařízena karanténa, takže jsem myslela, jestli by někdo neměl i informace ohledně tohoto:)

Nevíte jaká je aktuální cestovatelská situace na Severním Kypru ? Při letech Praha-Larnaca se jasně řídím pokyny pro stát Kypr, ale dají se přejíždět hranice mezi "Kypry" bez omezení nebo jaké jsou aktuální podmínky prosím ?

před 6 dny

Taky me to zajimalo protoze se chystam na Kypr za 14 dni.

Aktualne na strankach MZV najdete toto:

Pohyb mezi jižní a severní částí Kypru

V současnosti jsou uzavřené všechny přechody mezi jižní a severní částí Kypru pro cizince, kteří nežijí trvale na Kypru. Přechod je umožněný na vybraných místech pouze ze závažných humanitárních důvodů. V těchto případech kontaktujte, prosím, vždy velvyslanectví!

Bohuzel :(

Avatar uživatele
Tomáš Cibulka

Jen pro info, Rakousko již nebude prodlužovat "landing ban", čili například lety z Portugalska jsou tímto od 1.8. povoleny. Nicméně platí, že po příletu je vyžadován negativní test / karanténa na 10 dní / případně potvrzení o opuštění Rakouska (což bude případ pro Čechy).

před 6 dny

Tomáši, je nějaký oficiální odkaz na tuto informaci?

Díky

před 6 dny
Avatar uživatele
mirjur

Landing bans

Version: 16.07.2020a, applicable till 31.07.2020, landing bans WILL NOT be prolonged

• flights from Albania, Belarus, Bosnia and Herzegovina, Bulgaria, Peoples Republic of

China, Arab Republic of Egypt, Islamic Republic Iran, Kosovo, Moldavia, Montenegro,

North Macedonia, Portugal, Romania, Russian Federation, Serbia, Sweden, Ukraine

and United Kingdom are prohibited

https://www.bmk.gv.at/en/service...ments.html, dokument Entry requirements (Einreisebestimmungen).

před 6 dny
Avatar uživatele
Tomáš Cibulka

Já právě čekal, kdy vydají novou "směrnici", ale přidali jen "landing bans WILL NOT be prolonged". Každopádně na zmíněném odkazu je to vše.

před 6 dny
Avatar uživatele J0x
J0x

Ještě pro pořádek ocituji tu část "pro Čechy": "transfer passengers, provided that immediate departure is ensured (proof of a flight, train, bus ticket, a taxi confirmation or similar)".

před 6 dny
Avatar uživatele eremi
eremi
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 559 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-07-30T12:43:48+02:00)

Tak, jak jsi to napsal je to trochu zavádějící, tohle se uplatní "pro Čechy" pouze v případě příletu z třetích zemí, kterým neumožňuje Rakousko vstup bez testu. Pokud přiletí Čech do Rakouska ze zemí, ze kterých Rakousko nepožaduje test (zejména Schengen + pár dalších), tak není třeba prokazovat a dokládat vůbec nic.

před 6 dny
Avatar uživatele
Tomáš Cibulka

Jen jsem primárně informoval o změnách onoho "landing ban" a přidal příklad Portugalska. Je asi jasné, že každý si stejně před svou cestou musí ověřit konkrétní země a doufám, že se nikdo neřídí jedním komentářem v místní diskusi :)

před 6 dny
Avatar uživatele eremi
eremi
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 559 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-07-30T14:32:38+02:00)

To by ses myslím divil, pokud si ji teda zvládne aspoň přečíst :)

Zdravím. Existuje pro CZ občana možnost udělat si cestovní pojištěním které bude krýt Covid-19 i do zemí mimo semafor (například Zanzibar, Maledivy či Bali). CZ jsem zatím žádnou nenašel. Jediný kdo něco takového nabízí a dokonce zdarma je letecká společnost Emirates, ale zazdili to podmínkou mít test před nástupem do letadla. Nechci někde v zahraničí shánět test, abych se mohl vrátit domů. Děkuji

před 7 dny
Avatar uživatele
Liborek
 • Právě online
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 153 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-07-30T15:12:21+02:00)

Můžeš zkusit globální/zahraniční pojišťovny (Avi, Lloyd, Axa a další), které dokonce umí i vydat certifikáty, že pojištění hradí náklady spojené s covid-19, které některé státy při vstupu vyžadují. Ale pokud plánuješ turistickou cestu, tak bych řekl, že na to můžeš zapomenout, protože turistika nebude "essential travel" ve smyslu stávajících doporučení WHO či vládních nebo místních nařízení a pojišťovny určitě budou mít někde v podmínkách, že bys se jimi měl řídit.

před 6 dny

Jen pro info, už jsem našel pojištění přes British u Allianz na COVID-19. V pojistných podmínkách jsem žádnou výluku nenašel.

https://www.britishairways.com/e...-insurance

před 5 dny
Avatar uživatele
Liborek
 • Právě online
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 153 komentářů
 • Poslat zprávu

Já tam vidím:

Výluky z pojištění:

Pro veškeré asistenční pojistné krytí: 1. cestoval jste přes vládní doporučení své domovské země či přes doporučení místních úřadů v cílové destinaci;

Archi
 • Přidal se před měs
 • Napsal 7 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-07-29T15:31:01+02:00)

De facto je to všechno už zase v pytli. Pobaltí je už tedy zamachalované s Finskem úplně a mám navíc Nizozemského zaměstnavatele a ten avizuje, že u nich se situace zase zhorušuje na tolik, že se u nás uvažuje, že se opět nebude od září chodit do práce vůbec (myšleno v ČR) a to se jedná o kancelářské prostory.

Vláda u nich v tomto směru v samotném Nizozemsku zvažuje další opatření, které mají vejit v platnost od 1/9/2020 a jako pobočka Nizozemské společnosti jsou se tím povinni řídit i v ČR.

před 7 dny
Avatar uživatele Nuny
Nuny

Proč tak pesimistický pohled? V NL jsem byl před 3 týdny a berou to sportovně, posle posledních zpráv moc žádné panice nepropadají a roušky vysloveně nedoporučují. A když vás nechají doma, tak pohoda, no ni?:-)

https://www.seznamzpravy.cz/clan...eni-114134

Petr

A je test podmíněn občanstvím? Není směrodatné, že se 14 dnů před odletem cestující nezdržoval v rizikové zemi (a to se musí pod hrozbou sankce pravdivě uvést při registraci do CovidFligftPassu)?

před 7 dny
Avatar uživatele eremi
eremi

Nevím jestli je test podmíněn občanstvím nebo pobytem v dané zemi, pokud tě to zajímá, určitě to bude možné dohledat a načíst si. V tomhle případě je ale jasné, že Michal P bude cestovat z ČR a ne po 14 dnech pobytu z Rakouska, takže je to stejně jedno.

Myslíte, že když poletím na Kypr z Vídně, že budou po mě požadovat test na COVID? :)

před 8 dny
Avatar uživatele eremi
eremi
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 559 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-07-29T07:48:12+02:00)

Jako Čech test potřebuješ, je jedno odkud fakticky odletíš (logicky). Měli by ho kontrolovat už před odletem.

před 8 dny

Díky za odpověď, tušil jsem to... A jak píšeš jsem Čech > takže hledám různé způsoby jak s tím vyběhnout (od fake testů až po odlety z jiných letišť :) ) Už jsem třikrát měnil letenku a dalo by se říct, že už jsem jak ten tonoucí co se chytá stébla.

před 8 dny
Avatar uživatele eremi
eremi
 • Přidal se před 5 lety
 • Napsal 559 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-07-29T08:42:28+02:00)

No tak se zkus nechovat jako vyčuranej Čech, protože na to pak můžeš dojet nejen ty.

před 8 dny

Díky za poučení :)

před 8 dny
Avatar uživatele
Tomáš Cibulka

Než falšovat testy nebo hledat jiné cesty, jak obejít jakékoliv předpisy cizích zemí, tak to raději zůstaň doma. Následky mohou být takové, že ti to projde a pak se tím můžeš tady na fóru vychvalovat a sklidíš pravděpodobně obdiv, nebo to nevyjde, třeba tam onemocníš, pojišťovna si ověří fakta a nechají tě zaplatit veškeré náklady, případně pokuty atd.

před 8 dny
Avatar uživatele eremi
eremi

Pokud bude vůle, tak tady se to dá trestně stíhat a na Kypru počítám taky.

Dobrý den! Ví někdo, jestli můžu cestovat do Španělska (Mallorka) ukrajinci, kteří bývají v Česku (dlouhodobý pobyt). Na Ukrajine jsem byla naposledy v únoru

Odpovědět
před 8 dny
Avatar uživatele
Martin V

Tak a celé Pobaltí je v pytli 😢. Ještě, že se dá legálně aspoň do toho Finska dostat bez karantény.

před 8 dny
Avatar uživatele
Kryštof Hájek

Jak se může český občan dostat do Finska legálně bez karantény?

před 8 dny
Avatar uživatele
Martin V

Připluje sportovním plavidlem registrovaným v státu Schengenu.

před 8 dny
Avatar uživatele
Liborek
 • Právě online
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 153 komentářů
 • Poslat zprávu

Fakt jo...

Internal border control will continue to be in place in travel between Finland and Austria, Spain, Luxembourg, Portugal, Poland, France, Sweden, Slovenia, Switzerland and the Czech Republic, with the exception of pleasure craft travel. (zdroj: https://www.raja.fi/current_issu...r_traffic)

Nicméně taky se dívám, že karanténa je pro ty, co Finové pustí do země, stejně jenom "recommended".

před 8 dny
Avatar uživatele
Petra

Info z letu do Finska piatok 24.7.: pri gate kontrolovali zvlast Finov a Nefinov, od Nefinov ziadali dovod cesty a potvrdenie- potvrdenie manzela, pozyvaci dopis, potrvdenie o pracovnej ceste... jedneho cestujuceho na palubu nepustili. Na finskej strane po prilete obdobna kontrola. Karantena je “recommended”, ale je to krajina, kde recommendation ma v ociach obyvatelov vlastne povahu zakona.

před 8 dny
Avatar uživatele
Liborek
 • Právě online
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 153 komentářů
 • Poslat zprávu

Kolega se vrací do Finska zítra (přes Amsterdam) a taky zařizoval hromadu dokumentů s tím, že ho bez papírů od finské strany ani nepustí v AMS do letadla, bez ohledu na to, že Nizozemsko je pro Finy zelené. Prý to na hranicích řeší podle pasu, nikoliv podle toho, odkud kdo letí. Taky mu Finové psali, že do práce má chodit normálně hned od pondělí, takže jestli karanténa, tak jen nějaká omezená.

před 8 dny
Avatar uživatele
Martin V
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 136 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-07-29T07:36:29+02:00)

@Liborek fakt jo...

Ověřeno prakticky(sice né přímo mnou), nikoli podle nějakých citací na webu. Minulý týden prujezd Finskem ze Švédska do Estonska (cca 48hodin) autem s českou RZ a s českýma ID. Nikdo nic neřešil, pouze upozornění, že opustit Finsko se musí taky na oficiálním přechodu (trajekt do Tallinu). Estonci při tranzitu domů, taky žádný problém.

V pondělí připlutí do Finska dvě jachty pod Polskou vlajkou. Dotaz na kapitanátu i pobřežní stráž, není problém vstoupit, nemusí to být ani v oficiálních přechodech, ale na všech kotvištích mořských i říčních, pouze doporučení, opouštět loď co nejméně.

před 8 dny
Avatar uživatele
Liborek
 • Právě online
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 153 komentářů
 • Poslat zprávu

To "Fakt jo" bylo hlavně vyjádření údivu, že to jde obejít takovou haluzí :-)

Citace z webu finských pohraničníků byla jen bonus, aby to ostatní nemuseli hledat.

před 7 dny
Avatar uživatele
Martin V

@Liborek Já jsem to "Fakt jo... " napsal proto, že mi nějak nejde citovat, tak ať je vidět na co odpovídám. :-)

Avatar uživatele
Coinneach

Ahojte, jak to vypadá s Egyptem? Všude čtu, že otevřel své hranice u 1. července.

před 8 dny
Avatar uživatele
Liborek
 • Právě online
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 153 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-07-28T10:57:51+02:00)

Pro turistiku dost na prd. V Egyptě je povinná karanténa po příletu na sedm dní. Roušky jsou povinné víceméně ve všech vnitřních prostorách a hromadné dopravě (tady mají výhodu muslimky v nikábech). Provoz hotelů a vlastně všeho je omezen na 50 % kapacity. Samozřejmě po příletu zpět negativní test anebo karanténa. Letět se dá z Německa a asi i z Vídně, pokud fakt musíš, za předpokladu, že ti bude vydáno evízum.

před 8 dny
Avatar uživatele
Coinneach

Ptám se čistě ze zvědavosti. Info o 7denní karanténě jsem právě nikde nenašel.

před 8 dny
Avatar uživatele
Liborek
 • Právě online
 • Přidal se před 6 lety
 • Napsal 153 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-07-28T11:00:03+02:00)

Mě to říkal kamarád Egypťan, co má jet v srpnu za rodinou. Nicméně se dívám, že to píšou i zde: https://www.egyptonlinevisa.com/...trictions/ - Nevertheless, all passengers arriving in Egypt by air, including returning Egyptian residents, are still required to have their temperature taken and self-quarantine for 7 days.

Ahoj, jak to je s tim CPR testem pri cestach na Kypr? jake musi mit to potvrzeni nalezitosti? Predpokladam v anglictine a jeste neco dalsiho co tam musi byt uvedeno? Nebo na to ty laboratore maji nejaky jednotny formular, ktery plati vsude? Diky :)

Odpovědět
před 9 dny

Švédsko už by mělo být zelené pokud se nepletu.

Odpovědět
před 9 dny

Ahoj, má někdo zkušenosti s cestou autem do Norska? Absolvoval jste to teď někdo? Co čtu na webu ministerstva zahraničí, tak přes Dánsko by měl být umožněn přejezd, pokud se jede za účelem dovolené. A co se týče Švédska, to by mělo být otevřené, přičemž pokud tam nebudeme déle než 12 hodin, není nutný po návratu do ČR test na koronavirus ani karanténa (a od zítra by dokonce mělo být Švédsko zařazeno na seznam s nízkým rizikem nákazy, takže i při delším pobytu než 12 hodin by nemělo být nic potřeba).

před 10 dny
Avatar uživatele
danny
 • Přidal se před 4 lety
 • Napsal 12 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-07-27T10:32:33+02:00)

Pochopil jsem to ze zdrojů internetu stejně bezproblémově. Jen zas nemohu najít, kdy má být další aktualizace států pro vstup do Norska bez omezení. Teď jejich podmínku (nově nakažení na 100t) nesplňujeme, těžko odhadovat vývoj - stále váhám s odjezdem/odletem 12.8. Oficiálně píši aktualizace po 14 dnech, ale ta první mi vychází, že udělali už po 10 dnech.

ahoj, cestovali jste někdo letecky poslední dobou do Běloruska? Uvažuju , že bych tam v srpnu letěl za známými a jde mi o tu jejich formulaci že je doporučený test na covid, letěli jste tam někdo bez toho testu a pustili vás normálně bez problémů do země? Jak celkově probíhala hraniční kontrola. Předem díky za sdílení zkušenosti

před 11 dny

od Konzulární oddělení Velvyslanectví České republiky v Minsku

"od 11. června 2020 lze přicestovat do Běloruska z ČR bez PCR testu (kontroluje se pouze cestovní doklad, PCR test je pouze doporučen - nikdo jej nekontroluje; 14 denní povinná karanténa je zrušená).

Podrobně: http://minzdrav.gov.by/ru/novoe-...-covid-19/ a http://www.government.by/ru/content/9339 "

divan
 • Přidal se před 9 měs
 • Napsal 169 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-07-24T15:43:44+02:00)

Od 27.7. to do Estonska opět nepůjde bez karantény https://vm.ee/en/information-cou...sengers%20

před 12 dny
Avatar uživatele Jakub
Jakub
 • Přidal se před 29 dny
 • Napsal 2 komentáře
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-07-24T23:07:11+02:00)

Ode dneška už ani do Lotyšska.

https://www.spkc.gov.lv/lv/valst...is_eng.pdf

před 12 dny
Avatar uživatele
Martin V

Zajímavé je, že při pozemní přepravě to nikdo neřeší. Dokonce jde v pohodě autem s českou značkou, na české ID přejet do Finska, které je na semaforu červené.

před 12 dny
Avatar uživatele Mauny
Mauny

Co je na tom zajímavé? Čekal si gardu, která tě vykopne? Spíš je smutné, pokud někdo porušuje zákony/nařízení a ani si to neuvědomuje...

před 12 dny
Avatar uživatele
David Eiselt

Myslíš tím Andreje? :D

před 11 dny
Avatar uživatele Mauny
Mauny

Ten taky no :-D

před 11 dny
Avatar uživatele
David Eiselt

Spíš mi někdo vysvětlete, proč na MZV pořád říkají, že jsou pobaltí volné k cestám...

před 11 dny
Avatar uživatele Libor_S
Libor_S

Nevím, jak to bylo, když jsi to psal nebo jestli se díváš jinam, ale teď je v textu u Estonska a Lotyšska napsáno karanténa: https://www.mzv.cz/jnp/cz/cestuj...virus.html

před 11 dny
Avatar uživatele Ondřej
Ondřej

Pokud dobře čtu na lotyšskych stránkách, tak záleží na zemi odkud člověk přijede. Tudíž pokud přijedu/přiletím z bezpečné země tak by zde neměl být problém

před 11 dny

Uz se neda bez karanteny ani do Litvy... :-( hranici pro karantenu snizili z 25 na 16 / 100k obyvatel...

https://www.mzv.cz/vilnius/cz/zp...ceske.html

před 9 dny
Avatar uživatele
Sabina H

To je opravdu výborná zpráva. Před cca 5 dny jsem si koupila jízdenku na začátek září do Vilniusu. Tak doufám, že do té doby zezelenáme.

před 8 dny
Avatar uživatele
Martin V
 • Přidal se před rokem
 • Napsal 136 komentářů
 • Poslat zprávu
 • (upraveno 2020-07-28T18:11:33+02:00)

@ Sabina H to je pech, já mám na září Finsko a Estonsko, ale nějak tuším, že to neklapne 🙄 Z Vilniusu/ Varšavy jsme se vrátili v neděli, tak to ještě vyšlo.

Ahoj všichni, mám dotaz nemáte někdo více informací ohledně Maroka?? jak, kdy , a za jakých podmínek budeme moci vstoupit na jejich území a cestovat?? díky moc Radek.

Odpovědět
před 12 dny
Načíst všechny komentáře
Avatar uživatele

Nechceš klikat? Přidej se mezi nás! (pokud nejsi robot)